Miky88 Miky88 komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha se mi velmi líbila. Erika je dobrý detektiv a zároveň je to také normální člověk se svými trápeními. Příběh byl vymyšlen velmi dobře, vraha jsem si "myslela" až ke konci a nakonec to byl on. Těším se na další díly s Erikou a ostatními detektivy.

14.03.2018 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Musím říct, že druhý díl byl mnohem lepší a propracovanější než díl první. I když člověk od začátku věděl kdo je strůjcem všeho, postupně zjišťoval proč se to tak děje. Takovýto vývoj byl pro mě zajímavým zpestřením a zároveň děsivým uvědomněním, jak je lehké manipulovat s lidskou myslí. Kim mi je čím dál víc sympatická a už se těším na další díl.

07.11.2018 5 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Knihu jsem ze začátku neměla vůbec v úmyslu číst, protože kolem toho byla taková mediální smršť až to nebylo hezký. Ale nakonec jsem jí dala šanci a musím souhlasit, že já vůbec nechápu všechno to, co se o knize psalo. Nepřišlo mi, že by tam Gábina nějak extra kritizovala práci týmu. Je jasný, že nějaká kritika tam byla, ale to má asi každý ke své práci a kolegům. Bylo fajn vidět svět očima skvělé sportovkyně. Nejvíc chválím snahu ukázat sport takový jaký je - milovaný, oslavovaný, ale také krutý a né vždy čistý a férový. Člověk nemůže říct, že věří všemu co bylo napsáno - někdy jde o dost subjektivní názory... Ale je to pohled Gábiny a ona sama to píše. Já jsem nakonec ráda, že jsem knihu přečetla a přeji Gabče hodně štěstí do života - ať už si vybere jakoukoliv cestu...

28.06.2020 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Knihu jsem četla hodně dlouho, ale stála za to. Příběh mě donutil k zamyšlení co by člověk dělal v situaci rodičů, kdy rozum velí jednat tak a srdce jinak... Pachatelé nebudili soucit, ale lítost k jejich dětství tam byl... Kim a její tým byl jako vždy skvělý. Těším se na další díl.

23.02.2020

Ještě není konec Ještě není konec Michal Sýkora

Stejně jako většina jsem nejdřív viděla televizní adaptaci. Vlastně jsem viděla v televizi všechny příběhy Detektivů od Nejsvětější trojice. A když jsem v knihovně objevila knihu Ještě není konec, tak jsem si řekla, že ji tedy zkusím. Ale nedávala jsem jí moc nadějí. A musím uznat, že to byl omyl. K mému velkému překvapení kniha byla skvělá - od začátku až do konce ve všech směrech. Děj měl spád, vůbec jsem se u něj nenudila. Navíc jsem moc ráda za českou detektivku v českém prostředí.

20.08.2019 5 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Hodně temná, ale přesto velmi dobrá detektivka. Zaujalo mě irské prostředí i keltské rituály. Komisařka Katie Maguireová se ukázala jako obyčejná ženská s vlastními stíny - žádná superhrdinka co všechno ví a zná. Kniha mi občas naháněla husí kůži - hlavně při popisu vraždy obětí - nedokážu pochopit, že takové utrpení je člověk schopen snést a co hůř, dopustit se ho na ostatních. Každopádně knihu doporučuji si přečíst - já se těším na další díl.

19.06.2018 5 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Kniha se mi četla dobře, příběh byl zajímavý a líbilo se mi prolínání minulosti a současnosti. Je příjemné si po severských detektivkách přečíst i nějaký příběh, který je vám bližší prostředím. Už se těším na další příběh s Tomášem Volfem.

11.05.2018 5 z 5

Spící agent Spící agent Daniel Silva

Úžasný špionážní román od skvělého autora. Celá kniha je napínavá, čtivá, dramatická a postavy jsou popsány tak dokonale, že i těch "záporných" je vám někdy líto. Prostě jednim slovem PARÁDA. Všem vřele doporučuji.

02.09.2014 5 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Když jsem knihu našla pod stromečkem, tak jsem si říkala, že mě asi nebude bavit... Ale stal se pravý opak. Kniha mě hned zaujala a úplně dostala. Dozvěděla jsem se hodně nových věcí, které jsem ani nevěděla a hodně věcí, které se mi budou v životě hodit. Teď už si nikdy neřeknu "mě bolí jen koleno", ale řeknu si "bolí mě koleno, je to fakt tím kolenem?" Každopádně doporučuji všem, kteří se zajímají o své tělo i duši.

11.03.2020 5 z 5

Černá vdova Černá vdova Daniel Silva

Přečetla jsem celou sérii a podle mě jde o skvělé pokračování série. Gabriel se pomalu přizpůsobuje tomu být šéf a i když spíš tahá za nitky, je to pořád starý dobrý Gabriel. Téma ISIS je v dnešní době velmi aktuální a i když je kniha jen pouhá fikce, je až děsivě realistická. Daniel Silva je zcela oprávněně považován za nejlepšího autora špionážních románů. Těším se na další díl série a doufám, že více prostoru dostane Michail, protože podle mého, je to adekvátní nástupce za mého oblíbeného anděla pomsty.

30.01.2019 5 z 5

Dům špionů Dům špionů Daniel Silva

Další skvělá kniha od D. Silvy. Příběh byl zase skvěle napsaný - i když se někomu mohl zdát v některých věcech přitažený za vlasy. Za mě to bylo ale super. Mám Gabriela ráda, i když si musím teprve zvyknout na jeho roli zděděnou po Arim. Za to Keller mi trošku lezl na nervy, ale i tak si myslím, že se to časem zlepší... A příběh byl znepokojující - v dnešní době se tohle může přesně stát... Všem vřele doporučuji.

02.01.2020 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Kniha byla hodně povedená, ale měla pár "pro mě osobních" zklamání - např. Beáta... Tu jsem měla vážně ráda. Jinak příběh super, nepřišlo mi to zase tak překombinovaný a rozhodně nejsem z těch co si nepřejí Harryho štěstí. Naopak. Ale zároveň si myslím, že by už pomalu měl být konec sérii s HH, protože do budoucna by to opravdu bylo už hodně překombinované.

03.07.2019 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Celý příběh se mi moc líbil. Erika má moje sympatie a těším se na další knihu. I když byl vrah známý zhruba od půlky příběhu, příběh plynul dál a my jsme mohli sledovat jeho myšlenky, které ho vedly ke všem jeho činům.

22.04.2019 5 z 5

Zapomeňte, že jste byli lidmi... Zapomeňte, že jste byli lidmi... Roman Cílek

Velmi dobrá kniha. Autoři popisují život v koncentračních táborech tak poutavě, že si člověk dovede představit, že tam sám je. Kniha je velmi dobře sestavená a propracovaná. Pro mě osobně tam bylo hodně věcí, o kterých jsem nikdy před tím neslyšela a bylo zajímavé se je dozvědět. Doporučuji přečíst!

08.12.2014 5 z 5

Ztracená brána Ztracená brána Arnošt Vašíček

Arnošt Vašíček je skvělý záhadolog - příběh byl hezky vymyšlen a já ho přečetla jedním douškem. Jakmile se člověk odprostí od filmového zpracování a bere Ztracenou bránu jako zcela neznámý příběh, užije si vše, co dobrý příběh má mít - napětí, tajemno, kladné i záporné postavy. A jako bonus bylo prostředí Prahy - vždycky je příjemné číst knihu z “domácího hřiště”.

03.01.2020 5 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Jde o první knihu, kterou jsem od autorky četla a musím říct, že je velmi povedená. Amiše znám pouze z filmů, kde jsem je občas zahlédla a tak pro mě byli velice zajímavé dozvědět se něco málo o jejich životě a komunitě. Příběh se mi moc líbil a podle mého názoru se jedná o zdařilou detektivku (thriller). Vřele doporučuji si tento příběh přečíst.

27.12.2018 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Skvělá česká detektivka, která byla velice zajímavá a poutavá. Upřímně, vraha jsem neodhalila hned a byl pro mě docela překvapením. Bergmana, Daneše i Sedlákovou už jsem si stihla oblíbit tak, že se těším na další díl.

31.10.2018 5 z 5

Anglický špion Anglický špion Daniel Silva

Sice netypický Gabriel Allon, ale zase to bylo "něco" jiného. Příběh byl napínavý, čtivý a jako vždy skvěle provázaný. Líbilo se mi i téma - bylo zajímavé dozvědět se něco i Irsku a IRA. Spolupráce s Christopherem Kellerem dodává celé knize větší jiskru. Autor mu podle mého názoru dává větší pole působnosti a upozadňuje Gabriela. Budu se těšit na další knihy s těmito postavami - ať už společně nebo jednotlivě. I když Gabriel je můj oblíbenější hrdina ;-) .

03.09.2018 5 z 5

Ukradený Caravaggio Ukradený Caravaggio Daniel Silva

Další skvělý román s Gabrielem Allonem, i když míň akční než ostatní knihy. Ale i přesto byl děj čtivý a člověk nedokázal knihu jen tak odložit. Téma Sýrie je v tuto dobu aktuální a proto celý příběh působil velmi autenticky. Těším se na další knihu.

12.04.2018 5 z 5

Největší záhady kriminalistiky Největší záhady kriminalistiky Jaroslav V. Mareš

Za mě byla kniha hodně zajímavá a je až děsivé, že tolik případů nikdy nenajde rozřešení... Ale i tak obdivuju práci všech vyšetřovatelů - neni to vůbec lehká práce. A to samé k myšlenkám autora - je těžké dojít k nějakému závěru, ale myslím, že vzhledem k indiciím se toho autor zhostil velmi dobře. A co se týká kvality fotek - ano, nebyly nejlepší, ale k době vyšetřovaných případů se mi hodily...Každopádně knihu bych určitě doporučovala všem, co maji rádi vše okolo krimi.

04.06.2020