michaella03 michaella03 komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Mně se kniha líbila. Byla hodně čtivá, taková oddechovka. Sice mě asi od poloviny štvalo spojení "vnitřní bohyně", ale i tak to šlo.
A film je také dobrý.

03.08.2019 4 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Knihu jsem dostala asi před třemi lety k narozeninám, začala hned číst, ale dostala jsem se jen do půlky. Teď jsem si pořídila zbylé dva díly a první začala číst znovu.
Kniha je velmi dobrá. Vzhledem k vysvětlení na konci, co všechno lidstvo udělalo, neudělalo a mohlo udělat, by bylo dost možné, že by se to i třeba stalo.
Hlavní hrdinka se mi líbila, sympatická, dokázala jsem se do ní vžít. Nejoblíbenější kapitoly byly z pohledu legie - Toňa a Lucius.
Jsem ráda, že v české tvorbě této doby najdeme něco, jako je Propast času.

01.06.2019 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Knihu jsem četla kvůli maturitní četbě - nešla jsem do toho s moc velkým očekáváním, ale nakonec jsem byla nadšená. Sice jsem věděla jak to dopadne a tak podobně, ale nakonec super :)

22.03.2019 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší díl celé série (ještě mě čekají Relikvie smrti). Mezi to nejlepší patřily vzpomínky na Voldemorta. Pak mě překvapilo,nebo spíš zaskočilo, jak si najednou Harry zničehonic uvědomil, že se mu Ginny vlastně líbí.
U toho dílu jsem si uvědomila, jak dokonale to Rowlingová vymyslela. Konec jsem samozřejmě obrečela :( ;)
Paráda ❤

01.09.2018 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Tak tohle byl skvělý díl. Harry, Ron i Hermiona dospívají, a celé to začíná nabírat na obrátkách. Nejvíc se mi líbila Myslánka (kapitola), a pak posledních cca 70 stránek.
Opravdu paráda ❤

13.02.2018 5 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

"Cítila jsem, jak mě pomalu objal, jak vzal na vědomí moji rezignaci, otevřel brány a nechal mou armádu vstoupit do svého království, zraněnou a vyhladovělou."

Moje první kniha od této autorky a nasadila laťku zatraceně vysoko!
Neuvěřitelně čtivé, živé, návykové, akce akorát. Mocný, tvrdý a navenek necitlivý muž, který si prošel peklem. Mladá, krásná a nezkušená žena, která až dosud žila ve zlaté kleci. Dokonalé spojení mafie a politiky s romantikou a erotikou (což zbožňuju). V rámci žánru samozřejmě předvídatelný konec, já si ale knížku neskutečně užila a určitě se k ní ještě vrátím. Kéž by takových knih bylo víc!

"Zvedla jste kladivo a cihlu po cihle jste rozbila jeho zdi. Kdykoli vyšel z vašeho pokoje, sledovala jsem, jak se mu bortí a jak se je kolem sebe zoufale snaží vybudovat. Váš příběh není žádná pohádka. Spíš horor. Děsivý a skutečný a plný bolesti."

30.03.2023 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Ke knize jsem přistupovala skepticky: vždycky jsem měla takové rozporuplné pocity z filmu s Karlem Heřmánkem v hlavní roli, a nyní jsem se musela přemlouvat, abych dílo vůbec začala k maturitě číst.
Po první povídce se ale všechny obavy rozplynuly, četlo se to moc hezky. Pěkné popisy přírody, (pro mě) nezvykle mile a nenásilně (= očima dítěte) popsaná válka a útrapy s ní spojené. Celou knihou prostupuje smích a smutek, radost a strach. Nakonec jsem ráda, že jsem přečetla a s klidem zařazuji na seznam četby ke zkoušce.

"A já bych od něho nejraději běžel za tatínkem a řekl mu, že neprodával šmejd, snad by ho to zas postavilo na nohy. Ale nebylo už kam běžet. Jedině nahoru k pánubohu a tam zřejmě už není potřeba nic prodávat. A ani mouchy tam asi nelétají. A jestli létají a bude třeba prodávat, tak už o tom tatínek stejně ví. A v tom případě je na place."

"Padala zrovna zlatá hvězda a byla krásnější a možná dokonce spravedlivější než všechny hvězdy na této divné zemi."

"Znal jsem ty oči. Tloukli mě za mé pozdější polpravdivé a zkreslené rozhlasové reportáže a za naivní povídky, tloukli mě za voloviny a lumpárny, kterých se dopustíme, až zítra zvítězíme. Bili mě za zrady a vraždy, které vykonáme."

03.03.2022 4 z 5

Ostrov zasvěcení Ostrov zasvěcení Ilka Pacovská

Teď mě opravdu mrzí, že jsem knihu nečetla před nějakými deseti lety, protože to bych bývala byla unešená. I přesto, že jsem ji četla až teď, tak to bylo krásné dobrodružství. Na mě to sice bylo někdy až moc dětsky psané, ale pořád lákavé a čtivé. Popisy a charaktery; napětí, přátelství, smích a radost, draci a jiné bytosti... Podobnost s Harry Potterem je do očí bijící, ale prý ani autorka sama se netají tím, že se inspirovala u tohoto díla.
No, líbilo se mi to moc; jednu hvězdičku si ještě nechám do zásoby - čekám totiž, že další díly budou větší jízda :D. Hurá do druhého dílu!

P.S.: A ta nádherná obálka!

27.10.2021 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Autorku mám čím dal radši :D
Tohle bylo super. Moc se mi líbilo, jak se motiv Krásky a zvířete prolínal skutečně celou knihou. Nepřišlo mi, že bych v průběhu čtení narazila na hluchá místa, naopak, všechno hezky plynulo a celkově se to velmi dobře četlo. Jen trocha předvídatelnosti - ohledně odpovědi na otázku a Tamlinova konce.
Ale jinak opravdu moc pěkná knížka, těším se na další díl!

A sakra hodně se těším, co nám vypadne z Rhysanda :D.

09.03.2021 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Tak já dočetla před dvěma dny, ale stále nevím, jestli dokážu sesumírovat všechny myšlenky a pocity :D
Nejdřív jsem Půlnoční město nechtěla kupovat vůbec, protože u Skleněného trůnu jsem skončila u trojky a řekla si, že tohle už nikdy víc; pak jsem si i modlila, aby to nebyly zbytečně vyhozený peníze :D. Ale tohle? Ještě že jsem se nenechala odradit a koupila si ji!!!
Asi tak do půlky téhle bichle jsem si říkala, proč někdo dává do anotace tak velkej spoiler, ale v porovnání s událostma, které přišly později, mi pak hlavou proletělo, že nám vlastně nic moc neprozradili.
Tahle kniha je naprostá bomba a jízda. Na každé straně se něco děje, všechno má svůj smysl. Autorka nás sice hodí do úplně nového světa a plav si, ale postupně jsem se v tom začala orientovat a už to jelo. Ta kniha má všechno: od radosti a drzých poznámek, až po flirtování a neskutečné jiskření mezi Bryce a Huntem, až po smutek a slzy (bože, asi tak 150 posledních stránek jsem skoro v kuse probrečela :( :))
Jo, sice tam jedou drogy a sakra dost vulgarismů, ale je to součást téhle bichličky a příběhu a něco, co mě k ní z části přitahuje.
Akorát teda škoda, že máme k dispozici jen dvě sexuální scény a ani jedna dokončená. Snad příště :D.
Je to opravdu skvělá knížka, troufám si říct, že doknce ta nejlepší, co jsem přečetla (nebo se k těm nejlepším alespoň řadí).
Takže Maas moc děkuju a už se nemůžu dočkat dalšího dílu!

"That´s the point of it, Bryce.. Of life. To live, to love, knowing that it might all vanish tomorrow. It makes everything that much more precious."

17.02.2021 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Začínám trochu litovat, že mi tyto knihy v dětství utekly :D.
Trochu mě zarazilo, jak málo byla popsaná závěrečná bitva - tady to alespoň vynahrazuje film :). Přečteno za dvě odpoledne; milé a oddechové čtení.

10.01.2021 4 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

No, knihy jsem si pořídila ve velmi pěkném boxu, který je ovšem řazen podle vnitřní chronologie světa, a ne podle let, jak knihy postupně vycházely. Teď mě trochu mrzí, že jsem sérii začala tímto dílem - vyzradila jsem si děj, který mohl ještě chvíli spát :).
Kniha je psaná jednoduše a lehce; jde poznat, že je určena primárně dětem. Akce sice málo, ale zážitek to nijak nekazí. Jelikož se děj odehrává ještě předtím, než se sem dostali sourozenci Pevensiovi, byo příjemné vidět, jak tento svět vůbec vznikal. Jde se na další díly :).

10.01.2021 3 z 5

Máj / Kytice Máj / Kytice Karel Jaromír Erben

Koupila jsem ji především proto, že mám dvě sbírky v jedné knize a také proto, že obě jsou české klasiky, které by měl mít každý doma.
Kytici mám přečtenou k maturitě, Máj mám jenom tak zběžně :).
V obou dvou případech se mi filmové zpracování líbí :D.

05.11.2020 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Jo! Na prequel k Hunger Games jsem se fakt těšila. Pak, když jsem se dozvěděla, že kniha bude z pohledu Snowa, mě napadlo, hm, tak to z něj autorka udělá chudáčka, oběť a nám nezbyde než ho litovat a říkat si, že on za nic vlastně nemůže. Opak je pravdou! Snow je zmetek už od mlada, je to prospěchář, všechno dělá jen pro vlastní blaho a pohodlí.
Knížka je rozdělená na tři části - první spíš taková rozjížděcí, u druhé jsem se na chvíli zasekla, třetí jsem zvládla na jeden zátah. Moc se mi líbily narážky a souvislosti s původní trilogií, to samé platí i o písničkách - sledovat vznik Oběšencova stromu.. A zkrátka celá ta třetí část? Chvilkama jsem koukala s otevřenou pusou. Pecka!
Možná bych ji o něco zkrátila; už tak jsem ji četla déle, než by mi bylo milo :).
Momentálně mám chuť přečíst si celou trilogii a všechno pěkně do detailu sledovat :D.

27.10.2020 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Nejprve mě zaujala obálka a následně i anotace. Ale že se do tý knížky zamiluju, to jsem nečekala :D.
Trochu mě zarazilo vyprávění v přítomném čase, ale je to psané jazykem nás, mladých lidí, četlo se to samo; líbily se mi i emaily, příspěvky z Twitteru a konverzace na mobilu :D. Vyvolala ve mně snad všechny emoce - smích, radost, vztek, lítost, souznění... Celou dobu jsem se u toho usmívala jak měsíček :).
Knížka se mi moc líbila, určitě si ji ještě přečtu.
A doufám, že autorka napíše nějaké další knihy.

02.09.2020 5 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Martinovy knihy jsou pro mě těžší na čtení - jedničku jsem četla cca půl roku, teď dvojku téměr rok.
První půlka se mi trochu táhla, nemohla jsem se nějak přes ty plány a přípravy prokousat. Druhá část byla mnohem lepší, všechno to plánování se přeneslo do praxe, o akci a zvraty nebyla nouze. Dost mi přitom pomáhalo vybavovat si seriál :D.
Jinak je to opravdu mistrovské dílo, na Bouři mečů už se těším - jen ji kvůli povinné četbě budu muset trochu odložit :).

29.08.2020 5 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Lepší než dvojka, s jedničkou jsou (zatím) na stejné příčce.
Byla opět velmi čtivá; celou dobu jsem si říkala, že bych si jí měla šetřit, když mi zbývá už jenom jeden díl, ale moc mi to nešlo :-D.
Jelikož kopu za tým Edward, nebyla jsem zrovna unešená představou, že by Bella skončila s Jackobem.
Film je podařený, ale opět tam nevynikly všechny ty city a emoce...
Takže trojka dobrá, teď už jenom čtyřka.

12.11.2019 4 z 5

Darker Darker E. L. James (p)

Z Christianova pohledu se mi knihy snad i líbí o něco víc... Opět to rychle utíká, je to velmi čtivé.
Líbily se mi vzpomínky na dětství, myšlenky a pohnutky, kterého ho vedly k řadě věcí.
Jen doufám, že se brzy dočkám třetího dílu...

25.08.2019 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Velmi povedené (a i důstojné) ukončení celé série. Kniha se opět četla sama, hezky odsýpala.
Trilogie se mi velmi líbila, k jejímu re-readingu se určitě vrátím. A znovu chválím i filmové zpracování.

16.08.2019 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Kniha opět výborná, četla se mi ještě lépe než první díl. Hned se pouštím do trojky.
A znovu zmiňuji filmové zpracování - i tentokrát se povedlo.

11.08.2019 4 z 5