mina_harker mina_harker komentáře u knih

Milosrdná vrána Milosrdná vrána Margaret Owen

Překvapilo mě zdejší nízké hodnocení. Kniha mi přijde jako dobrá fantasy. Z popisu chování společnosti ke kastě Vran dost mrazí. Celkově je kniha dost temná, jen místy prodchnutá humorem. Hlavní postavy byly sympatické, možná s výjimkou prince Jasimira - ten byl takový nemastný neslaný, spíš slaboch - ale měl i své světlé momenty. Knížku můžu doporučit.

29.11.2021 3 z 5

Odložená svatební noc Odložená svatební noc Mary Brendan

Dost slabé, ale na zabavení se při jízdě tramvají to stačilo. Nevadila mi jednoduchost zápletky, ale šlo by to napsat určitě záživněji.

22.10.2021 1 z 5

Hlavolam lásky Hlavolam lásky Barbara Cartland

Tato kniha pro mne byla velkým zklamáním. Strašlivě mě nudila, myslela jsem, že ji nedočtu. V porovnání s několika málo dalšími knihami, které jsem od autorky četla, je sice propracovanější co do popisu myšlenek a motivací postav, ne tolik naivní, ale nějak mi chybělo více akce, lepší dialogy, větší spád, sympatičtější hrdinové. Jednu hvězdičku dávám za popis atmosféry dvacátých let (což byla v době vydání knihy autorčina současnost).

01.07.2021 1 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Krásné. Trošku mi to připomnělo knihy Colleen Hoover.

14.02.2021 4 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Tři a půl hvězdičky. Moc pěkné. Citlivě napsaný příběh o přátelství a lásce (partnerské, rodičů k dětem, sourozenecké, dětí k rodičům).

13.05.2020 3 z 5

Šíleně bohatí Asiati Šíleně bohatí Asiati Kevin Kwan

Nějak mě to neoslovilo. Na humoristický román (jak knihu označilo nakladatelství) tam bylo až příliš záštiplných lidí a špatných rodinných vztahů.

29.03.2020 3 z 5

Snoubenka lorda Wraybourna Snoubenka lorda Wraybourna Jo Beverley

Třetí kniha, kterou jsem od autorky četla a zatím nejlepší. Je to takové milé, hlavní hrdinové jsou sympatičtí a absence popisu milostných hrátek je příjemnou změnou oproti podobným knihám.

05.02.2020 3 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

O trošku slabší než předchozí díl, hlavně totožná stavba děje - podfuk, souboj, "lízání si ran", plánování další akce a znovu dokola.

09.01.2020 3 z 5