mira399 mira399 komentáře u knih

Spasitel Spasitel Andy Weir

Páni! Tak tohle bylo něco....Něco úžasného. Marťan mě bavil moc,ale ze Spasitele jsem si kecla na zadek :-) A to sci-fi skoro nečtu. Kdo váhá,ať neváhá. Bude se bavit, smát, okusovat nehty napětím. Je to jízda a je parádní!

17.10.2022 5 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

No páni! Tak tenhle díl byl teda pecka. Opravdu jsem se musela smát, když na scénu nastupují synové hlavní hrdinky. Místy byl příběh dojemný, ale co je hlavní, že se opravdu pobavíte. Není to jen prvoplánově erotika. Děj stojí fakt za to!

12.04.2023 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

A tohle se povedlo! Užila jsem si každou stránku. Řadím na stejné místo jako Oveho. Nejhorší rukojmí a nejhorší pachatel :-) Prostě banda zprvu "trhlých " lidí, kteří mi postupem přirostli k srdci...všichni.

27.07.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Výborná kniha a ještě k tomu prvotina? Smekám před paní Lednickou. Hodně jsem se dozvěděla z naší minulosti. Těšínsko mám ráda a často tam jezdíme za příbuznými mého muže. O to více mě osudy lidí byli bližší. Moc se těším na pokračování. Knížku jednoznačně doporučuji k přečtení.

08.03.2020 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Dobrý počin. Knížka se čte skvěle a z Tomečka je člověku nejednou špatně. Doba a místo na mne působili skoro až bezvýchodně. Vůbec netuším, jestli bych byla až tak statečná a po prozření, co je pan Tomeček zač ve vesnici vůbec zůstala. Rozhodně se těším na druhý díl, abych zjistila další osudy rodiny Smolíkových. Kdo má rád tématiku Sudet a odsunu Němců, bude spokojen.

28.09.2023 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Děkuju autorce za pocit, že mohlo být opravdu mnohem hůř a jsem ráda tam kde jsem. Žádná z knih autorky nezklamala vždy jsou to silné příběhy. Největší depku na mě hodila tato kniha. Krásně napsáno, děkuji a chválím a rozhodně doporučuji k přečtení.

10.08.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Slupla jsem knížku jak malinu. Moc hezky napsáno,čtivé a jelikož pracuji v nemocnici,vím, že je to ze života....

19.08.2020 5 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Autorce děkuju za perfektní zážitek při čtení této knížky. Bavilo mě to moc. A moc bych si přála vidět tento příběh zfilmovaný, podle mě by si to zasloužil. Knížka pobaví, rozesměje, ale rovněž je k zamyšlení a najdeme v ní i neveselé momenty. Autorce se to opravdu moc povedlo!

06.09.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Druhý díl předčil moje očekávání po výborném dílu prvním. Kniha se čte krásně,musela jsem si ji šetřit,jelikož jsem se nechtěla rozloučit s hrdiny tak brzo.Už teď se těším na pokračování a držím paní autorce palce,ať jí to nadále takto úžasně píše a za výbornou knihu moc děkuji!

09.02.2021 5 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Musím férově přiznat, že jsem se vážně bavila, místy se smála nahlas. Absolutně nesourodá dvojice, která k sobě ve finále pasuje jak poklička na hrnec :-) A ty jejich slovní přestřelky, to byla paráda. Tady je nutný i dík překladatelce, jelikož se s tím popasovala víc než výborně. Knížka se autorce tedy povedla! Na léto a pro milovníky romantického čtení jako dělané. Takhle si tento žánr představuji a bohužel ne často se setkám se stejně povedenou knížkou. Moc se těším na další příběh a doufám, že u nás vyjdou i jiné knihy od této autorky.

18.08.2023 5 z 5

Knížka mě mile překvapila. Četla se moc hezky a téma bylo tedy hutné. Neumím si ve svém životě podobnou situaci představit, jak bych vše zvládla,tak jako hlavní hrdinka.
Asi bych nebyla tak shovívavá ani ke tchyni,ani k manželovi. Rozhodně stojí za přečtení.

12.12.2022 5 z 5

Jenom kamarádi Jenom kamarádi Abby Jimenez

Pobavilo. Je to moc hezký příběh na nelehké téma. Josh je asi sen každé ženské :-) Ke konci to bylo dojemné. Krásná romantika, aniž by to bylo hloupé a o ničem, nebo jenom o tom jednom... Doufám, že autorce u nás vyjdou i další knížky, psát rozhodně umí.

12.08.2022 5 z 5

Stíny mých otců Stíny mých otců Helena Šmahelová

Náhodou jsem tuto trilogii objevila v Levných knihách. Díky za náhodu! Výborné čtení o historii rodu Šmahelových, ale vlastně i o historii naší země. Nutí k zamyšlení i nyní. O síle našich předků, skromnosti, pracovitosti, vůle jít dál i přes nelehká období. Obstáli my bychom dnes? To budou hodnotit už jiní, ti po nás. Proto díky za nahlédnutí do minulosti. Doporučuji k přečtení!

13.10.2020 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Hezký, něžný příběh z neotřelého prostředí. Sympatická hrdinka.Počet stránek nevadil, krásně se to četlo a děj pomalu plynul. Pokud máte rádi nepřeslazenou romantiku,rozhodně doporučuji ke čtení.

19.08.2020 4 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Mě se to líbilo. Postupné odkrývání příběhu, vše není jen černobílé. Violette mi byla moc sympatická a vlastně mi práce správcové hřbitova přišla i přitažlivá. Ale já sem prdlá dost, mě se líbilo i prostředí hřbitova v trilogii Ivany Vostřákové :-) Podle mě krásně napsáno a budu se těšit na další autorčina díla.

29.05.2023 5 z 5

Děkuji autorce za to, že nám přibližuje dějiny naší země, které málokdo zná. O Životicích jsem nevěděla nic. Myslím, že ve škole jsme se o nich neučili a jestli ano, tak přesně tím způsobem jak paní Lednická popisuje v doslovu knihy. Bylo to osekané a ideologicky překroucené, že to šlo mimo moje vnímání jako ostatně většina dějepisu o dvacátém století. Tato událost je a zůstane tragédií a rozhodně ji nezmenšuje uběhlý čas. Děkuji za ty pozůstalé, že už víme...

16.08.2022 4 z 5

Pohled šelmy Pohled šelmy František Niedl

Tak si tak říkám, že kdyby pan Niedl psal snad o čemkoliv, vždy to bude čtivé.Krimithrillery zrovna nejsou mým oblíbeným žánrem,ale v tomhle případě mě to bavilo. Jasně, že Dabert je tak trochu Bond z Čech,ale proč by to mělo vadit? Nemůžeme mít svého ? :-)
Má to vtip, napětí a postavy, které nejsou nudné.Už se těším na další díl.

12.07.2022 5 z 5

Král básník Václav II. Král básník Václav II. Vlastimil Vondruška

Tak a mám epopej za sebou...Krásně jsem si početla. Obdivuji autora za jeho talent a píli, kterou tomuto dílu musel věnovat. Pokud máte rádi historii rozhodně doporučuji k přečtení. Tohle mi dalo rozhodně víc, než hodiny dějepisu ve škole.

10.01.2022 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Knížka syrová, místy brutální. Nebylo mi z toho lehko. Příběh je vystavený zajímavě,čtení ubíhá rychle.Plný počet hvězdiček nedám už za tu chmurnou náladu, co jsem z toho měla a také mám neodbytný pocit, že ve skutečnosti by Lev a Raisa byli mrtví. Spisovatel z nich udělal takové Jamese Bondy,aby to mohl natáhnout na více dílů. Ty už číst nebudu,děkuju, stačilo.

22.09.2020 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Já si knížku užila. Sedlo mi , že byla psaná v nářečí. Je to úžasná sonda do mezilidských vztahů a povah lidí. Částečně jsem tam našla jak sebe, tak svoji rodinu, kolegy, známé a je úplně jedno, že žiju v Praze. Od autorky je to moje první přečtená kniha a rozhodně ne poslední.

27.11.2019 5 z 5