mfajmanova mfajmanova komentáře u knih

Sestra bouře Sestra bouře Lucinda Riley

Moc hezký příběh! Po vlažném začátku, který víceméně kopíroval první díl, jsem byla vtažena do poutavého děje a téměř jsem se nemohla odtrhnout. Místy byl příběh hodně předvídatelný, ale na čtenářském zážitku mi to nijak zásadně neubralo.

06.08.2023 4 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Nebylo to špatné, ale tím, že jsem předem víceméně znala pointu z předchozího dílu, mě to tak nebavilo.

03.01.2023 3 z 5

V jabloňovém sadu V jabloňovém sadu Susan Wiggs

Příjemná oddechovka, ale něco ve stylu psaní mi úplně nesedlo. Bohužel neumím definovat, co to bylo. Co mě ale často irituje u českých překladů (a rozhodně tato knížka není jediná) je to, že hlavní postavy si 3/4 příběhu vykají a jen co se políbí, přejdou na tykání. Takhle to přeci v běžném životě neprobíhá a lidé si většinou potykají dávno před prvním polibkem. Alespoň já jsem tedy zatím nelíbala nikoho, s kým bych si vykala.

19.12.2022 3 z 5

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

(SPOILER) První polovina knížky se mi moc líbila, ale zhruba ve dvou třetinách mě to přestalo bavit. Přišlo mi, že už je tam až moc neštěstí a smrti a bylo to pro mne až do konce takové zdlouhavé. Co bych chtěla ale vyzdvihnout, je autorčina krásná čeština! Tou jsem se kochala celou dobu čtení. Celkově to vidím na hodnocení mezi 3-4 hvězdičkami.

21.10.2022 4 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Nebylo to špatné, hezky se mi to četlo, ale celkově cítím po dočtení lehké rozčarování. Příběh byl pro mne málo uvěřitelný a místy se na mé gusto až moc "tlačilo na pilu".

16.10.2022 3 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Knížka se dobře četla, ale nijak zvlášť mě nenadchla ani nepřekvapila. Na prvotinu to rozhodně není zlé. Alespoň mám srovnání, jak se paní spisovatelka časem vypracovala.

03.09.2022 3 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

"Nedočteno" Poslouchala jsem jako audioknihu, ale nebavilo mě to a po patnácti kapitolách jsem to vzdala.

22.08.2022

Jako v nebi, jenže jinak Jako v nebi, jenže jinak Aleš Palán

Pro mě asi nejslabší čtenářský zážitek z knížek pana Palána, které jsem dosud četla. Formát rozhovorů byl jako vždy skvělý, ale osobnosti v knížce už byly pro mne až moc podivínské. Z osmi příběhů mne více oslovily pouze dva. Přečtení ale rozhodně nelituji!

10.07.2022 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Moje druhá knížka od Julie Caplin a tedy ta první (Island) se mi líbila mnohem víc. Pořád to ale bylo příjemné čtení a určitě se k autorce zase vrátím.

01.03.2022 3 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Pro mě těžko uvěřitelný a překombinovaný příběh, který mne celkem zklamal. První dvě třetiny knihy se mi moc hezky četly, ale ke konci jsem se začala ztrácet v postavách a rozuzlení příběhu se mi nelíbilo.

26.12.2021 2 z 5

Danny, mistr světa Danny, mistr světa Roald Dahl

Četly jsme společně s desetiletou dcerou a spokojenost. Příběh je vhodný možná spíš pro kluky, ale četlo se dobře.

22.10.2021 4 z 5

Prvních pár kapitol jsem se docela bavila, ale postupně mi to přišlo pořád to samé dokola a humor mi přišel spíše už trapný. Dočetla jsem jen s velkým sebezapřením.

25.08.2021 1 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Super detektivka, nemohla jsem se odtrhnout. Ke konci jsem se ale už ale nemohla dočkat závěru, protože mi to nedělalo dobře.

24.10.2020 4 z 5

Kdoule Kdoule Ivana Chřibková

Předchozí dvě autorčiny knížky mi sedly o trošičku víc, ale i Kdoule se mi hezky četla a pobavila mě.

10.10.2020 4 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Perfektní knížka, občas trochu těžší čtení, ale moc jsem si z ní vzala.

17.11.2019 5 z 5

Tajemství čokoládovny Tajemství čokoládovny Paula Brackston

První starožitnosti mě moc bavily a když jsem viděla, že zanedlouho vychází již třetí díl, chtěla jsem si doplnit tento prostřední, který už delší dobu ležel v mé knihovně. Prokousala jsem se lehce přes půlku a vzdávám to, protože mě to strašně nebaví. Třetí díl si tedy asi nechám ujít.

29.09.2023 2 z 5

Řecké štěstí Řecké štěstí Kateřina Panou

Příjemné letní čtení pro mne umocněné tím, že jsem ho četla během dovolené v Řecku.

21.09.2023 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Posloucháno jako audiokniha v podání skvělé Terezy Bebarové a nemohu jinak než hodnotit kladně. Příběh je sice cílený na jinou věkovou skupinu a vlastně i žánrově jde toto téma mimo mě, ale bavilo mě to moc.

06.09.2023 4 z 5

Diamantové oko Diamantové oko Kate Quinn

Moje první setkání s autorkou a spokojenost. Zpočátku jsem si myslela, že román možná odložím jako nedočtený, ale zhruba po první stovce stran jsem pak dočetla s chutí.

01.09.2023 4 z 5

Kam na to chodím Kam na to chodím Vlasta Redl

Občas jsem Vlastovi úplně nerozuměla, ale knížka mě potěšila, zůstává v mé knihovně a určitě se k ní zase někdy vrátím. Některé myšlenky bych si s chutí i podrthla zvýrazňovačem.

28.08.2023 4 z 5