Miborrow Miborrow komentáře u knih

Neštěstí bývalo mým bohem Neštěstí bývalo mým bohem Bruce Duffy

Dechberoucí příběh mladého muže, který se z farmy dostává do víru Francie a svými básněmi dobývá její podsvětí. Zažívá lásku, opojení, hněv, zklamání, opovržení a mnohé emoce, které se objevují jak v jeho básních, tak v jeho životním příběhu. Každý jednou dospěje a nalezne své poslání ať se děje co se děje. I kdyby to znamenalo opustit svůj život a vydat se do neznámých končin... Kniha je čtivá, živé postavy, nesmíme ovšem zapomenout že se jedná o fikci,

06.02.2022 5 z 5

Zahradníkův rok Zahradníkův rok Karel Čapek

Tak jako člověk má i zahrada své potřeby, kterým je potřeba se řádně věnovat. Jeden den se zalévá a druhý den se pleje. Do toho se vysévá a taktéž reje. Pak se objeví květy s plody a můžeme se radovat. Ovšem bez tvrdé práce a dobře prokypřené půdy bychom takových darů těžko dosáhli... Kniha je čtivá, ovšem pro letité zahrádkáře může být nudným popisem jejich každoroční práce, fejetony by mohli být více zábavné.

30.01.2022 3 z 5

Skoncovat s Eddym B. Skoncovat s Eddym B. Édouard Louis (p)

Příběh chlapce, který se marně snaží potlačit své pravé já a žít "normální" život ve světě plném pokrytců... Kniha je čtivá, místy šokující, silnější příběh jsem nečetl, jako by se příběh odehrával před Vámi.

24.01.2022 5 z 5

Letorosty lásky Letorosty lásky Petr Prouza

Jak sám název napovídá, kniha je plná motivů lásky, přírody a stále ubíhajícího času, který se nám podepisuje na tvářích... Básně jsou "zajímavé" a některé příliš zdlouhavé. Autorův styl psaní mi přijde příliš zmatený a pro mě nevyhovující.

13.01.2022 2 z 5

Rozběhla se Carmen v tanci Rozběhla se Carmen v tanci Federico García Lorca

Kniha je poklonou ženské kráse a přírodě. Obojí nezná mezí a vždy nás dokáže příjemně překvapit. Jen se položit pod olivový háj s mísou pomerančů a naslouchat básním napsaným pod oranžovým sluncem... Básně jsou čtivé, lyrické, hodně metaforické.

28.12.2021 3 z 5

RU: Příběh vietnamské utečenky RU: Příběh vietnamské utečenky Kim Thúy

Velice zajímavý životní příběh, při kterém se i člověk zamyslí co je v životě důležité.

11.08.2016 5 z 5