milkara milkara komentáře u knih

Víš, co jíš? Víš, co jíš? kolektiv autorů

Skvěle udělaná kniha! Pravda špaget už nám taky dost ubylo :-) ale i když už děti docela odrostly, pořád se ke knize rády vrací.

07.11.2021 5 z 5

Ambra Černá jde do čtvrté třídy / Ambra Černá si chce vylepšit známky Ambra Černá jde do čtvrté třídy / Ambra Černá si chce vylepšit známky Paula Danziger

(SPOILER) Začali jsme tímto dílem když šla dcerka také do čtvrté třídy. Ambra si zvyká na matčina nového přítele, protože rodiče se rozvedli, zároveň přichází o nejlepšího kamaráda, který se odstěhoval. Cítí se osamocená i proto, že její tatínek je daleko a spojují je jen občasné telefonáty. Kniha i společné čtení se nám moc líbilo a chystáme se i na další dva díly.

Horoskop vašeho dítěte - Vodnář Horoskop vašeho dítěte - Vodnář Dagmar Kludská

Jednoho takového mám už téměř 27let, je to můj prvorozený syn a musím se spoustou věcí absolutně souhlasit. Něco do sebe ty znamení mají. Krásná knížečka, nádherné ilustrace.

Bílá královna Bílá královna Philippa Gregory

Historická kniha ze série Války růží. Četla jsem po shlédnutí seriálu Bílá královna a nelituji. Skvěle a čtivě napsáno,čte se jedním dechem proto jsem si sehnala téměř všechny díla této autorky a postupně čtu další příběhy. Škoda jen, že už knihy nebyly znovu vydány a pokud je člověk chce vlastnit, musí někdy sáhnout opravdu hluboko do kapsy. Holt za kvalitu se platí!

Slovník abstraktních pojmů Slovník abstraktních pojmů Adéla Bilíková

Poklad. Zajímavý způsob jak menším dětem vysvětlit pojmy jako ctižádostivý, bystrý, ohleduplný, ješitný, cílevědomý..Navíc se dají obrázky krásně vymalovat.

Havířov 1955-2005 Havířov 1955-2005 Radim Prokop

I když nejsem rozená Havířovačka a žiju tady jen 30 let, jsem ráda že knihu mám. Je moc hezky udělaná...obsahuje nejen krásné fotografie ale i celou historii tohoto nejmladšího města v České republice.

30.10.2021 5 z 5

Pozdrav z Frýdecko-Místecka Pozdrav z Frýdecko-Místecka Václav Peter

Velmi pěkně udělaná kniha, obsahuje zajímavé informace o vesničkách i městech tohoto regionu plus dobové fotky a pohlednice. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí, jsem ráda, že tento poklad v knihotéce mám.

30.10.2021 5 z 5

Encyklopedie olympioniků: Čeští a českoslovenští sportovci na olympijských hrách Encyklopedie olympioniků: Čeští a českoslovenští sportovci na olympijských hrách František Kolář

Od dětsví patří sport mezi mé největší záliby, a také ráda sport sleduji. Olympijské hry jsem si nenechala nikdy ujít a protože si člověk nemůže všechno pamatovat a občas rád zavzpomíná koupila jsem si ji a nelituji. Hezky udělaná kniha.

Lumpárny darebáka Davida Lumpárny darebáka Davida Francesca Simon

Sháníme všechny díly! Ten kluk nemá chybu :-)

27.08.2021 5 z 5

Olga Šípková - Láska jménem aerobik Olga Šípková - Láska jménem aerobik Olga Studničková Šípková

Byla dlouho mým vzorem. Narozdíl ode mě neměla lehké dětství, navíc přišla o oba rodiče.. a dokázala toho hodně! Obdivuhodná holka.

Simona Stašová Simona Stašová Petr Čermák

Moje oblíbená herečka! Navíc taky Ryba :-) Hezky napsáno.

Zákulisí velkoměsta Zákulisí velkoměsta Eduard Škoda

Skvělá kniha! Stejně jako první dva díly Už vím proč.

Víš, jak věci fungují? Víš, jak věci fungují? Clément Lebeaume

Doporučuji! Zvídavost je krásná vlastnost..Naštěstí ji mají všechny mé děti. I ten dospělý.

Rodinka Rodinka Klára Gočárová

Neskutečná dvojka! Smála jsem se od začátku do konce u včech tří dílů :-)

Poznávej věci kolem sebe Poznávej věci kolem sebe Emanuela Bussolati

Moc zajímavá kniha pro zvídavé děti i rodiče. Navíc vevnitř hezky udělaná, rozkládací stránky, krásné ilustrace. Doporučuji!

27.08.2021 5 z 5

Milostná strategie Milostná strategie Simona Monyová (p)

Přečetla jsem si ji od autorky tento rok jako první, protože jsem se chtěla dát do čtení celého díla této spisovatelky. Kdysi na mateřské jsem četla na doporučení mé sestry Matku v krizi a Matku v koncích, taky na základě TV knihy Tchyně a uzený a Roznese tě na kopytech, které se mi fakt líbily. Tato mě však moc nenadchla. Asi bych se tak nikdy chovat nedovedla, snažím se druhým nechávat jejich prostor, řídím se zásadou Nedělej druhým to, co nechceš, aby dělali oni tobě. Ale konec nakonec dobrý aneb chybama se člověk učí. Dávám 50procent.

27.08.2021 2 z 5