Midleton Midleton komentáře u knih

Princezna z nádraží Princezna z nádraží N. P.

Výborná, napínavá, čtivá kniha. Skvěle popsaný kontrast očima poldy a stínů polosvěta. Každý příběh zaujme jako solitér, aby následně dotvořil mozaiku vývojové linie děje knihy.
Těším se na další knihy z autorské dílny N.P.

22.12.2023 5 z 5

Stoka Stoka N. P.

Opět výborná kniha od autora N.P., přečteno jedním dechem. Děj románu pohledem z obou stran, na jedné straně policie, na druhé panoptikum postav z polosvěta.
Poutavá kniha, skvěle napsáno, výborně se čte. Doporučuji!

23.01.2022 5 z 5

Modrá košile Modrá košile N. P.

Výborná kniha, výborné čtení, navíc jedinečná mezi knihami svého druhu svým přímočarým pohledem, bez přikrašlování skutečnosti. Skvěle se čte. Těším se na další knihy od autora N.P. Knihu jednoznačně doporučuji!

21.01.2022 5 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Skvělá kniha, strhující čtení, silný dojem.
Film byl krásně zpracovaný.

08.03.2015 5 z 5

Nový občanský zákoník s aktualizovanou důvodovou zprávou a rejstříkem Nový občanský zákoník s aktualizovanou důvodovou zprávou a rejstříkem Karel Eliáš

Výborná kniha, která má své stálé místo na mém pracovním stole.

08.03.2015 5 z 5

Panoptikum české Panoptikum české Irena Obermannová

Knihu jsem přečetla, nicméně mi moc nesedla.

07.03.2015 3 z 5

Cizinci a daně Cizinci a daně Magdaléna Vyškovská

Výborná kniha k tematice mezinárodního zdanění příjmů.

07.03.2015 5 z 5

Výklad smluv o zamezení dvojího zdanění ve světle judikatury Nejvyššího správního soudu a Conseil d´Etat (Francie) Výklad smluv o zamezení dvojího zdanění ve světle judikatury Nejvyššího správního soudu a Conseil d´Etat (Francie) Magdaléna Vyškovská

Výborná kniha. Vedle knihy od Vlastimila Sojky patří k nejlepší v oblasti mezinárodního zdanění příjmů.

Zákon o dani silniční Zákon o dani silniční Zdeňka Tesařová

Kniha paní doktorky je metodicky nejvýznamnější knihou, která komplexně osvětluje problematiku daně silniční, komentář k zákonu je zpracovaný podrobně, doplněno judikaturou.
(Pozn. těším se na novou k zapracovaným legislativním změnám silnice od roku 2014 včetně novinek k novelizaci zákona č. 56/2001 Sb. od letošního roku).

07.03.2015 5 z 5

Mezinárodní zdanění příjmů: smlouvy o zamezení dvojího zdanění a zákon o daních z příjmů Mezinárodní zdanění příjmů: smlouvy o zamezení dvojího zdanění a zákon o daních z příjmů Vlastimil Sojka

Skvělá kniha. Patří mezi nejlepší, respektive je nejlepší, co kdy bylo v oblasti mezinárodního zdanění příjmů publikováno. Dovolím si říci, že tato kniha pana Sojky je bez nadsázky základ.

Normální zázraky Normální zázraky Irena Obermannová

Příjemně čtivé. Knihy paní Obermannové moc nevyhledávám, ale tato se mi líbila.

Tanec mezi paragrafy Tanec mezi paragrafy Jaroslav Smílek

Kniha se dobře a rychle četla (atraktivní obsah plně vyvažuje jemné nedostatky psané formy).

05.03.2015 5 z 5