michelleczsp michelleczsp komentáře u knih

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Musím říct, že druhá část Munchova vyšetřování je zajímavější, je to propracované do posledního detailu, ale na druhou stranu je to trochu chaotické. Nevím jestli je to mnou, ale chvílemi jsem měla problém se soustředit a dávat si jednotlivé souvislosti dohromady (hlavně, co se týkalo Mii).
Závěr všechny otevřené konce uspokojivě "uzavřel" a vše zapadlo do sebe, i když byl velmi překvapující. Z konce je taky patrné, že se určitě v nejbližší době dočkáme dalšího zapeklitého případu.

30.12.2016 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Když jsem začala číst, tak mě nejvíc dostala věta "napsáno, dle skutečného příběhu a lidí". Jak zmínil sám autor, tato kniha se značně liší od ostatních, hlavně v tom, že je to psychologický thriller. Když začnete číst, tak nemůžete přestat, protože pořád čekáte, co se stane dalšího, jak je možné že pachatel toho tolik ví o Robertovi a jak je zvrácený.
V knize celkem velké odhalení, na které svým způsobem "skalní fanoušci" čekali od prvního dílů. A musím říct, že závěrečná smrt mě mrzí, ale tento díl se opravdu povedl a myslím, že si v něm každý najde, něco svého.

20.06.2017 5 z 5

Na jednu stránku, byla kniha velice zajímavě zpracována, přiložené fotografie, jen přidávají na záhadnosti. Co se, ale týče samotného příběhu, nejsem si jistá jestli se dá popsat jako výjimečný, je spíše uspokojující, čekala jsem od tohoto díla víc.
Ale celkově lze považovat tuto knihu za dobré čtení do deštivého počasí.

01.10.2016 3 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Vzhledem k tomu, že je Camilla Läckberg moje oblíbená autorka, nevím zda se dá hodnotit objektivně, každopádně tohle je první kniha s Patrikem a Erikou, i to jak se vlastně poznali, do toho je to "jejich" první případ, v minulosti. Když to shrnu děj byl zajímavý, jako vždy jsem si myslela po celou dobu, že vím, kdo je vrah, následně jsem to několikrát změnila a pak když to vyšlo najevo, tak mě to překvapilo i když jsem měla určité podezření. Celkově zaujme a je jedna z lepších.
Na dílech této autorky mám ráda to, že to není jen prach obyčejná detektivka, ale jsou tam zapletené i mezilidské vztahy a ne jedny.

31.08.2016 4 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Je to nádherná knížka, u které se zasmějete i si trochu pobrečíte. Říkáte si, že jestli se tohle odehrává v psí hlavě, je to opravdu zajímavé. Jak je napsáno na zadní straně je to "Román pro pejskaře", kdo miluje psi, tomu se bude líbit tato kniha. Vtipné, smutné, spádové a kvalitní čtení.

19.05.2017 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Některé části byli trochu nudné (ale to má každá kniha), co se ale týče příběhu a rozvoje postav je trojka rozhodně nejlepší. Je to asi tak, že když vám knížka leží na stole tak jí pořád "odkládáte" na později, ale když začnete číst je opravdu těžké jí odložit. Už se nemohu dočkat dalšího dílu, hlavně kvůli závěru knihy.

18.04.2017 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Další z mnoha povedených případů Roberta Huntera. Kniha opět zaujala na prvních stranách a nechala vás napnuté až do konce. Případ je propracovaný do posledního detailu a momenty překvapení jsou využity přesně ve správných místech. Vím proč je to můj oblíbený autor, i když si někdy říkám, jak něco takového může vymyslet. Už se těším, až dostanu do ruky další knížku.

03.03.2017 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Kniha je zajímavě napsaná, je pravda, že přemýšlíme nad pachatelem asi jen do půl knihy, ale na druhou stranu, to má tak propletený děj, že do poslední chvíle nevíte, jaký má pachatel důvod ke konání svých činů.
Musíš říct, že jsem četla i lepší "severskou" literaturu, ale i tato kniha mě zaujala.

06.06.2016 3 z 5

Podraz Podraz Sandra Brown

První část knihy mě bavila hodně, nemohla jsem přestat číst, děj se nikdy nezastavil a pořád se tam něco dělo. Musím říct že závěr knihy mě překvapil, a i když do knihy byl zakomponován "románek" který tam nemá co dělat, vůbec mi to nevadilo. Kniha je čtivá má spád a já ji měla přečtenou za tři dny.

08.06.2019 4 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Musím, říct, že na prvních stranách mě kniha moc nezaujala... poté když jsem se začítala do děje a začalo se vysvětlovat několik věcí, mě to chytlo, ale vzápětí jsem si spoustu věcí domyslela a jen se mi to potvrdilo. Co mě překvapilo byl ten konec, takový konec jsem úplně nečekala, věděla jsem, že se stane něco podobného, ale ta "záměna" mě dostala. Jinak musím říct, že postavě hlavního detektiva, nijak zvlášť nefandím, ale možná je to tím, že je to zatím jediná a první kniha kterou jsem od autora četla.

30.08.2016 3 z 5

Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Piper Kerman

Zajímavé prožitky, Kermanová si toho hodně zažila i když to bylo 13 měsíců a velmi zajímavě jakým stylem dokáže popsat svůj rok. Je to humorné, realistické a donutí Vás to zapřemýšlet.

02.03.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Vlastně jsem tu knihu měla přečtenou dost rychle, je celkem čtivá a když se do toho člověk "zakousne" tak to jde rychle. Musím říct je to vlastně celkem poutavě napsané a všechny souvislosti si skládáte v průběhu celé knihy, někdy je trochu obtížné přejít z jednoho časového údaje do druhého a někdy by jste čekali, že k určitému dni toho bude napsaného více, ale v celku je to dobrá kniha.
Každopádně film se s knihou nedá srovnat, bez knihy vám uteče spoustu detailů.

20.10.2016 4 z 5

Heatová a vlna žáru Heatová a vlna žáru Richard Castle

Pokud máte rádi seriál, knížka Vás pobaví i zaujme. Pokud nejste fanoušky seriálu, je kniha trochu slabší, ale i tak celkem obstojná. Každopádně bych to nezařadila do žánru detektivek bez výčitek, je to spíše krimi román.

20.04.2016 3 z 5