MilackovaN MilackovaN komentáře u knih

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Kniha mě zaujala svým obalem a čtení bylo snad ještě hezčí! Sice se jedná o klasickou oddechovku s happyendem, ale mě se kniha v porovnání se sériemi Božský a Vášnivý líbila zase o něco více. Tak snad ta laťka půjde i s dalším knihou nahoru.

30.12.2021 5 z 5

Nejhezčí dny našich životů Nejhezčí dny našich životů Claire Lombardo

Velmi zajímavá kniha. Z počátku jsem měla problém se orientovat kdo je kdo, ale jakmile jsem se začetla, četla jsem jedním dechem.

09.08.2021 5 z 5

Dítě na nástupišti Dítě na nástupišti Gill Thompson

Nádherná knížka, která propojila mnoho témat z naší historie. Ačkoliv ještě nemám děti, dovedu si představit, jak těžké bylo vzdát se dítěte, i když s vidinou toho, že bude v bezpečí. Muselo to být něco nepředstavitelného a obdivuju všechny rodiče, kteří to pro své děti udělali. Obdiv také patří rodinám, které přijali cizí dítě za vlastní, a byli ochotni věnovat každou korunu za jejich blaho, vzdělání... Miluju příběhy, které se týkají pana Nicholase Wintona. Byl to určitě skvělý člověk s obrovským srdcem, a myslím, že se jeho činům už nic nevyrovná.

Příběh plyne pomalu, ale je čtivý a všechny informace dávkuje postupně. Největší překvapení můžete očekávat v Terezíně, ačkoliv jsem něco podobného, vzhledem k okolnostem, tak nějak tušila už na začátku.

Knihu určitě doporučuji k přečtení. Některé historické nesrovnalosti se dají vzhledem k povaze příběhu prominout.

02.06.2021 5 z 5

Dvakrát sedm pohádek Dvakrát sedm pohádek František Hrubín

Knížka co nezklame, myslím, že i dnes je mezi dětmi velmi oblíbená. Díky knížce jsem se vrátila do svého dětství :-)

03.05.2021 5 z 5

Zeď: Jak jsem vyrůstal za železnou oponou Zeď: Jak jsem vyrůstal za železnou oponou Petr Sís

Myslím, že tohle by měla být povinná kniha pro všechny děti a mládež. Je smutné, že já sama jsem jí objevila až díky povinné četbě na vysoké škole, k předmětu literatura pro děti a mládež, ale určitě si jí pořídím do knihovničky, protože s touto knihou by měl přijít do kontaktu každý. Dneska už moc mladých lidí nedokáže říci, co se dělo v letech za 1948 až 1989 a to je podle mě špatně. Každý by měl znát, co se v té době dělo, a že svoboda nebyla vždy samozřejmostí...

26.04.2021 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Další kniha z prostředí Osvětimi, která se mi dostala pod ruku. Musím souhlasit, že to jakým stylem je kniha napsána, je celkem nešťastné, protože to propojení před, teď a ještě více osob vás mate a nevíte, kdo je právě teď vypravěčem a kdy se děj odehrává. Jinak samotný námět je opravdu děsivý a jsem ráda, že jsem knihu četla ještě v době, kdy sama nejsem matkou, protože potom to musí mít ještě děsivější pohled na tyto skutečnosti, co se v táboře odehrávaly.

12.01.2021 4 z 5

Experiment s láskou Experiment s láskou Christina Lauren

Milé pokračování Rovnice lásky. Myslím, že nebyl nikdo, kdo by se už v prvním díle nezamiloval do Fizzy. Její otevřenost, upřímnost a šarm byly naprosto odzbrojující. Takže se vůbec nedivím, že se našlo 9 mužů, které její osobnost uchvátila natolik, že skončili v reality show, hledající pro Fizzy Pana dokonalého. A už od začátku jsem byla v týmu #sexytatka #cizzy. Toto pokračování mě bavilo mnohem víc než jednička. Teď bych chtěla ještě pokračování za 15 let o Juně.

19.11.2023 5 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Ach... Brečela jsem u toho jak želva. Ruby a Aarona jsem si naprosto zamilovala a ačkoliv mi bylo jasné, jak to celé skončí, vůbec mi to nevadilo. Nechyběla mi ani nějaká větší zápletka. Jsou příběhy u kterých jsou zápletky tlačeny na sílu, a pak mě to akorát od čtení odradí. Tady ten příběh tak hezky plynul, že jsem se od knihy nemohla odtrhnout a přečetla ji za jeden den. Vůbec mi nevadilo, že jsem šla spát v 1 v noci a ráno se probudila s očima jak angorský králík :)

26.10.2023 5 z 5

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

Jeden z mála knih, která má za mě neotřelý děj. Ano, je jasné, že těch osudových náhod je tam až příliš na to, aby to mohla být realita. Ale komu to vadí? Kniha je tak akorát dlouhá. Není tam zbytečně nic navíc, prostě příběh plyne a najednou jste u konce. Poslední dobou mě čím dál více unavují knihy, které mají u konce dramatickou scénu, kdy se pár pohádá, aby se o 10 stránek později mohl srdceryvně vrátit. Tato kniha nic takového nemá, a proto ji řadím do sekce mých oblíbených. Kniha byla jedno velmi milé překvapení.

24.06.2022 5 z 5

Skandální noc Skandální noc Elle Kennedy

O hodně lepší než první díl, doufám, že třetí díl zakončí sérii na stejné úrovni, jako díl druhý. Těším se na příběh sympaťáka AJye.

21.06.2022 5 z 5

Bílá komnata Bílá komnata Vojtěch Matocha

Hezké zakončení série. Pro mě byl tento díl asi nejzajímavější a nejnapínavější. Jsem ráda, že jsem Prašinu objevila a určitě se k ní později znovu vrátím.

16.04.2022 5 z 5

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

Tak já půjdu proti proudu, ale mě osobně kniha nadchla mnohem více, než první díl. Ashu a Jacoba jsem si zamilovala už od prvního setkání a moc jsem jim to přála. Zase se ukázalo, že platí pravidlo: stará láska nerezaví. Naopak léčí.

22.03.2022 5 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Není to úplně prvoplánový příběh o zamilovanosti dvou mladých lidí. Kniha poukazuje na problémy, do kterých se můžeme dostat sami, nebo i kvůli jiným lidem. Tak či onak může nám to dost změnit život. A zásadně se změní i to, jak nás budou nově vnímat ostatní...

27.01.2022 5 z 5

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

Kniha se četla jedním dechem. Chvílemi mi byly některé části proti srsti, ale nějak jsem to rozdýchala. A ten konec? Proč nám to ti autoři dělají? To nikdy nezažili ten pocit, když bůh ví jak dlouho musíte čekat na pokračování a úplně tím zabijí smysl celé knížky, protože než se vydá další díl, tak většina už dávno zapomene, o čem kniha byla, a jak to má vlastně pokračovat...

07.12.2021 5 z 5

Jeho balík Jeho balík Penelope Bloom

Autorka mě překvapuje díl od dílu, že to může být stále lepší a vtipnější. Nedovedu si představit, že bych knihy od Penelope nepřečetl na jeden zátah, protože se prostě čtou sami a nedá se od nich odlepit. Hlavní hrdinka Lilith i Liam mi byli oba hned sympatičtí a oblíbila jsem si je. U této knihy jsem zápletku pochopila hned při prvním setkání Lilith s tajemnou dívkou a jen jsem čekala, kdy na to kápne i ona sama. Doufám, že tahle série nikdy neskončí a že další dva díly, Tajemství i Křoví vyjdou co nejdříve. Jediná nevýhoda těchto knih je, že je máte přečtené během pár hodin a musíte dlouho čekat na pokračování, ale takový je hold úděl těchto knih.

07.10.2021 5 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Ty knížky se od Lukáškové čtou prostě sami. S každou další přečtenou knížkou si říkám, že lepší už to být ani nemůže. Opak je ale pravdou. Za mě zatím nejlepší autorčin počin. Sedl mi styl, humor i postavy. Líbilo se mi nahlížení pod pokličku u jednotlivých příbuzných a známých Emy, díky čemuž jsem měla možnost dané postavy více poznat, a pochopit jejich činy a chování.

04.10.2021 5 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Další kniha, stejně jako Věci, na které nastal čas, která nepoužívala přímou řeč. Vzhledem k tomu, že už jsem s tím měla zkušenost, tak mi to ani tolik nevadilo. Kniha je psána opravdu velmi vtipně a ze života. Sice nejsem cílovka (nemám milostný trable a ani dítě), ale přesto mě kniha bavila. Jediný, co mi na knize vadilo byla Šedivka, tu jsem nedávala, a její role v knize mi přišla zbytečná...

04.09.2021 2 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

To bylo taaak krásný. Moje první kniha od autorky a není poslední. Kniha se četla svižně, na autorčin styl jsem si zvykla téměř po první kapitole. Jediné co mi trochu vadilo bylo dlouhé handrkování mezi hlavními postavami. Furt jsem si říkala, tak sakra kdy už to přijde, pojďte k věci, všichni víme, co za tím pošťuchováním je. Po přečtení však musím uznat, že tak hezky propracovaný vývoj mezi dvěmi postavami jsem asi ještě nečetla... Směle do Kulti, který už teď věřím, že bude díky fotbalu srdcovka.

13.08.2021 5 z 5

Skoro úplně normální Skoro úplně normální Hannah Sunderland

Po dlouhé době zase knížka, u které jsem se zároveň smála i brečela. Velmi hezky napsané, čte se to samo a je to příjemné čtení. Thea jsem si oblíbila hned na začátku a chápu, proč udělal to, co udělal, ačkoliv jsem s Effie soucítila. Určitě doporučuji k přečtení, nebudete litovat :-)

23.05.2021 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

S každou další knihou o tomto tématu si kladu stále více otázek.. Je až neuvěřitelné, že se tohle opravdu dělo. Popisované praktiky, ze kterých mi opět bylo špatně, padlo i několik slz a znovu jsem po přečtení plná emocí.. Nevím, co víc k tomu napsat.. Snad jen, že tato kniha je opravdovým důkazem toho, že láska dokáže opravdu nemožné.

11.03.2021 5 z 5