mich_krat mich_krat komentáře u knih

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Alessandra Torre

Kniha byla čtivá, myšlenka příběhu zajímavá, ale co mi děj zprotivilo, byly hlavní postavy. Chování Nathana vůči Candy, ač měl své důvody, bylo prostě přes čáru, a situace s Cecil mi přišla dost nepochopitelná. Už od začátku bylo jasné, jak kniha skončí, i když hlavní hrdinka asi musela být dost slepá po tom všem. I její malá aférka v průběhu mi přišla pomalu milejší, než její vztah s ním po většinu knihy.

20.01.2022 2 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Kniha mě nijak neoslovila, děj místy vedl až k protáčení očí a do stylu psaní jsem se ne a ne dostat. Přišlo mi to až moc jednoduché, i stylem psaní, trochu jsem si přišla jak zpět v čase při čtení wattpadu. Hodně mi vadilo, že postavy absolutně neodpovídaly svému věku, a tím hodně situací a rozmluv působilo skoro až hloupě. Jednu hvězdu dávám za to, že jsem se párkrát upřímně zasmála. Bohužel ač mam zásadu knihu vždy dočíst, zde odkládám poslední třetinu knihy na “možná někdy”.

26.02.2023 1 z 5

Spoutaná Spoutaná Sylvia Day

I tento díl mě vcelku bavil, spisovatelka prostě píše čtivě, ale spoustu věcí jsem musela brát s nadhledem. Hlavní postavy u mě oproti prvnímu dílu, kde už jsem i tak měla smíšené pocity, o trochu klesly. Situace, které se mezi nimi řešily, mi nepřišly zrovna jako drobnosti, které se po jednom rozhovoru urovnají, natož odpustí. Zde ovšem na všechno platí sex - tím se vyřeší vše, což původně silnou a inteligentní Evu vykresluje jako naivní postavu, která s sebou nechá až téměř manipulovat. Chování a majetnost Gideona, které obvykle u mužských hrdinů oceňuji, zde nabírá nové rozběry, a to zrovna né v dobrém slova smyslu. Také na celkovém dojmu ubírá fakt, že tři z hlavních postav si v minulosti prošly zneužíváním - s tragickou minulostí to autorka vzala zřejmě až moc vážně. Ve výsledku jsem místo empatie skoro už protáčela očima. Přesto sérii zatím nevzdávám a zkusím dát šanci pokračování.

03.11.2022 2 z 5

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Po přečtení anotace jsem se trochu obávala podobnosti s dalšími knihami tohoto žánru. S mladými, neodolatelnými milionáři, jako by se roztrhl pytel. Kniha mě však nakonec mile překvapila. Mezi hlavními postavami to velmi jiskřilo, chvílemi mě příběh opravdu chytl. I když ohledně sympatií s nimi a jejich myšlením mám smíšené pocity. Ale tak uvidím, co bude následovat. Místy byla kniha trochu přetažena za vlasy, avšak v rámci romantické oddechovky se i to neuvěřitelné četlo hezky. Snad jen příběh přinese v dalších dílech trochu zajímavější zápletky, a nebudou se nadále opakovat ty stejné trable, jako tomu bylo zde.

02.11.2022 3 z 5

Ochránce Ochránce Jodi Ellen Malpas

Čtivý, hezky napsaný romantický příběh se sympatickými postavami. Děj byl až na pár zvratů dost předvídatelný, ale pokud hledáte oddechovou romantiku, je to to pravé. Ke konci mi trochu vadilo zbytečné protahování - raději bych uvítala delší to vzájemné sbližování, které proběhlo dost šupem. Jakeova minulost a záležitost se Charlotte příběhu dodaly zajímavou zápletku, ale přesto kniha úplně má očekávání nesplnila. Hezká a čtivá, ale dost jednoduchá.

05.04.2022 3 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

I přes nutkání knihu v polovině odložit a nechat být, nakonec moje zásada nenechat knihu nedočtenou zvítězila. Sice byla kniha čtivá a strany ubíhaly. Také zajímavý námět, originální zařazení umění, pěkný rozjezd, ale jakmile došlo ke schůzkám s Malcolmem, nestačila jsem se divit. Chyběl mi děj, nějaké dění mimo jejich společných nocí. Autorčině fantazii klobouk dolů, ale chvílemi už to bylo snad moc i na erotickou knihu. Dle mého škoda zajímavého nápadu, který se dal mnohem lépe pojmout a rozvinout.

10.02.2022 2 z 5