Millyf Millyf komentáře u knih

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Pre mňa,ako pre psickarku od narodenia,krásna knižka,len ma mrzí,že tak krátka...hneď od prvej kapitoly som mala problém čítať,pretože som skoro v kuse plakala :-) ,úžasným spôsobom opísaný psí život a je tam veľa myšlienok,ktoré mi niečo dali,preto tu knihu určite budem mať dlho vo svojej knižnici,ďakujem autorovi

08.01.2021 5 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Thriller, ktorý vás vtiahne do deja,v určitých častiach má mrazilo a mala som na krajíčku,páčilo sa mi prelínanie myšlienkových pochodov Malcolma,Daisy a Codyho. No a záver má úplne dostal,neverila by som,že nakoniec pocitom k Malcolmovi tak trochu sympatie.

01.10.2021 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Moja prva kniha od autorky a urcite nie posledna.Prave som ju docitala a musim povedat,ze po polovici dostala taky spad,ze som sa nemohla odpútať a kedze citam po veceroch,cely den som o nej premyslala ???? Putavy pribeh,nezvycajny namet a za mna aj mrazive rozuzlenie.

05.08.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Detektivky sice nepatria medzi moje obľúbené žánre,no ako to oznacil autor,tento detektívny román je vážne napínavý a velmi ma bavilo knihu citat a tesim sa na dalsi pripad Eriky Fosterovej

17.11.2018 4 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Kniha bola síce napínavá,no miestami som sa skôr strácala...no je pravda,že do konca som bola stále na pochybách,kto je vrahom,takže v konečnom dôsledku fajn.Claire bola fakt dobrá herečka,myslím až moc nebezpečná aj pre samu seba

15.10.2021 3 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Práve som ju dočítala,som rada,že som to nevzdala,v začiatku som sa strácala a nemohla som sa nejak zacitat,no nakoniec ma kniha potešila.Vztah Sarah,dedecek a Boo,ten ma dojimal,detská duša je hrozne krehká...síce záver sa dal predpokladať,ale bola to príjemná oddychovka

14.09.2021 4 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Kniha ma pohltila hneď od začiatku, krásny príbeh a prepojenie minulosti s prítomnosťou. V určitých chvíľach ma mrazilo a aj keď som trochu tušila, kde sa skrýva pravda,tak v poslednej kapitole som bola prekvapená. Jednoducho výborné čítanie.

18.05.2021 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Po Manželoch odvedle a Nekdo cizi v dome je táto kniha pre mňa od autorky najlepšia,síce prvé kapitoly mi prišli nudnejsie,no keď sa začal dej vyvíjať, paráda,nemohla som sa od knižky odtrhnúť.Skoro do poslednej chvíle som netušila,kto je vrah.Vyborne čítanie,už sa teším na novinku :-)

01.07.2020 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Kniha má bavila,jedine,čo mi vadilo,bolo množstvo vyšetrujúcich postáv,trošku som sa chvíľkami strácala,že kto je kto ????a celkovo odhalenie vraha som nečakala,lebo som predpokladala,že vrahom je niekto z postáv, no inak dobrá detektivka,určite si prečítam aj ďalšie autorove diela

26.03.2020 3 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Pre mňa bola kniha zaujímavá i keď "ťažká" na čítanie,v tom zmysle,že je tam mnoho vecí, ktoré človek musí čítať pozorne. Dala mi nový a trošičku iný pohľad na "Taťku",ako som ho vnímala doteraz.

09.02.2020 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Na tuto knihu som sa velmi tesila a som rada,ze prevysila moje ocakavania.Louisin zivotny pribeh bol stale zaujimavy a plny zvratov.Tazko sa mi s nou lucilo

11.08.2019 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Zase kniha,ktorá nesklamala,pre mna najlepsia od Liane Moriarty.Bavil ma celkovy namet,zápletka...ono je fajn pustit si do zivota obcas to svoje stare ja ☺ ...tak a idem si kupit dalsiu knihu od autorky

24.02.2019 5 z 5

Príď sa so mnou rozlúčiť Príď sa so mnou rozlúčiť Cynthia Hand

Najprv som si myslela,že to bude iba o myšlienkových pochodoch hlavnej postavy,no kniha ma milo prekvapila.Citlivy príbeh ,na konci som zadržiavala slzy,bolo poznať,že autorka má s témou samovraždy osobnú skúsenosť.

21.08.2020 4 z 5

Papíroví duchové Papíroví duchové Julia Heaberlin

Viac ako do polovice knihy som sa musela nútit cítat. V podstate kvoli Carlovi,ktorý mi bol od zaciatku paradoxne sympatický,som to nevzdala.Dej nebol tak napínavý,ako som čakala,no po tej polovici ma kniha začala celkom bavit. C
estovanie s možným seriovým vrahom mi pripadalo skor vtipné ako nebezpečné.Záver bol síce nečakaný,ale 4* dávam hlavne za Carla a Barfleyho. Mám ešte Černooké Zuzany,tak dúfam,že sa bude kniha čítat lepšie

31.07.2020 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knihu som citala uz davnejsie,no viem,ze patrila medzi knihy,od ktorých sa mi tazko odputavalo,sice ku koncu som uz tusila,kto je za vsetkym,ale aj tak bola velmi napinava.Film som videla az po precitani,takze za mna jednoznačne kniha lepsia

07.10.2018 4 z 5

Před pádem Před pádem Noah Hawley

Veľké trápenie prečítať tu knihu do konca.... x-krát som to chcela vzdať,no nerada nechávam veci nedokončené,u kníh sa mi to stalo 2krat,že to fakt neslo ďalej...no s tu som vážne bojovala...za mňa začiatok a koniec fajn,inak nuda.

06.02.2022 2 z 5

Osudný pád Osudný pád Christina McDonald

Práve som ju dočítala a myslím,že mi ešte bude dlho ležať v hlave. Posledné kapitoly som čítala v slzách....silné puto medzi matkou a dcérou. Priznám sa, skoro do konca som nevedela, kto je vinníkom, jednoducho kniha ma milo prekvapila a neskutočne bavila

21.06.2021 5 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Asi som čakala od knihy viac, námet bol dobrý,no mala som pocit,že je tak trochu nedomyslene. Jeden z mála thrillerov,u ktorého som občas usinala..

26.04.2021 2 z 5

První, která zemře První, která zemře Victoria Jenkins

Nesklamala,od knihy som sa nemohla odpútať. Každá skončená kapitola ma nútila čítať ďalej a celkové rozuzlenie som nečakala, super. Teším sa na ďalšie dielo od autorky.

19.03.2021 4 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Také oddychové čítanie,bavilo ma celkové rozuzlenie príbehu,postavy boli sympatické.Zblizenie vnučky so starými rodičmi má dokonalo,tak ako aj koniec ,pri ktorom som si aj poplakala.

17.01.2021 3 z 5