milena8281 milena8281 komentáře u knih

Podle názvu knihy jsem čekala nějaké veselé čtení, možná něco motivačního, proto mě děj knihy překvapil - hlavně začátek, kdy vlastně spadnete po hlavě rovnou do té nejsmutnější části. Vlastně jsem hrdinku tak trochu chápala. A název pro kavárnu je kreativní. Zajímalo by mě, jak by to znělo ve francouzštině. Vždycky jsem snila o tom, jaké by to bylo mít takovou čtecí kavárnu..... škoda, že jí není věnován větší prostor. Ale Felix byl boží :D

02.02.2024 4 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Romány Moriarty čtu ráda, baví mě. Má dobré nápady na téma i čtivý styl. Tentokrát mi tedy druhá půlka přišla jako naprostá divočina.

18.12.2023 4 z 5

Velitelovo děvče Velitelovo děvče Pam Jenoff

Příběh se mi líbil, četlo se to dobře, ale když o tom budu dlouho přemýšlet, tak samozřejmě najdu nějaká ale. Podle mě byl největší padouch Jacob. Ema do něj samozřejmě byla zamilovaná, jak by taky ne, jen pár měsíců po svatbě, ale byl on stejně zamilovaný do ní? Nechal ji tam samotnou, zmatenou, napospas osudu.
Ema byla mladá, naivní děvčátko, a když se kolem ní začal točit přitažlivý a hlavně mocný muž, znejistěla. Musela sama sebe přesvědčovat, že to dělá pro Jacoba a odboj, musela sama sebe přesvědčovat, že miluje pouze svého manžela, protože přiznat si pravdu by pro ni bylo příliš těžké.
V závěru se toho semlelo příliš mnoho najednou. A jelikož všichni víme, že tohle byl stále ještě začátek války, můžeme odhadnout, že to nejtěžší a nejhorší měla hrdinka stále ještě před sebou.

09.08.2023 4 z 5

Stínová hůlka Stínová hůlka Laurie Forest

Jsem fanoušek této série, a otevřeně to přiznávám. Zdaleka nejsem cílová skupina, přesto jsem knihám propadla. Hltala jsem stránku za stránkou, stejně jako v dětství své první dobrodružné knihy. Líbí se mi svět, který autorka vytvořila, i když se příběh zatím nevyvíjí ke šťastnému konci. Elloren už konečně ví, kdo je, a učí se přijít na to, co všechno dokáže a jak svou sílu použít. Původní parta se rozprchla do různých koutů říše a v příběhu se objevují nové postavy, spojenci i nepřátelé. Bitva se neúprosně blíží a je ještě potřeba toho tolik a tolik stihnout, zařídit, získat, zajistit ....
Příběh je pro mě velmi napínavý, zajímavý, a já fandím všem našim kladným hrdinům. Bojím se o ně, želím jejich ztrát, lituji je, že nemohou bojovat bok po boku, soucítím s nimi a těším se z jejich úspěchů. Prožívám celý příběh s nimi.
Podle mě je tahle série pecka. Přemýšlím, jaký by byl třeba seriál, kdyby si vyhráli s postavami - třeba ve stylu Avatara ... ? Možná by to mohl být nový Harry Potter.

29.06.2022 5 z 5

Tichá smrt Tichá smrt Peter May

Napínavé, příběh měl spád a dobře se mi to četlo.
Mayovy popisy jsou neuvěřitelné. Dokáže tak hezky vylíčit krajinu a počasí, že jsem chvílemi úplně cítila ten žár španělského slunce a rozpálených ulic. Jako vždycky jsem měla chuť otevřít internet a najít si obrázky z dané lokality, nebo si tam rovnou zajet na půlroční dovolenou :)
Miluju jeho skotské hrdiny.

Ohnivé okovy Ohnivé okovy Kristin Hannah

Velmi zvláštní příběh. Nejspíš nedosáhne takové popularity jako pozdější autorčiny tituly Slavík a Velká samota, ty byly skutečně bravurní. Ale i tento příběh má své kouzlo a mně se to docela líbilo. Možná klišoidní, možná červená knihovna, možná i předvídatelné, ale už tady je dobře poznat potenciál autorky.

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Tento díl byl neuvěřitelně vtipný. Ale přesně podle rčení "Odříkaného chleba největší krajíc", to měli oba hlavní aktéři spočítáno hned od začátku. Na příbězích mě nejvíce baví dialogy. A tady byly dialogy vtipné a situace až komické. Mám tuto literaturu ráda, je to pro mě relax. Mně se to líbilo.

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

Krásný romantický příběh o lásce se šťastným koncem. Moc se mi líbil příběh i styl psaní. Romantická oddechovka, moje dávka pro relaxaci. První knížka od autorek a určitě ne poslední.

08.04.2022 5 z 5

Freed Freed E. L. James (p)

Posledním dílem se celá série uzavírá. Nebylo to špatné, dialogy obou hlavních hrdinů mě opět velmi bavily, i když je naprosto evidentní, že Christian se v tom silně plácá. Je zmatený a bojuje hlavně sám se sebou. Na někoho, kdo byl na začátku vyobrazen jako silná osobnost, sebevědomý a racionální muž, tady naopak vidím opravdu adolescenta, který si nevěří, pochybuje, snaží se za každou cenu mít kontrolu, a to se mu nedaří. Ana má jednoznačně navrch.

12.01.2022 4 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

První kniha od autorky a já jsem nadšená. Užila jsem si každý řádek a krásně si u knihy odpočinula.

21.12.2021 4 z 5

Kouzelný náramek Kouzelný náramek Viola Shipman

Překrásná kniha, pro někoho možná sentimentální, ale mně se moc líbila. Je v ní neuvěřitelná moudrost a přitom je její poselství velmi prosté. Život je dar, měli bychom si ho užívat a prožívat každý jeho okamžik naplno. Může být velmi jednoduchý, ale my si ho stále komplikujeme tím, že nenasloucháme svému srdci, snažíme se zapadnout a potlačujeme vlastní jedinečnost. Dnešní svět neustále někam spěchá a my netrávíme dost času s těmi, se kterými bychom měli a chtěli. Pomíchaly se nám životní hodnoty. Takhle kouzelná knížka nám je znovu ukazuje na krásném příběhu 3 jedinečných žen. Já jsem nadšená.

09.09.2021 5 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

Krásně napsaný příběh. Mě to moc bavilo.

11.08.2021 5 z 5

Heatová a led v žilách Heatová a led v žilách Richard Castle

Řekla bych, že knížky jsou díl od dílu lepší a lepší. Je jen velká škoda, že nemají větší propagaci, protože seriál byl podle mě u nás docela populární. A také, že ne všechny knihy u nás vyšly v překladu.

13.12.2020 4 z 5

Sídlo Blackmoore Sídlo Blackmoore Julianne Donaldson

Odříkaného chleba největší krajíc, říká se. A tady je to přesně o tom. A nakonec zjistíte, že ona nejenže se chce vdát, ale ví i za koho, jen kdyby to nebylo nemožné. Bylo mi jí chvílemi opravdu líto. Ještěže je Henry naprosto dokonalý gentleman, který si své cti a svého slova považuje víc, než svého majetku. A pohádka je na světě. A moc hezky se četla.

16.11.2020 4 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

2 zajímavé pointy v jedné knize - hypnoterapie a stalking. Oboje mě bavilo.

10.11.2020 4 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Docela dlouho mi trvalo, než jsem se začetla, pak už to odsýpalo. Krásný příběh o tom, co člověk dokáže zvládnout, vydržet, i obětovat. Dnes by asi takhle dokázal žít málokdo a přitom uplynulo jen 100 let. Život se strašně moc změnil. Bylo to krásné, a také poučné.

12.10.2020 4 z 5

Zpovědi trosky po čtyřicítce Zpovědi trosky po čtyřicítce Alexandra Potter

:) Tak tohle se mi líbilo. Jsem 40+, a i když nejsem single, neřeším stejné problémy jako Nell, často jsem jen s úsměvem přikyvovala a říkala Ano, ano, tak to je .... Postřehy byly vtipné a podané s nadhledem. Byla to taková mini terapie.

10.09.2020 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Dobře napsaný příběh. S každým okamžikem přibývá potenciálních pachatelů a děj se víc a víc zaplétá. Nakonec vyšetřování úplně rozloží celou komunitu. Všichni podezírají každého, tajemství vyplouvají na povrch a ani dlouholetí partneři si nejsou jistí tím, že se opravdu dobře znají. Přesto jsem také tušila, kdo je pachatel. Každopádně jsem si celou dobu říkala, jak bych se v podobné situaci cítila já, jak si všímám nebo nevšímám dějů ve svém okolí, ve své rodině, komu věřím a nebo nevěřím a proč. Naprosté psycho.

10.07.2020 3 z 5

Říše Říše Roman Bureš

Poprvé alternativní historie. Až mě zamrazilo při představě, že takhle jsme možná mohli žít. Konec první části byl možná až trochu přitažený za vlasy, ale jak autor sám v doslovu píše ... kdo ví. Druhá část byla hodně smutná. Byla o to smutnější, že byla naprosto reálná.
Mám docela nutkání si ještě něco od autora přečíst.

25.06.2020 4 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Krásný příběh, velmi emotivní a vlastně hodně smutný. Nebylo to tedy jako Tmavé stěny Willardu.
Už asi od půlky jsem tušila, jaký vztah byl mezi Julií a Lilly a lámala jsem si hlavu, co se mohlo stát, že se jejich příběhy odehrávaly odděleně. Ten šok, když jsem to zjistila, byl obrovský a byl to asi nejsmutnější okamžik celé knihy.

24.06.2020 4 z 5