mira399 mira399 komentáře u knih

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

No do prkýnka....A to se mi to líbilo :-) Moc hezká historická romantika. Vše jak má být a přesně dostanete, co od toho čekáte. Alespoň já tedy ano. Docela úleva od moderní rádoby romantiky, kde se to vulgárními výrazy hemží hůř než v mraveništi. To pak pro mě kouzlo romantiky ztrácí, ale tady, hmmm... tady jsem si to fakt užila. Takže doporučuji všemi deseti.

09.05.2022 5 z 5

Kdo s ohněm zachází Kdo s ohněm zachází Pavel Hrdlička

Ani další vyprávění o podrychtáři Václavovi mne nezklamalo a opět jsem se moc bavila. Vtipný a svižný příběh. Navíc miluji vyprávění o staré Praze, kdy si představuji, místa kde se děj odehrává a jak vypadají dnes. Těším se na další pokračování.

10.01.2022 5 z 5

Nesejdeš z cesty Nesejdeš z cesty Dagmar Digma Čechová

Tohle mě opravdu dostalo. Výborně napsáno. A už vím, proč se mi nikdy nechtělo si nechat vyložit karty. To semínko, co by bylo zaseto může vzejít v pěkně jedovatou a ničivou květenu. Moje druhá přečtená kniha od autorky a opět velice povedená.

10.01.2022 5 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Vůbec to nebylo špatné. Sice trilogii Skála...atd. to nepředčí,ale jak psali již čtenáři pode mnou, není to jen detektivka.Má to historickou vypovídací hodnotu. Za mě doporučuji k přečtení.

15.06.2021 4 z 5

Pařížský architekt Pařížský architekt Charles Belfoure

Čtivé, napínavé,bavil mě ten neotřelý příběh o skrýších.Knihu jsem si užila a v rámci tématu 2 světové války patří k zajímavým knihám.

21.01.2021 5 z 5

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

No tak tohle se mi moc líbilo! Od autora mám zatím přečtené detektivky s inspektorem Prévitem, které jsou taktéž čtivé. Na historickou knížku jsem se odhodlala díky vysokému hodnocení zde a nezklamala mne. Sympatický hlavní hrdina, napínavé, dobrodružné a poučné. Moc se těším na další díly.

11.05.2020 5 z 5

Kde končí nebe Kde končí nebe Petra Lejsková-Langová (p)

Moc hezké. Kdyby to tak i bylo tam nahoře...,tak je to ještě hezčí :-) Nádherná obálka a postavy velmi milé.

14.11.2023 4 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Knížka se mi přesně trefila do nálady. Od autorky jsem nečetla ještě nic,takže nemohu srovnávat,ale tohle mě bavilo, pohladilo, vyvolalo úsměv na tváři. Pohodová atmosféra anglického venkova a jako milovnici zvířat mne potěšila fenka Tess. Pokud si tedy chcete odpočinout, směle do toho. Já se výhledově podívám třeba po další autorčině knížce.

02.10.2023 5 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Jak jsem se téhle knížky trochu bála, tak byla fajn. Mě tyhle nadpřirozené linky (v tomto případě reinkarnace ) vůbec nevadí, spíš mě baví. Podle mě kdo si užívá Zeměplochu, nediví se ničemu :-) Ale zpět ke knížce. Jsou zde moc hezky vykreslené postavy a jejich psychologie. Čtení jsem si užila a krátký příběh slupla jako malinu. Bezva nápad a autorku moc chválím.

17.04.2023 4 z 5

Duch Vánoc Duch Vánoc Debbie Macomber

Milý příběh, sice ne na pět hvězd,ale pohladil po duši. Na mě by to mohlo být víc rozvinuté,nebo i vtipných situací spojených s výměnou mohlo být ,mohem, víc.Krásná obálka a to je asi tak všechno :-)

16.01.2023 4 z 5

Zima čarodějnice Zima čarodějnice Katherine Arden

Kdo má rád pohádky ať čte. Třetí a závěrečný díl je napěchovaný akcí k prasknutí. Celá série se moc povedla. Neotřelé téma staré Rusi s nadpřirozenými postavami,které pobaví nejen mládež. Určitě se ráda k příběhu někdy vrátím. Moc mě to bavilo.

12.12.2022 5 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Moc hezká romantika. Bavila jsem se skvěle. Na odpočinek ideální kniha. Doporučuji!

17.10.2022 5 z 5

Sestřičky a zuřící válka Sestřičky a zuřící válka Donna Douglas

U sestřiček se mi ještě nestalo, že by zklamaly. Moc hezké pokračování osudů známých postav a další nám do příběhu přišly.Moc se těším na další pokračování.

17.10.2022 5 z 5

Deník staré paní Deník staré paní Jiřina Šiklová

Krásná knížka, plná moudra a laskavosti. Myslím, že by tuhle knížku měli všichni dostávat automaticky do schránek, pokud mají v rodině někoho dříve narozeného. A v s odchodem do důchodu znovu :-) Paní Šiklovou jsem měla moc ráda a jak se mi líbil její projev na živo, tak i knížka nebyla zklamáním.

23.05.2022 5 z 5

Šumava - Roklanská hájenka Šumava - Roklanská hájenka Erika Zemanová

Krásné čtení o časech minulých. Musím znovu smeknout před našimi předky, jak to měli těžké a jak život uměli žít a radovat se z něj. Navíc mám přidanou hodnotu k této knížce, úplnou náhodou když jsme s kolegyní zjistili, že se jedná o jednu větev příbuzných jejího přítele. Knížka už putuje k jeho rodině, která dělá rodokmen a bude jistě přínosem.

23.05.2022 4 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Tak jsem chtěla pro změnu opět nějakou romantiku a tady se mi jí dostalo tak akorát. Romantik byl on, naopak ona vůbec a vehementně se brání si romantiku trošku připustit k tělu. Není to žádné veledílo, ale v rámci žánru se řadí k lepšímu průměru.

10.01.2022 4 z 5

Smrt nosí rudé škorně Smrt nosí rudé škorně Pavel Hrdlička

Tak tohle bylo moc příjemné čtení. Pan Hrdlička umí tak krásně popsat starou Prahu, že jsem tam byla :-) Na trhu u ječící Mandy, vypila jsem nejeden žejdlík piva s Václavem podrychtářem a řešilo se od mordu až po krádeže. Opravdu jsem se celou knížku bavila a mám nový objev. Miluju knížky pana Niedla, ale i pan Hrdlička se mi rozhodně zadřel do srdce.

06.09.2021 5 z 5

Sestřičky a jejich tajná přání Sestřičky a jejich tajná přání Donna Douglas

Co dodat? Opět další krásný díl série která se stala mou oblíbenou. Těším se na další díly a doufám, že vyjdou všechny.

10.08.2021 5 z 5

Stopy mých otců Stopy mých otců Helena Šmahelová

Druhý díl z trilogie opět výborný. Jsem ráda, že Levné knihy vydaly nově tyto knihy, rozhodně si zaslouží nezapadnout.

13.10.2020 5 z 5

Čas vlků Čas vlků František Niedl

Série se mi líbí čím dál víc. Moc hezky se knížky čtou,děj je napínavý a na Hynka se vždycky moc teším :-)

01.06.2020 5 z 5