miker.90 miker.90 komentáře u knih

Po stopách Kryštofa Kolumba Po stopách Kryštofa Kolumba Gianni Granzotto

Poměrně poutavé vyprávění o bájném admirálovi, který měl svoje mouchy.

Především pasáž před samotnou první plavbou a bádání o "velkém neznámu" mě skutečně velmi bavilo.

14.01.2024 4 z 5

Bratři Lautensackové Bratři Lautensackové Lion Feuchtwanger

Na knihu jsem měl posvíceno, ale dal jsem ji nejdříve přečíst taťkoj. Posléze se ptám, jak se líbilo? A táta říká: ,,Dobrý, akorát jak v závěru..."

Zkrátka, krásně mi vyspoileroval závěr. I tak se jednalo o výbornou četbu.

03.11.2023 5 z 5

Pod znakem orla Pod znakem orla Simon Scarrow

Relativně jednoduchá četba, která skutečně odsejpá. Srdce milovníků Říma zaplesají. Nechybí akce, pletichy, pestré informace o tehdejší době, ale ani zajímavé rozuzlení...

08.10.2023 5 z 5

Hovory k sobě Hovory k sobě Marcus Aurelius

Tohle by měla být povinná literatura.

03.12.2022 5 z 5

Divoké labutě Divoké labutě Jung Chang

Čína mě vždy zajímala, ale Divoké labutě jsou prvním hlubším políbením literatury spojenou s touto zemí. Až mě překvapilo, že pojmy typu "sociální skóre" vůbec není výdobytek posledních let.

20.11.2020 5 z 5

Popravdě, jedná se o první western, jež jsem kdy přečetl. A hned jsem sáhl po velmi zdařilém kousku. Byť musím zmínit, že samotnou kvalitu knihy jsem docenil až jak šel čas a v samotnném závěru úplnně nejvíc.

Tím, že máme hned tři hlavní hrdiny, z toho dva jsou zahaleni trošku v otaznících a navíc, ani jeden není klaďák, tak to přidává knize jistou odlišnost oproti jiným.

Děj zachycuje dobu tvrdou a popisuje ji krutě. Autor vychází z historických událostí, co se skutečně děly. Smrt se rozdává plnými doušky. Je to brutální.

04.02.2020 5 z 5

Orel na lovu Orel na lovu Simon Scarrow

První půlka knihy je skvělá a báječná. Druhá už mě bavila o fous méně. Nicméně, i v předchozích dílech platilo, že jakmile se začaly řešit milostné pletky a "vedlejší smyšlenější příběh", tak kniha u mě trochu ztrácí na údernosti.

Myslím, že z takto rozhrané partie šlo prostě vytěžit zajímavější zápletku. Avšak, i tak jsem knihu "vypil na jeden hlt" a pustím se brzo do dalšího dílu.

31.10.2023 4 z 5

Vítězství orla Vítězství orla Simon Scarrow

Druhý díl také nezklamal.

Snad jen vykreslení císaře Claudiuse se mi nepozdávalo.

23.10.2023 4 z 5

Smrt Ivana Iljiče Smrt Ivana Iljiče Lev Nikolajevič Tolstoj

Moc nevím, co přesně dodat. Skvělé dílo. Kniha v člověku zanechá silné pocity a mnoho otázek na vlastní osobu. Některé otázky nejsou příjemné, ale je dobré se nad nimi zamyslet.

13.10.2021 5 z 5