Mess Mess komentáře u knih

Slova paprsků Slova paprsků Brandon Sanderson

Myslím, že s Archivem bouřné záře máme zaděláno na pořádný průšvih.. na pořádný průšvih s tím, že se nám nebude dostávat dalších dílů dostatečně rychle. Nechápu, jak to ten chlap dělá, ale Slova paprsků jsou další mistrovské dílo. Pořád nepřestávám vycházet z údivu, čtu s otevřenou pusou a při čtení posledních 150 stránek mi běhal mráz po zádech. Je vidět, že nejen jako autor je skvělý, ale má i obrovský rozhled. Mnohokrát jsem si všiml různých narážek, překvapivě nejen na různé oblasti života, ale také na spirituálno. Pro nadšené čtenáře jeho knih dále čeká malé překvapení, které naznačuje určité spojení se světem z jiné knihy. Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

31.10.2015 5 z 5

Tři tváře Tři tváře Brandon Sanderson

Přečetl jsem od Brandona Sandersona úplně všechno a musím říct, že se velmi rychle stal jedním z mých nejoblíbenějších autorů. Tato kniha určitě nemá takový náboj jako Mistborn či Archiv bouřné záře, ale povídky Císařova duše a Odvěký meč byly velmi zajímavé a originální, ačkoli také zastávám názor, že by zasloužily delší zpracování, v rámci kterého by bylo možné příběh dále rozvést. Poslední povídka Spousta mne na druhou stranu naprosto nezaujala, až tak moc, že jsem kvůli ní knihu ani nedočetl a odložil.

25.08.2015 4 z 5