michaella03 michaella03 komentáře u knih

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

Úžasná, dechberoucí, uvěřitelná a čtivá kniha. Přečetla jsem jí skoro na jeden zátah, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Knížka má děj, který rychle odsýpá; je i celkem promyšlená. Myslím, že by mě ani nepřekvapilo, kdyby společnost takhle někdy a někde skončila...
Každopádně, kniha naprostá paráda, 100% si ji ještě přečtu a už teď se nemůžu dočkat pokračování...
❤️

04.02.2019 5 z 5

Pán hor 1 Pán hor 1 Hana Marie Körnerová (p)

Ze začátku jsem se bála, zda čtu vůbec správnou knihu. Pocity jsem měla spíš rozpačité a místy i nevěřícné (dost mě rozčilovala neustále se opakující slova jako slabá, nevinná, kořist, dravec, lovec). Pak se to ale zlomilo nebo jsem si zvykla, a jen jsem nechala unášet osudem Christiny a Edmonda. Historický příběh z červené knihovny jak vyšitý, ale neuvěřitelně čtivý a příjemný. Škoda jen těch velkých časových skoků po narození Sebastiana.
Já si knížku nakonec užila, ve čtení pokračovat určitě budu, už se těším na další díl.

13.09.2022 4 z 5

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

Četla jsem v době, kdy byl obrovský poprask kolem vydání druhé série Bridgertonů. Já měla v této sérii nějaké resty, tak jsem se nachala strhnout a pokračovala v dobrodružstvích a láskách rodiny Bridgertonů.
Opět pohodové a úsměvné čtení, ačkoli bych nějaké stránky ubrala, děj nemusel být tolik natahovaný. Velmi jsem ale ocenila návrat (dospělejších) bratrů Bridgertonů, především Anthonyho :).

"Viděl jsem tě vyrůstat a občas ti musel být otcem, ačkoli jsem chtěl být jen bratrem."

10.05.2022 5 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Další (a poslední) kniha ze seznamu k maturitě.
Moje třetí dílo od Shakespeara - lepší než Hamlet, ale o trochu horší než Romeo a Julie.
Knížka útlá (za dvě odpoledne přečtená) a vtipná, se stále aktuálními hláškami :D. Jen jsem teda měla guláš v osobách, musela jsem se občas vracet o pár řádek zpět, nahlížet do seznamu postav a především dávat pozor a uvědomovat si, kdo se za koho vydává.

09.02.2022 4 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

I já jsem se nechala strhnout nadšením a očekáváním, dokonce i moje kamarádka mi sérii doporučovala - sama to celé přečetla v angličtině.
Zas tak předvídatelný mi děj nepřišel, ale možná to tak vidím jen proto, že jsem přečetla prvních 200 stran, pak jsem měla 2 měsíce ohledně této knížky nějakou krizi a zbytek stránek jsem zvládla v podstatě na jeden zátah.
Někdy to bylo zbytečně natahované, některé dialogy vlastně o ničem, svět a jeho fungování (role, funkce apod.) nijak podrobně vysvětlován nebyl. Ale na druhou stranu, já tam měla nečekané zvraty, vývoj postav, lásku a hlavně chemii mezi hlavními postavami.
Konec samozřejmě otevřený, takže já netrpělivě vyhlížím březen. I přest ty chybky knížku hodnotím velmi kladně.

03.01.2022 5 z 5

Princezna zakletá v čase: Povídky a svět Princezna zakletá v čase: Povídky a svět Lukáš Daniel Pařík

Upřímně, byla jsem trochu skeptická. Česká fantasy pohádka, pak vyšla i tahle doprovodná kniha, všude kolem toho velký boom... Ale jo, je to paráda!
Každému, komu se pohádka líbila a chtěl by se dozvědět více, bych tuto knihu mohla jen doporučit.
Skvěle vymyšlený svět s vlatní historií, geografií, kulturou a obyvateli, který ve filmu tolik nevynikne, a který by kdejaká světová (nejenom) filmová společnost mohla závidět. Já si čtení užívala, kochala se mapou, ilustracemi, runami i notami... Jsem unešená a moc vděčná, že něco takového tady u nás máme a můžeme na to být pyšní.

03.01.2022 5 z 5

Malum – část druhá Malum – část druhá Amo Jones

Pro mě určitě nejlepší díl z celé série. Teď po dočtení se mi vyprávění a celkový příběh líbil více u Natea a Tillie, než u Madison a Bishopa.
Děj je sice občas zvrácený, někdy i nesmyslný, ale stále čtivý a návykový - prostě chcete vědět jak to bude dál.
Hrozně se těším na pokračování, které by snad cca za rok mělo vyjít. Jsem zvědavá na osudy Madi a Bishopa, Natea a Tillie (na tyhle dva se momentálně těším nejvíc :D) a samozřejmě na Branyho a Saint.

03.10.2021 5 z 5

Šepot mrtvých Šepot mrtvých Amo Jones

Kniha pokračuje ve stále stejném stylu - sex, alkohol, sprostá slova a tajemství. Této sérii nemohu ovšem upřít čtivost, druhou půlku jsem zvládla na jeden zátah. Konec knihy na mě působí celkem uzavřeně a sérii si nechci zprotivit, proto si dávám od Králů na chviličku pauzu a do Maluma se pustím až za nějakou chvíli.

26.09.2021 4 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Když píšu tenhle komentář, je to týden po dočtení prvního dílu a zároveň ani ne 24 hodin, co jsem dočetla druhý díl.
Na první pohled mě zaujala obálka, která je fakt nádherná, a pak taky ta směšná cena, za kterou jsem celou sérii pořídila.
Tahle kniha je matoucí, ujetá a šílená, temná, tajemná, návyková, překvapující, někdy i hloupá a taky vzrušující - stejně jako hlavní hrdinka.
Madsion někdy byla na zabití (na začátku jsem jí chtěla uříznout oba prostředníčky, protože je na všechny vystrkovala snad na každé třetí stránce, pak už s tím ale naštěstí přestala) a někdy se chovala jako dě*ka. Králové jsou zase pro změnu opravdu opravdoví psychopati. V knížce bych ubrala na vulgarismech, je jich zbytečně moc, někdy je to až nepříjemné.
Nicméně, je to hodně čtivý a návykový, za dvě odpoledne nebylo co číst. A hlavně!
Ta spousta tajemství!

20.09.2021 4 z 5

Princ Kaspian Princ Kaspian C. S. Lewis (p)

Asi už jsem na to moc stará :D
V knížce jsem nenašla úplné napětí - že bych tajila dech a trnula, co se stane dál. Je to milé, krátké i čtivé, ale Letopisy Narnie vidím jako díla pro mladší generaci, na které si ale určitě přijdou i leckteří dospělí.
A přiznávám se, že se mi víc líbí filmové zpracování - charaktery, bitvy, děj.

10.05.2021 4 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

A mně se to líbilo :).
Zaujala mě obálka, anotace i kladné a vysoké hodnocení. Kniha je nabitá sarkasmem a vtipem, mezi Lou a Reidem to jiskří, a především, je to velmi čtivé (prakticky celou druhou půlku jsem zvládla na jeden zátah). Hlavní postavy se sice někdy chovají nerozumně a dětinsky, ale není to tak strašné.
Takže, zajímavé téma, čtivost a (ve výsledku) sympatický pár. Jdu rovnou na další díl.

26.04.2021 5 z 5

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

Parádní zakončení série!
O téhle dvojici jsem chtěla vědět víc snad už od jedničky, takže za mě velká spokojenost. Líbilo se mi i prolínání současnosti s minulostí - byla jsem zvědavá, jak autorka zprostředkuje události, které se staly na začátku a postupem času v jejich vztahu. Jsem ráda, že to nebylo "jen" skrz nějaké převyprávění ;).
A ani mi nevadilo, že to není z pohledu Lukasze a Kingy :D.

01.08.2020 5 z 5

Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Georgina Guthrie

Velmi pěkné zakončení celé série - rozhodně spokojenost :).
Líbilo se mi, že Daniel byl z pohodové rodiny a měl hezké dětství, Aubrey sice zase tolik ne, ale ani ona nezažila nějaké doslova traumatizující zážitky = tedy to, že hlavní postavy byly prostě normální (nebyly tu právě žádné následky z dětství a tak podobně) - za to má celá série jedno velké plus :D.
K re-readingu se možná ještě vrátím ;).

11.07.2020 5 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

(SPOILER) Druhý díl se mi líbil, ale ne tolik jako první - Oxford a Sept-Tours současné doby mají něco do sebe, stejně tak to, že to byl začátek, úvod do nového světa :).
Ale - strašně se mi líbí autorčiny popisy, ať už starého Londýna nebo staré Prahy (uchvácená jsem byla především tou Prahou :D). A líbí se mi i zasazení skutečných postav do jejího románu - královna Alžběta, Raleigh, Marlow nebo tady u nás, Rudolf II., Kelly a rabín Löw. A stejně tak se mi zamlouvají všechy ty věci okolo Dianiny magie - nejvíc jsem si lámala hlavu s tím, jak to vlastně je s tím cestováním v čase.
Už teď můžu říct, že tahle série patří k mým nejoblíběnejším. A neskutečně se těším na seriál!

P. S.: Jak strašně ráda bych poznala Philippa!

22.06.2020 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Hned na začátek bych také chtěla ještě jednou poděkovat uživateli uziRM, abych si poslední povídku ("Něco končí, něco začíná") nechala až po přečtení Paní jezera :).
Ke knize - no, musím říct, že první kniha se mi líbila víc. Meč osudu jsem četla dlouho, takže dobře pro mě, že se jednalo o povídky bez přímé návaznosti - nějak jsem se tím nemohla prokousat (jak jsem řekla, Poslední přání bylo lepší).
Titulní povídka "Meč osudu" mé vychladlé nadšení vylepšila, a díky ní a "Něco více" jsem se okamžitě pustila do Krve elfů.

22.06.2020 4 z 5

Temná Raven Temná Raven Sylvain Reynard

(SPOILER) Tak přesně tyhle knížky zbožňuju - napětí a tajemno, romantika a historie (a upíři, samozřejmě :D). Tady jsem se toho všeho dočkala vrchovatě.
Raven mi byla sympatická (nejen svým vzezřením) a William je ten chlápek, kterého prostě chcete mít po svém boku :D.
Před Florentskou trilogií jsem četla Gabrielovu sérii - nijak to nesrovnávám, beru to spíš jako pokračování, "jen" se změnila ústřední dvojice. Naopak, mé srdce zaplesalo, když jsem zjistila, že tam vidíme pokračování příběhu profesora Emersona a Julie, i když vlastně jen okrajově.
Zkrátka, nečekala jsem to a jsem fakt nadšená. Jedeme dál!

22.06.2020 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Další kniha k maturitní četbě. I když je to divadelní hra a ještě k tomu krátká (asi 70 stran ve čtečce), měla jsem pocit, že stránek to mělo 300.
Téma i po těch letech ale stále aktuální.

22.05.2020 3 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Ke knize jsem se dostala vlastně náhodou a s koupí váhala. Teď, po přečtení, vůbec nechápu proč.
Stránky mi ubíhaly pod rukama, žádné zdlouhavé pasáže - snad tedy až na kapitolu, kdy řešili DNA, to na mě bylo trošku moc :D. A navíc všechno hezky pohromadě - upíři a čarodějnice, romantika, historie, Anglie a pár nepřejícných darebáků :D.
Moc se mi to líbilo, hned jdu na další díl.
A seriál se mi taky hodně zamlouvá :).

14.05.2020 5 z 5

Voda pro slony Voda pro slony Sara Gruen

Nádherná knížka!
Nejdřív jsem viděla film a pak s potěšením zjistila, že je i kniha - moc jsem si ji chtěla přečíst.
Četla se velmi dobře, příběh krásně plynul, vůbec se mi nechtělo ji odkládat. Po celou dobu čtení jsem měla před očima Roberta Pattinsona a Reese Witherspoon - Jacoba a Marlenu. Filmové zpracování se sice (trochu) liší, ale tentokrát mi to vůbec nevadilo :-).
Zkrátka skvělá knížka, myslím že se k ní ještě vrátím! :-D

12.01.2020 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

O sérii jsem slyšela už dřív, kamarádka mi ji doporučovala, ale moc mě to nelákalo. Teď jsem na ni narazila v knihkupectví a řekla si, že bych to už mohla zkusit - i díky velmi kladnému hodnocení.
Knížka mě úplně pohltila, vůbec se mi nechtělo ji odložit. Téma dobré, uvidíme, jak to se znameními Sudby bude dál. Pak tu je milostná linka - z dojmů z prvního dílu bych dala (zatím) přednost princovi :-).
Každopádně, kniha se mi moc líbila, také už můžu doporučit.
Jde se na dvojku :-D.

25.06.2019 5 z 5