Miky88 Miky88 komentáře u knih

I když mám Gilmorky ráda, chápu že to bylo víc o Lauren - prostě to tak je. Kniha se četla dobře - kolikrát jsem se přistihla, že si představuju, že příběh vypráví právě Lorelai :-D A i přesto, že tam bylo hodně jmen, zvykla jsem si na to a knihu jsem přečetla jedním dechem - ne proto, že bych se k ní pak nedokázala vrátit, ale protože se mi prostě líbila. Život není jen o Gilmorových děvčatech, líbil se mi celkový pohled Lauren na svět, takže za mě to byla skvělá oddechovka.

05.11.2019 5 z 5

Krvavý duben Krvavý duben Ismail Kadare

Knihu mám ráda - je tak jiná než to, co jsem kdy četla. Když se člověk odprostí "od toho co zná a co považuje za správný" přečte si fascinující příběh, který ukazuje krásu albánské přírody, zvyky a tradice v podobě krevní msty a na jednu stranu i chápání lidského života. Příběh byl čtivý a člověk u něj musel chtě nechtě přemýšlet... Já osobně dávám 100%, protože tato tenká kniha mi přirostla k srdci..

Jedinou výtku bych měla k obálce knihy, která je jedním slovem zvláštní. Možná je to tou růžovou barvou, ale nevědět o čem kniha je, obálka by mě asi nepřesvědčila o tom, že si mám knihu koupit... Ale za to samozřejmě autor knihy nemůže.

20.08.2019 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Knihy od autorky mám ráda, ale tato mě zrovna moc neoslovila. Asi jsem měla trochu problém s místem, kde se příběh odehrává - severské krimi mám ráda, ale co si budeme povídat - Čechy jsou mi mnohem bližší... Oproti ostatním knihám autorky se mi špatně dostávalo do děje... Každopádně se těším na další knihy.

20.08.2019 4 z 5

Anglická dívka Anglická dívka Daniel Silva

Daniel Silva s Gabrielem Allonem opět nezklamali. Příběh byl poutavý, měl smysl a i když ke konci odpadlo tolik napětí, bylo fajn si na chvíli odpočinout od klasických akčních konců a zakončit příběh ve "vysvětlovacím klidu". Těším se na další příběh s Gabrielem, protože už teď jsem si jistá, že to bude zase skvělá kniha.

08.02.2018 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Naprosto upřímně musím říct, že mi Kim Stoneová vůbec nevadila a ani mi nepřišla nesnesitelná. Naopak se do ní člověk může víc vcítit když chápe proč jedná tak jak jedná. A příběh se mi taky líbil - měl spád, nebyl nudný a už vůbec předvídatelný. Najít vraha bylo na jednu stranu lehké, ale na druhou jsem ho neodhalila... Doporučuju všem, kdo má rád severské detektivky přečíst si i tuhle anglickou. Ráda se vrhnu na další knihu s Kim Stoneovou.

04.12.2017 5 z 5

Podpis zabijáka Podpis zabijáka Daniel Silva

Knihy Daniela Silvy jsou prostě čtivé od začátku až do konce. Já osobně mam ráda sérii s Gabrielem Allonem, ale vůbec by mi nevadilo přečíst si něco víc s Michaelem Osbournem. Tato kniha byla velmi napínavá a nutila člověka nad ní přemýšlet proč a kdo všechno...

24.10.2014 5 z 5

Sí, vole! Sí, vole! Pavel Liška

Super kniha, kterou jsem si užila od začátku do konce. Knížka je formou deníkových zápisků, kde se kluci doplňují a v některých případech i rozcházejí. Ale celkově je to skvělá kombinace, kde je vidět, že si vysněnou cestu užili a výborně se spolu doplňovali :-) Po všech stránkách je to prostě takový jiný cestopis - někomu se bude líbit, někomu ne... Každopádně si kluci na nic nehrají a smekám klobouk, že na to všechno měli "koule" a splnili si svůj sen :-) Takže za mě 5 hvězdiček a velké doporučení všem, kteří mají rádi dobrodružné povahy a osobitý humor :-)

02.10.2019 5 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Moc hezká kniha, kterou můžou číst jak malý, tak velcí. Moc se mi příběh líbil - a to i se všemi svými nedokonalostmi. Bylo to oddechové čtení, kde se snoubí tajemno hřbitova a venkovní svět, který je pro Nika nebezpečný... Autor má můj obdiv, že dokázal vymyslet a napsat tak krásnou knihu.

30.05.2019 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Skvěle napsaná česká detektivka s velmi poutavým dějem. Druhý díl se mi líbil o mnoho víc než první kniha. Vraha jsem si "tipla" až ke konci knihy, takže za mě velmi podařená detektivka. Navíc oceňuji domácí prostředí, které je po severských končinách velmi příjemnou změnou.

16.10.2018 5 z 5

Čekání na smrt: Rodinný tábor českých Židů v Osvětimi Čekání na smrt: Rodinný tábor českých Židů v Osvětimi Milan Hes

Pro mě kniha, která mi dala zase navíc nějaké informace o hrůzách 2. světové války... Kniha byla napsaná srozumitelně a velmi dobře se četla i přes to těžké téma... Je dobře, že tyhle věci někdo sepíše a nevytratíte se do ztracena...

21.08.2017 5 z 5

Vzpomínky Vzpomínky Otto Wichterle

Moc hezky napsané vzpomínky - věcné a i přes neznalost některých chemických sloučenin velmi čtivé. Mohu doporučit všem, co se zajímají o život a dílo tohoto špičkového chemika!

23.11.2016 5 z 5

Deník Libora Podmola 2 Deník Libora Podmola 2 Libor Podmol

Druhý deník je stejně skvělý jako ten první... Člověk se tam hodně dozví o tom jak to chodí ve světě FMX a já upřímně obdivuji každého z nich... Klobouk dolů před každým jezdcem, co spadne a vrátí se zpět. Z Libor je pohodář, co se snaží žít svůj život jak nejlíp to umí... Líbí se mi i jeho styl psaní - nic kostrbatého... Prostě pohoda a všechno tak nějak od srdce, to jen tak někdo neumí... Za mě je to top!

08.04.2020 5 z 5

Útěk z Berlína Útěk z Berlína Malin Schwerdtfeger

Knihu jsem přečetla jedním dechem za jediný den a musím říct, že i když znám plno knih s podobnou tematikou, tak mě stejně dostala. Musela to být strašná doba, kdy se každý snažil přežít jak se dalo... Těžko soudit jak by se člověk zachoval... Proto klobouk dolů před každým, kdo dokázal nějak pomoci navzdory neskutečnému strachu. Takovéto knihy by měli být součástí povinné četby, aby se na nic takového nikdy nezapomnělo... Tím že je příběh napsán osobou, která to celé zažila a ve stáří o tom dokázala napsat, pro mě kniha byla tím více syrovou zpovědí přeživšího člověka se vším všudy... A jestli tam chyběli emoce? Pro mě ne... Já jich z této knihy cítím víc než dost...

25.02.2020 5 z 5

V síle je krása V síle je krása Lindsey Vonn

Po dlouhé době se mi líbila takhle napsaná knížka. Lindsey má schopnost namotivovat a kdaž to proloží svýma zkušenostma, tak o tom člověk začne přemýšlet. Ráda se budu ke knize vracet.

10.01.2020 5 z 5

Dvojtáta Dvojtáta Vojtěch Bernatský

Krásně napsané postřehy z rodinného života Bernatských - moc jsem se u knížky bavila a buď jsem měla na krajíčku díky smíchu a nebo dojetím. Vovo má úžasný smysl pro humor a ještě úžasnější smysl pro rodinu. Doporučuju všem!

03.11.2019 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Asi jsem si špatně načasovala čtení Selfies. Bohužel mi kniha moc neseděla a špatně se mi četla. Nějak mě nezaujalo téma a v kombinaci s pomalým rozjezdem bylo rozhodnuto.
Ale i přesto si ráda přečtu další knihu od autora.

20.08.2019 3 z 5

Ďáblova lest Ďáblova lest Arnošt Vašíček

Vzhledem k tomu, že jsem taky viděla seriál, tak mi kniha příjde jako doplnění toho, co jsme si mohli jen domýšlet. Mě osobně kniha přišla čtivá - naopak jsem měla nutkání zůstat doma a číst si a číst si. Nevadili mi ani fotky - naopak mi to dokreslovalo děj, protože pořád jsem měla postavy zafixované ze seriálu. Určitě bych knihu doporučila všem, co mají rádi tajemno, záhady a navíc se rádi dozví něco navíc. A Ďáblova bible je "velká" záhada.

03.05.2019 5 z 5

Slon v mé čekárně – Příhody veterinářky s divokými zvířaty Slon v mé čekárně – Příhody veterinářky s divokými zvířaty Florence Ollivet-Courtois

Moc pěkná knížka, u které si člověk odpočine, zasměje a zároveň i trochu poučí o zvířatech. Je vidět, že Florence je právem jedna z nejlepších veterinářek volně žijících zvířat. Být mladší, díky téhle knize jdu hned studovat veterinu :-) Doporučuji každému, kdo má rád zvířata, chce se o nich něco dozvědět a upřímně se od srdce zasmát :-)

30.04.2019 5 z 5

Moje cesta k lamům Moje cesta k lamům Ole Nydahl

Zajímavá kniha, která popisuje cestu Oleho a Hannah k buddhismu. Znám lidi, kteří jsou buddhisti a zažili podobné věci jako oni, i když v mnohem menší míře. Takže i když je možné, že některé prožitky byly "přiovlivněny" důsledkem konzumace drog, tak pořád je obdivuhodné, že se s pomocí buddhismu z tohoto "drogového světa" dostali ven.
Zároveň bylo zajímavé číst o životě v Tibetě a okolních světch, stejně jako o lidech jako byl 16. Karmapa, Kalu rinpočche a Cečhu rinpočhe. Pro mě jako pro nebudhismy byla kniha velmi zajímavá a našla jsem v ní i poučení.

04.04.2019 5 z 5

Úsměvy z historie pražské ZOO Úsměvy z historie pražské ZOO Ondřej Suchý

Knihu jsem si koupila přímo od ZOO Praha a nelituji toho. Jde o knížečku plnou příběhů, vzpomínek a krásných fotografií. Panu Suchému děkuji za zprostředkování krásných, i když jen "knižních" setkání. Tato kniha se stala nedílnou součástí mé knihovny a každému, kdo má rád zvířata a příběhy, ji vřele doporučuji.

14.02.2019 5 z 5