mila2411 mila2411 komentáře u knih

Trieste Centrale Trieste Centrale Jaroslav Rudiš

Koupeno jako audiokniha. Popis jsem nečetl, za 149,- Kč se mi tak dostalo nečekaného opětovného setkání se starým dobrým Winterbergem, jehož "Poslední cesta" se mi hrozně líbila. Bohužel tato cesta trvá jen 39 minut, tak nějak nezačíná a nakonec ani nekončí... zvláštní (asi) povídka. Tak trochu nevím co tím autor myslel.

14.11.2023 4 z 5

Rothschildova flaška Rothschildova flaška Petr Šabach

Klasický PAN spisovatel Šabach. Opět 1oo% ze života, vtípky, hlášky, citáty... samotná závěrečná Londýnská zápletka lehce neuvěřitelná, ale jinak MOC hezké počtení. Škoda, že toho pan PŠ, alespoň tady na zemi, už více nenapíše.

14.11.2023 4 z 5

Máma zabiják Máma zabiják Asia Mackay

Koupeno na slepo jako audiokniha ve slevě. Jako letní poslech u bazénu celkem fajn. Takové ekologické počtení - vůbec nic to po sobě nezanechalo a neuškodilo.

09.11.2023 3 z 5

Oliverův příběh Oliverův příběh Erich Segal

Důstojné pokračování. Příběh o samotě a (bez)nadějích.

09.11.2023 5 z 5

Jsem mrtvý, neplačte Jsem mrtvý, neplačte Helena Rytířová

Zajímavé, jímavé, smutné a originální.

07.11.2023 3 z 5

Setkáme se v ráji Setkáme se v ráji Heine Bakkeid (p)

Jedno z velikých přeqapení! Koupeno jako čistý TIP: zlevněná audiokniha v Levných knihách. Nalákal mě hlavně Martin Finger coby interpret a JO. Severská krima toho NEJ ražení! Thorkild mě chytnul a nepustil a hned jsem si koupil první díl - trošku nesystémové, ale nakonec to nijak navadilo :-)

03.11.2023 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Posloucháno jako audio (výborná Veronika Kubařová), hlavně proto, že to baví syna. Sám bych do toho po dvojce už nešel... je to takové: čím dál tím víc STEJNÉ.

31.10.2023 2 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

To co jsem od knihy čekal, toho se mi dostalo. Tuny písmenek, metráky kapitol, tisíce postav... krásná, velká LITERATURA. Ten luxus si každý rok dát jeden (dva) díly a obětovat tomu hroooozně moc času si rád dopřeju!

30.10.2023 5 z 5

Pyramida Pyramida Henning Mankell

Asi kdybych býval tu devítku nečetl, nic moc by se nestalo. Pár povídek z mládí, troška vysvětlení co kdy, kdysi bylo a nebylo, ale upřímně... Švédský autor asi švédskému čtenáři sděluje, jak se jejich milované země mění - a k lepšímu to zrovna není. Povídky mají naštěstí švih, nenudí, ale klasický příběh starého W ma celou knížku by mě potěšil víc.

30.10.2023 3 z 5

Vládcové ostatků Vládcové ostatků Vlastimil Vondruška

Další část Martinovy štrapáce. Asi nejsmutnější díl série. Jinak pořád moc hezké počtení.

Sběratelé ostatků Sběratelé ostatků Vlastimil Vondruška

Můj první Vodruška. Zlomená klíční kost, spousta času. A ze "supermanem" Martinem jsme se hned sedli. Až záhy jsem zjistil, že začínám druhým dílem, ale nijak moc to nevadilo... tento je z celé sérii NEJ, hlavně proto, že se odehrává skoro celý v Čechách a za mě bych řekl, že nejlépe odsýpá.

Prodavači ostatků Prodavači ostatků Vlastimil Vondruška

Začátek velké a DLOUHÉ Martinovy cesty (jízdy) tehdejší Evropou. Multi talentovaný mladík studuje, zpívá a (hodně) sexuje. Ale také přemýšlí a snaží se, aby se tím středověkem nějak propletl. Hezké, oddychové historické čtení... nakonec přečteny všechny (tlusté) díly.

Mezi tiárou a orlicí Mezi tiárou a orlicí Vlastimil Vondruška

Hezké historické počtení, takový autorův NÁDECH na všechny ty Epopeje, které následovali.

30.10.2023 3 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Upřímně: asi jsem úplně nepochopil PROČ to Keplerovi napsali a vydali. Temný, surový až pekelný příběh, násilí, bolest... coby audioknihu (vždy výborná Tereza Bebarová) jsem to za podzimních jízd autem jako stylovou kulisu odposlouchal, ale tak nějak jsem se těšil AŽ a ŽE to UŽ skončí.

27.10.2023 2 z 5