mila2411 mila2411 komentáře u knih

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Sqělé! Další "dobitá" klasika. Na rozdíl od jiných starších knih se zde nedostavil ani náznak, že by dílo jakkoliv zestárlo, ztratilo švih či napětí. Neuvěřitelně chytlavé, originální, výborně odvyprávěné a úžasně gradující! Kapitolou samou pro sebe je 105% výkon Oldřicha Kaisera při načítání audioknihy. Každá osoba (mafián, žena, dítě) má svůj hlas - zcela zaslouženě oceněno jako Audiokniha roku!

02.03.2024 5 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Za mě velké zklamání. Celou dobu, všechny kapitoly jsem čekal, že NĚCO a ono naprosto zcela vůbec NIC. Bez jakéhokoliv napětí odvyprávěný plytký příběh, který po celou dobu neví čím chce nebo měl by být. Z temných podzimních lesů nad Luhačovicemi toho mohla autorka vytěžit opravdu mnohem, mnohem víc...

07.02.2024 1 z 5

List zo záhrobia List zo záhrobia Dominik Dán

Další porevoluční příběh z Bratislavy. Nadšení a euforii střídá realita, policie bude nečekaně hodně potřeba i v "nových" dobách. Samotný příběh oproti předchozím na mě působil lehce "opotřebovaně", nakonec ale opět příjemné počtení.

04.02.2024 4 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Moje první setkání se Zaklínačem v knižní podobě. Moc příjemné. Ani se nedivím výtkám fanouškům vůči Netflixu, že jim jejich oblíbence poněkud przní. I když toto je jiný příběh, než ten televizní, je kniha mnohem lepší než tv zpracování. I přes spousty postav, zemí a souvislostí je děj přehledný a má příjemný spád. Pěkná knížka!

29.11.2023 5 z 5

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

Na knížku jsem byl opravdu hodně zvědavý. Moje dvě "setkání" s autorem tak úplně nedopadla, ale tohle se povedlo! Příběh na téma CO BY KDYBY má v sobě výborný nápad, soužití Čechů, Němců, Romů a Židů na českém území je silné téma. Ano, je z toho nakonec taková klasická "honba za pokladem", ale četlo se to příjemně a celkově působilo uvěřitelně. Autor očividně ranné devadesátky řádně nastudoval a celý příběh tam krásně zapadá. Dobrá kniha!

24.11.2023 4 z 5

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Moc pěknýýýý! Na román ze Šumavy jsem se moc těšil. Historie míst, kam se léta nesmělo a která mají i dnes neskutečné kouzlo... Knížka funguje od začátku do konce výborně. Příběh má výborný spád a vývoj. Za mě plný počet hvězd!

11.11.2023 5 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

Pěkné. Třetí setkání s FN, opět něco úplně jiného a znovu velice kvalitní výtvor. Historická Praha, troška krimi, uvěřitelný příběh. Oproti několika posledním knihám páně Vondrušky, ze kterých čišela nuda a beznaděj, bylo toto velice osvěžující počtení. Dám určitě i další díly...

11.11.2023

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Hodně zvláštní a hodně jiná kniha. Nečetlo se mi to nijak lehce, ba ani příjemně, už jsem se (upřímně) těšil, že to skončí... viděno zpětně to nebylo vůbec špatné, ale pro každého to tedy není.

05.11.2023 4 z 5

Moucha Moucha Dominik Dán

Moje druhá kniha od DD. "Rudý kapitán" dostal plný počet hvězd a tak jsem byl zvědavý. A nezklamalo! Opět velmi pěkně napsané, všechny postavy uvěřitelné. Na Slovensku jsem se cítil jako doma :-) Určitě dám další a další díly, autor toho napsal docela dost. Jako audiokniha vynikající - Martin Stránský opět na *****

02.11.2023 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

První setkání s autorem i jeho hlavním hrdinou. Doznávám, že mě k němu dovedl fakt, že audioknihy celé řady čte můj oblíbený Jakub Saic. Velmi drsný příběh, sympatický vyšetřovatel: co jsem očekával to splnilo. Půjdu určitě do dalších dílů...

02.11.2023 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Joona napočtvrté. Opět "milé" setkání, ty uvozovku za tu krutost a temnotu, ano je to drsná kniha z drsného prostředí. Keplerovi to dali opět na 100%

01.11.2023 5 z 5

Zrkadlový muž Zrkadlový muž Lars Kepler

Hodně dobré. Naprosto dle očekávání. Temné a kvalitní - jako severská noc. Joona a spol. to dávají náramně!

01.11.2023

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Trhlinu jsem si odžil jako audioknihu a musím psáti, že slovenský horor mě docela dostal. Lidé ztrácející se v horách, výprava tam, a... pak to začne. První setkání s autorem, napětí očividně umí. Bavil jsem se docela i bál!

31.10.2023 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Zatím nejlepší Erika a spol. Současnost vs. minulost funguje i v této "severské" britské kriminálce.

31.10.2023 4 z 5

Dámsky gambit Dámsky gambit Walter Tevis

Ano, ke knize mě přivedl povedený seriál a musím napsat, že knižní předloha je moc a moc PĚKNÁ kniha. Seriál sice nemusí "škrtat" tak moc jako film, ale i tak je v knížce o dost více. Nikdy by mě nenapadlo, že mě bude tak MOC bavit knížka o šachu!

30.10.2023 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

První knížka od JN bez HH a - naprostá spokojenost. Krásně vystavěný, dramaticky vyprávěný a výborně vypointovaný příběh. Nevím co bych knížce vytknul.

29.10.2023 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Posloucháno jako audiokniha. Nejdříve trošku obavy, že to bude zase velký odklon od HH a od klasického Nesbøa, ale NE, je to DOBRÝ. Od začátku dokonce velmi chytlavé, výborně vystavěný příběh a uvěřitelné postavy. Říkám to nerad, ale HH mi tentokrát vůbec nechyběl :-)

29.10.2023 5 z 5

Beštia Beštia Dominik Dán

Moje jubilejní desátá Dánovka a musím opět dát "plný počet" hvězd. Případ sériového vraha přinesl zatím nejvyšší počet vražd na knížku, ty ale výborně vyvažuje vysoká míra humoru dodávaného hlavně policejní partičkou kolem hlavního vyšetřovatele Riša Krauze. Opět to sqěle odsýpalo, detektivka si na nic nehraje, popisuje reálný stav společnosti na začátku devadesátých let. Poslechnuto opět jako slovenská audiokniha, pro mě zcela neznámým Martinem Mňahončákem, jeho podání je dokonale výborné!

13.04.2024 5 z 5

Návod k použití železnice Návod k použití železnice Jaroslav Rudiš

Hodně specifická knížka (spíše tedy průvodce) určená pro to cca 1% (a to asi ještě přeháním) čtenářů, které autor nazývá "Železniční lidé". Pro ty, pro které cesta vlakem není prostředkem, nutností, ale cílem. Autor popisuje, vše co souvisí s cestováním vlakem po Evropě, nádraží, vlaky a lidi: právě popis zvláštních osůbek a jejich osudů je ve vyprávění nejzajímavější. Knihu jsem naposlouchal (načteno přímo autorem) při běhání, dlouhých cest (autem) - jako klasickou knihu bych to upřímně asi nedal...

13.03.2024 3 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Sqělá předloha geniálního filmu...

17.01.2024 5 z 5