mira399 Online mira399 komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tohle se paní autorce velmi povedlo. Knížka je čtivá, plná napětí, hlavní hrdinka je sympatická. Moc se těším na další díl, nebo díly!

07.06.2016 5 z 5

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Dík Fredriku! Tuhle bichli jsem si fakt užila. Medvědín i Hed mi přirostli k srdci i s jejich obyvateli. Takhle uvěřitelné postavy umí vykouzlit jen ti nejlepší a to já autora tedy za jednoho z nejlepších považuji.. Mě se normálně bude stýskat :-) Bylo tady už řečeno všechno a já mohu jedině doporučit, pokud jste četli předchozí díly, určitě si nenechte ujít závěr.

12.04.2023 5 z 5

Na vlásku Na vlásku Lucy Score

Tak jsem si nedala říct a opět sáhla po romantice :-) Začátek mě bavil moc, fakt jsem se nasmála, výborné dialogy,sympatická hrdinka a hrdina nebyl žádný sprostý machr. Možná bych knížku jen malinko zkrátila a bylo by to na pět hvězdiček. Pro romantické duše doporučuji.

10.08.2021 4 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Moc milé čtení, které opravdu pobaví. Takový lidský doktor Herriot :-) Těším se, až se dostanu k dalším dílům této série. Pokud si chcete odpočinout a pobavit se, čtěte!

10.08.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Paráda. Druhá kniha od autorky a opět nejsem zklamaná. Styl psaní mi vyhovuje. Úderné krátké věty a je jimi řečeno vše. Krásná kniha o hrozné době. Rozhodně doporučuji k přečtení.

10.08.2021 5 z 5

Krajina nočních jezdců Krajina nočních jezdců František Niedl

Ach jo....Hynku Tasi, ty mě budeš chybět! Jsi knižní postava, která mi fakt přirostla k srdci. S tvojí náturou, přístupem ke zvířatům a lidem jsem s tebou zajedno. Ještě jsem teda na kůl nikoho nenapíchla, ale....:-)

19.08.2020 5 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Knížka mi opravdu rozšířila obzory :-) Procházka po lese byla pro mě následně úplně jiná. Kdo má rád přírodu, ocení nové informace. A navíc se to i moc hezky čte.

16.09.2019 4 z 5

Opět síla. Jak já toho Tomečka nenávidím...!!! Příběh pokračuje začátkem padesátých let, kdy doba nepřála vůbec nikomu z obyčejných lidí, kteří si chtěli jen v klidu a po svém žít své životy. Přináší i vystřízlivění z prvotního nadšení výhry komunistů, kdy se začali bát soused souseda, kolega kolegy atd.
Knížka je pěkně zpracovaná hlavně charaktery postav a fakt bych si s chutí nad některými lidmi z příběhu uplivla. Jsem zvědavá na pokračování, která prý autor píše.

27.10.2023 5 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Mě se to četlo hezky. Příběh zajímavý, těším se, až si přečtu i knížku od Karin Lednické. Tady šlo o fiktivní postavy a myslím, že u paní Lednické to bude o faktech. Rozhodně příběh za přečtení stojí a jeho přínos je nepopiratelný. O Životicích jsem doposud nevěděla nic...

09.08.2022 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Knížku rozhodně doporučuji k přečtení. Opět jsem se dozvěděla něco nového z naší historie o čem jsem neměla ani ponětí. Moc hezky napsáno,zajímavé osudy a výborný děj.

12.07.2022 5 z 5

Z lásky k Praze Z lásky k Praze Gene Deitch

Moc hezké a obohacující čtení.Knížka vydá víc svědectví, než učebnice dějepisu. Pokud se chcete podívat na dobu minulou milýma očima jednoho Američana,směle do toho. Budete se určitě bavit.

30.03.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Zajímavé téma. Dobře se to četlo. Dozvíme se trochu z historie, postavy jsou uvěřitelné.Je to moje první kniha od autorky,čekají mne ještě další v knihovně.
Na plný počet hvězdiček to podle mého úsudku není.

29.10.2021 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Mě se to líbilo moc. Asi správná kniha v správnou chvíli. Postavy sympatické, čtivě napsáno. Za mě doporučuji :-)

06.04.2020 5 z 5

Vdova Vdova Fiona Barton

Čekala jsem to mnohem horší. Mě se knížka četla dobře a téměř do konce příběhu jsem byla na vážkách kdo je pravým pachatelem.Postavy jsou uvěřitelné a střídání kapitol podle nich bylo fajn. Nenudila jsem se.

20.02.2020 4 z 5

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Mám radost. Proto, že je to opět výborná knížka a pak i proto, že jsem teprve na začátku dlouhé série a ještě si příběh pěkně užiju. Pan Niedl nezklamal, ale to mě nikdy. Příběh o chudých šlechtických rodech se teprve rozjíždí, přesto jsem se nenudila a rýsuje se mi zřejmě oblíbená postava a tou bude Wolfram :-) Jsem hodně zvědavá také na Čeňka a i Lothar podle mého ještě bude mít prostor pro vývoj zajímavým směrem. moc se těším na další díl a kdo hledá dobré historické počtení, doporučuji všemi deseti!

27.12.2023 5 z 5

Návrat mistra Návrat mistra František Niedl

Opět parádní série. Moc jsem si čtení užila. Perfektně vykreslené postavy a ani chvilku se člověk nenudí. Pokud neznáte a chcete bezva historické čtení, můžu jedině doporučit. Toto je moje druhá série s historickou tématikou, obě jsou bezvadné. Proto se těším moc na další kousky od pana Niedla.

31.07.2023 5 z 5

Pavoučí síť Pavoučí síť František Niedl

Opět parádní čtení. Ježiš, tohle mě tak baví !!! Pan Niedl je opravdu můj oblíbený spisovatel. Děj se tentokrát odehrává v Itálii, kam se Lukáš dostane a podstatná část se odehrává na obávaném hradě,kde se cvičí budoucí zabijáci. Tady se setkáváme na chvilku i s Hynkem Tasem z Boru, který je hlavním hrdinou jiné série.
Doporučuji všemi deseti a těším se moc na závěr série.

14.07.2023 5 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Tohle bylo opravdu milé čtení. Jak nezáleží na věku,aby člověk našel spřízněnou duši. Arthur mi přirostl k srdi,taková moje krevní skupina :-) I když já tedy u hrobů nic neslýchám...
Moc se těším na další příběh,který jsem si hned pořídila.Kdo chce při čtení mít klid a radost na duši, doporučuji!

12.12.2022 4 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Krásné ukončení série. Je dobře, že autor nenatahuje příběh dál a dál. Bavila jsem se, postavy mi přirostli k srdci za tu celou dobu a musím férově přiznat, že postavu Josefa už si automaticky představuji jako pana Pechláta a paní Tichou jako Elišku Balzerovou z filmu,který je také moc povedený i když knižní série je prostě lepší.

12.12.2022 4 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

A tady se nám rýsuje začátek moc hezkého příběhu. Tohle mě bavilo moc.Jak jinak, protože Niedl,že? Výborně popsaná atmosféra staré Prahy.Jsem zvědavá na pokračování.

17.10.2022 5 z 5