minimonisek minimonisek komentáře u knih

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Moje první kniha přečtená od této autorky. Z počátku se mi zdála zdlouhavá a trochu mě mátlo množství postav. Hodně mi styl připomíná A. Christie, jejíž detektivky mám moc ráda. Způsob provedení vraždy je opravdu originální. Líbí se mi i informace o chovu včel. Z knihy jsem po přečtení měla celkově velmi dobrý pocit. Těším se na další knihy autorky.

16.03.2018 4 z 5

Smrtící dotyk Smrtící dotyk Melinda Salisbury

Příjemná oddychovka, kniha se mi líbila. Rozhodně si ji ještě někdy přečtu.

14.02.2018 4 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Začátek knihy mě nijak nenadchl, pak se kniha začala rozjíždět a škoda, že to skončilo v tom nejnapínavějším - jako by byla useklá. Určitě se s ní dalo pracovat víc.

27.12.2017 4 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Skvěle napsaná kniha. Od téhle autorky moje první přečtená kniha, rozhodně nelituji. Doporučuji každému, kdo má rád zvrat a krimi.

27.12.2017 4 z 5

Muži, kteří zašli příliš daleko Muži, kteří zašli příliš daleko * antologie

Nejlepší byla část z knihy byly povídky od Frederica Bensona - Housenky, Pokoj ve věži, Paní Amworthová...
Ostatní dva bratři zaměřili své povídky k duchovní tématice, takže tím ztratili kus strašidelnosti. Zajímavý je pohled na rodinu Bensonových uvedený na konci knihy.

19.11.2017 3 z 5

Les sebevrahů Les sebevrahů Jeremy Bates

Kniha se velmi dobře četla, příběh i děj byl dobře vymyšlený, navíc se odehrává na reálném místě. Nechybí tu napětí a člověk se od knihy až do konce neodtrhne. Konec mě přišel trochu divočejší, ale přesto dobrý. Rozhodně si knihu ještě někdy přečtu.

18.10.2017 4 z 5

V rytmu charlestonu V rytmu charlestonu Sophie Kinsella (p)

Další skvělá kniha od této autorky. Přečetla jsem od ní příběhy s nakupováním a líbí se mi, že autorka i v této knize použila skvělé vyprávění a vtip, který je u ní jedinečný. U některých pasáží mě opravdu rozesmála. Tahle kniha mě rozhodně chytla za srdce.

18.10.2017 4 z 5

Upírské příběhy Upírské příběhy Arthur Conan Doyle

Kniha se mi líbila, mám ráda příběhy se Sherlockem Holmesem. Řekla bych, že je kniha hezký průměr.

18.10.2017 3 z 5

Ross Poldark - Návrat domů Ross Poldark - Návrat domů Winston Graham

Knihu jsem četla po shlédnutí mého oblíbeného seriálu, proto ji doporučuji všem fanouškům Poldarka. Nevím, zda by se mi tolik líbila, kdybych seriál neznala, ale četla se dobře, příběh byl promyšlený a člověka vtáhl do děje. Už se těším na druhý díl.

29.09.2017 5 z 5

Hrobořadí Hrobořadí Petr Boček

Na tuhle knihu jsem se těšila, jelikož mám ráda knihy od pana Bočka. No a nezklamala. Děj byl napínavý a konec hororový. Jen těch exkrementů tam na můj vkus bylo trochu víc, než jsem čekala. Ke konci knihy číhaly skoro na každé stránce. :-D

12.09.2017 3 z 5

Wonderland: Země divů Wonderland: Země divů Jennifer Hillier

Na knize mě nejvíce zaujala obálka. V obsahu je hodně postav, popisují se pouze vztahy ze současnosti a minulosti, až už jsem si říkala, že o hlavním tématu, kam se ztratili zaměstnanci parku se snad už nic víc nedozvím. Konec to trochu zachránil, ale jinak si knihu už víckrát nepřečtu.

08.09.2017 2 z 5

Půlnoční ulička Půlnoční ulička Rachel Caine (p)

Další skvělý díl ze série. Těším se na pokračování.

08.09.2017 4 z 5

Ples mrtvých dívek Ples mrtvých dívek Rachel Caine (p)

Další skvělý díl z této série, stejně napínavý a čtivý jako první díl.

24.08.2017 4 z 5

Zaklínač duší Zaklínač duší Sebastian Fitzek

Tak na tuhle knihu jsem byla hodně zvědavá, jelikož je všude vyprodaná. Napínavá byla, hlavně ke konci, kdy se člověk dozvídá o tom, kdo je Zaklínač duší. Jinak mi stačilo si ji přečíst jednou, ale rozhodně nelituji.

02.08.2017 3 z 5

Útěky za horkých nocí Útěky za horkých nocí Karen Anders

Kniha se mi líbila, některé z útěků byly opravdu komické - skvělá oddychovka na léto.

13.07.2017 3 z 5

Osm týdnů v blázinci Osm týdnů v blázinci Eva Lohmann

Kniha se četla dobře, nabízí pohled na lidi, kteří mají psychické problémy, ale přesto jejich stavy nepopisuje do detailů. Příjemná oddychovka.

30.06.2017 3 z 5

Bubble Bubble Anders de la Motte

Musím říct, že tenhle díl je mnohem lepší, než předchozí, u toho jsem se rozhodovala, zda číst dál či ne a dobře, že jsem vytrvala.

28.06.2017 3 z 5

Nebuď dlouho vzhůru Nebuď dlouho vzhůru Robert Lawrence Stine

Další skvělá kniha od R.L.Stineho, jeho knihy jsem jako náctiletá doslova hltala. Když jsem na tuhle knihu v knihkupectví narazila, hned jsem ji musela mít :-) Nechybí v ní jako v ostatních jeho knihách napětí. Další knihy si taky přečtu.

13.06.2017 3 z 5

Oddíl Oddíl Nick Cutter

Kniha má určitě zajímavý námět, četla se dobře a rychle. Jediné co mi vadilo, bylo popisování zabíjení zvířat, pasáž např. se želvou jsem radši úplně přeskočila, kvůli těmto morbidním popisům, kterých tam bylo mnohem víc než je třeba, dávám průměr.

22.05.2017 3 z 5

Hlava plná přízraků Hlava plná přízraků Paul Tremblay

Mě naopak kniha přišla docela zajímavá, hlavně ten konec jsem nečekala. Trochu mi tam nesedl ten blog - přišlo mi, že se autor zbytečně opakuje, ale jinak dobré a napětí tam je taky.

15.05.2017 4 z 5