mejca88 mejca88 komentáře u knih

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

Nádherně psaná knížka. Hrdinka má neutuchající sílu. Člověku se tomu ani nechce věřit, čím vším musela Hannah projít a vytrpět. Silný příběh s šťastným koncem.

02.01.2015 5 z 5

Amira z harému Amira z harému Soheir Khashoggi

Krásná knížka. Čte se dobře. Amira si mnoho vytrpěla a styl jakým své úskalí popisuje je neuvěřitelně chytlavý. Určitě doporučuji.

20.08.2014 5 z 5

Mandle: erotický příběh muslimské ženy Mandle: erotický příběh muslimské ženy Nedjma

Absolutne o nicem. Skakani z minulosti do pritomnosti. Nudne, nezazivne, par popisovani sexu slovy: "cica, zahradka, kocicka, klin, ud, sulin ...." ..., nic hrozneho ale absolutne me to nebavilo. Nema to zadnou souvislost, na co si spisovatelka vzpomnela, to napsala. Nutila jsem se s nudou docist knizku, neb jsem ji koupila. Vyhozene penize. Nedoporucuji!

29.08.2014 odpad!

Pravda Pravda Mouna Ayoub

Kniha je velmi zajímavá. Jinak psaná, Mouna se totiž nevžívá přímo do děje (jen v něktetých pasážích). Vypráví o svém životě. Žádné podrobnosti o týrání, věznění a pohrdání. Mouna spíše byla "svobodná" (i když zmiňovanou svobodu si vydobila pod štítkem "zpupné ženy") a léta s sebou nesla psychické problémy. Pro mně až mnoho detailů o politice, různých menších či větších válkách, letopočtů, ... Ale myslím, že nudná rozhodně není. Jiný pohled, než u většiny knih s arabsko-muslimskou tematikou.

20.08.2014 4 z 5

Fatwa: život pod hrozbou smrti Fatwa: život pod hrozbou smrti Jacky Trevane

Výborná knížka. Škoda že není delší. Čte se opravdu báječně. Beze sporu měla hlavní hrdinka několik okamžiků, kdy při ní stáli všichni svatí a ona měla neskutečné štěstí .... :-) ale i tak paráda. Čtěte, Čtěte, Čtěte ...

15.03.2015 5 z 5

Ukradená – Útěk ze Sýrie Ukradená – Útěk ze Sýrie Louise Monaghan

Úžasně napínavá knížka, kdy matka bojuje o svou dceru stůj co stůj. Dobře napsaná a velmi čtivá. Ač Louise vystavila svou malou May riziku už jen tím, že ji měla s muslimem, což se děje dnes a denně i přes to, že takovýhle případů jsou stovky a stejně se ty ženy neponaučí.

02.01.2015 5 z 5

Oko za oko Oko za oko Ameneh Bahramí

Srdcervoucí a nádherně napsaný příběh mladé a nezkrotně silné dívky. Kéž by se tohle "svinstvo" dělo co nejméně.

27.09.2014 5 z 5

Mami, slituj se Mami, slituj se Cristina Obber

Hezká knížka. I konec se mi líbil. Krásně se čte a je opravdu dobře napsaná. Žádný velký happy end se nekonal, hlavně že se Amani vrátila živá a zdravá. Super. Doporučuju!

19.09.2014 5 z 5

Dětí se nevzdám Dětí se nevzdám Soheir Khashoggi

Kniha je hezká. Jen se mi nelíbí, aby příběh natáhli, až moc detailně se popisuje život kamarádek. Pokusy o únosy jsou super ale ten konec. Příliš nevěryhodný. Takhle to končí 1% ze 100%. Ale jinak fajn.

20.08.2014 4 z 5

Arabská žena Arabská žena Tanya Valko

Knížka se mi strašně dobře četla. I když některé zvraty byly nesmyslné. Hlavní hrdinka tolik let ví, co se kolem ní děje ale stále vyčkává. Ke konci se dostává k "moci" ale stejně se rozhodne čekat dále (např. práce, přátelé, peníze .... vše poté zahodí aby ....). Každopádně doporučuji, je nemyslitelné, že se něco takového může dít kór v dnešní době.

20.08.2014 5 z 5