Messilina Messilina komentáře u knih

Ditta, dcera člověka Ditta, dcera člověka Martin Andersen Nexö

Ditta je takový typický román socialistické literatury, ale faktem je, že se četl dobře. Ano, Ditta měla nepochybně těžký osud. Na straně druhé, kdo ho v proletářské literatuře nemá. Ale atmosféra je vykreslená hezky. Na to o čem se autor snažil psát, je to dobrá kniha.

28.11.2018

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

Já nevím, na mě kniha udělala dojem. Asi i proto, že to, že se spekuluje o autentičnosti příběhu jsem zjistila až dlouho po přečtení. Pokud by to byla pravda, bylo by to otřesné. Pokud by to byla jen částečně pravda, stále je to hnus.

28.11.2018 5 z 5

Nejkrásnější řecké báje a pověsti Nejkrásnější řecké báje a pověsti Jaromír Slušný

Můj oblíbený žánr. Pověst vypovídá o národě mnohem více, než si někdy uvědomujeme. Řecká báje, to je věrné přátelství Oresta a Pylada, Odysseovo putování, válka o Helenu, olympští bohové aj. To zde, v této knize, rozhodně najdete.

10.10.2017

Proměna Proměna Franz Kafka

Jak to jen říci, Kafka je opravdu velmi jiný. Ale to není sám. Havel, 1984, některá díla Čapka... jsou ,,jiné" knihy. Za sebe říkám dobré.

22.09.2017

Po nás potopa Po nás potopa Josef Toman

Velmi barvitý historický román z období starověkého Říma. Autor zde vyobrazil pestrou mozaiku lidských charakterů. Od herce Fabia, který je de facto Vox Populi, přes prospěchářského šlechtice Lucia, až po císaře Caligulu, jehož paranoia postupně mění v despotického vládce.

16.09.2017 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Já to hodnotím, jako pohádku pro dospělé, a já mám pohádky moc ráda. Coelho píše knihy tohoto rázu, o andělech a duchovních průvodcích a tak. Tato kniha je, troufnu si říci, jeho nejlepší.

30.08.2017 5 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Krásná kniha, přiznávám, že ze začátku jsem vůči ní byla skeptická, ale opravdu mile překvapila.

11.11.2020 5 z 5

Farářova dcera Farářova dcera George Orwell (p)

(SPOILER) Myslím, že to bylo trochu slabší než Farma zvířat, nebo 1984. Hlavně mi celkový dojem zkazil konec, který mi přišel takový, nijaký. Čekala jsem trochu větší zvrat, ne jen návrat na začátek. Trochu tomu prostě, podle mě, chybí pár stránek, pointa. Něco ve stylu, např. a tak po návratu domů založila útulek pro bezdomovce, nebo klidně i ta svatba, ale tohle bylo a vrátila se zpět ke své nudě a celá ta odysea byla jen takové zpestření života, které bude vyprávět za dvacet let při čajích sousedkám.
Ale za přečtení to rozhodně stojí.

18.10.2020 4 z 5

Anna proletářka Anna proletářka Ivan Olbracht (p)

Ze začátku se mi ta kniha docela líbila. Ale ten lidově-demokratický, patetický závěr to zazdil. Je skoro neuvěřitelné, že to napsal autor, který napsal Biblické příběhy. Moje omluva je jen toto: snad to musel napsat, aby mohl psát ty Biblické příběhy. Anebo jen naletěl, jako všichni.

28.05.2020 2 z 5

Školák Kája Mařík III.díl Školák Kája Mařík III.díl Felix Háj (p)

Nejlepší část je ta s panem Karbulkou. Když odjel, měla jsem trochu dojem, že už to není ono.

28.12.2019 4 z 5

Iluminace Iluminace Mary Sharratt

Velmi dobře napsané. Člověk chvílemi zapomínal, že jsme ve středověku. Hildegarda byla opravdu mimořádná žena.

02.12.2019 5 z 5

Pohádky bratří Grimmů (77 pohádek) Pohádky bratří Grimmů (77 pohádek) Jacob Ludwig Carl Grimm

Tak to je prostě klasika. Pohádky bratří Grimmů jsou zlatý fond evropské literatury. Krásné, zábavné, moudré, takové mají pohádky být.

10.05.2019 5 z 5

Za krásami Indie Za krásami Indie Jaromír Skřivánek

Jedno podzimní dopoledne jsem si zašla u nás ve městě do čajovny a tam byla k dispozici tato kniha a tak jsem jí za jeden den a při popíjení, mimo jiné i indického čaje, přečetla.

22.04.2019 5 z 5

Černošský Pán Bůh a páni Izraeliti / Starej zákon a proroci Černošský Pán Bůh a páni Izraeliti / Starej zákon a proroci Roark Bradford

Ohromně zábavná kniha. Oddechovka. Když to jeden čte, tak si říká, že ten Pán Bůh je celkem pohodovej olrajt týpek.

22.04.2019 4 z 5

Kočičí pyžamo Kočičí pyžamo Ray Bradbury (p)

Knihu jsem přečetla rychle, oceňuji to, že povídky v ní jsou nové. Líbila se mi ta povídka o tom, jak senátoři prohrají USA a americký prezident to musí napravovat. Přišlo mi to jako zábavný nápad.

10.04.2019 3 z 5

Deník alkoholičky Deník alkoholičky Zuzana Peterová

Přišlo mi to trochu moc zkratkovité. Paní by se propila do tohoto stavu až po delší době, než je tu napsané. Nehledě na to, že vůbec nechápu jednání jejího muže, který má z manželčina pití spíše legraci. Myslím, že normální chlap by reagoval jinak než tím, že bude flašku fernetu označovat za manželčina milence. Celkově je to jistě zajímavé téma, o kterém se možná tolik nemluví, ale zpracování nic moc.

09.04.2019 2 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Skandinávci detektivky prostě umí. Možná, že se sem tam v knize vyskytuje pár pasáží, které nejsou úplně domyšlené, ale myslím, že příběh to nijak nezkazí.

06.04.2019 5 z 5

Džínový svět Džínový svět Radek John

Myslím, že to není špatně napsaná kniha, ale Memento bylo přeci jen lepší. Určitě to bylo dáno atraktivním tématem.

06.04.2019 3 z 5

Tam za řekou je Argentina Tam za řekou je Argentina Jiří Hanzelka

To, že jsou knihy dvojice H+Z kvalitní, dokládá i to, že byly přeloženy do několika jazyků. Škoda, že jim minulý režim zakázal cestovat. Jejich knihy sice mají politický podtext, (líčení práce komunistické strany země té a té bylo nic moc), ale na kvalitě jejich knih to nic nemění. Alespoň jedna kniha H+Z by měla být v každé domácí knihovně.

05.04.2019 5 z 5

Zpověď dítěte svého věku Zpověď dítěte svého věku Alfred de Musset

Trochu problém této knihy je v tom, že není příliš originální. Miláček, nebo Červený a černý, je v podstatě o tomtéž. Respektive hlavní hrdinové si jsou v jistém smyslu podobní.
Kniha se dá číst, ale nezaujalo mě to.

03.04.2019 3 z 5