medulinka medulinka komentáře u knih

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

Příjemné čtení na dlouhé večery.

13.09.2020 4 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Z teto knihy jsem byla rozpacita, konec opravdu necekany a prekvapujici, ale celkove mi přišel dej takovy pritazeny za vlasy, spis tezko uveritelny pribeh. Nevim, ale nejak jsem po docteni nevedela, co si o tom vůbec myslet.

13.09.2020 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha nebyla špatná, ale pro mě byla dost předvídatelná. Zhruba od poloviny jsem už věděla, kdo je vrahem. Kolem knihy byl velký ohlas, velká reklama, bohužel mě až tolik neoslovila, na zadek jsem si z ní nesedla. Četla jsem už lepší detektivky/thrillery.

12.09.2020 3 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Několik lidí, kteří mají svá tajemství a také důvod vraždit... Kdo nakonec svou zlobu nedokázal udržet na uzdě ? Kdo je oběť a je to vůbec oběť? To se dozvíte v této knize :) Oddechové čtení.

13.02.2022 3 z 5

Tajemné cesty parfémů Tajemné cesty parfémů Cristina Caboni

Knihu jsem dostala jako dárek. Takové ženské čtení, trochu červená knihovna. Parfémy mám ráda, tak se mi líbilo prostředí parfumerie a výroby parfémů, to bylo zajímavé.

Sněžná slepota Sněžná slepota Ragnar Jónasson

Na tuto knihu jsem se moc těšila, neboť se děj odehrává na Islandu. Bohužel mě nijak nenadchla. Islandské prostředí vykresleno hezky, úplně máte ten pocit stísněnosti, když jste odříznutí od zbytku světa závějemi sněhu a všude je ticho a tma... Ale příběh nic moc. Přečetla jsem, ale znám lepší detektivky.

Temný experiment Temný experiment Gwenda Bond

Jelikož jsem fanouškem tohoto fantasy seriálu, tak jsem si ráda přečetla i tuto knihu. Dozvídáme se v ní něco víc o matce Jedenáctky a o minulosti, než Jedenáctka přišla na svět. Pro fanoušky a sledovatele seriálu určitě zajímavé čtení, které rozšiřuje obzory a odkrývá více souvislostí.

14.09.2020 4 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

Kniha se mi líbila, i když měla takový pomalejší rozjezd, tak mě ale udržovala v napětí, co se vlastně v táboře stalo... V poslední třetině knihy děj začíná gradovat a nabírat na obrátkách, závěrečných pár stránek se postaralo i o překvapení. Celkově za mě spokojenost.

21.12.2021 3 z 5

Tuto knihu jsem dostala jako dárek. Mám ráda Divočinu - film (knihu jsem nečetla), takže jsem se na putování Pacifickou hřebenovkou moc těšila. Jedná se o dobrodružné vyprávění holčiny, která se vydala bez přípravy na trail Pacifickou hřebenovkou (cca 4.300 km). Vyprávění je formou dalo by se říci deníku, jelikož je zde popisován den za dnem. Líbí se mi, že kniha je vyprávěna vtipně, s nadsázkou, vypravěčka - Lůca si ze sebe dokáže dělat legraci... je pravda, že občas to působí maličko pubertálně, ale mě to nevadilo. Některé dny se trošku opakují - ráno vstávat, někam popojít, pak se najíst, večer jít spát... ale to se dá asi pochopit, protože jak už jsem uvedla, je to psané formou deníku. Lucka během cesty zažila spoustu zážitků, příhod, poznala také spoustu jiných hikerů, takže s ní všechno díky knize můžeme zažívat. Kniha je také doplněna krásnými fotografiemi z její cesty, kterými se čtenář může pokochat, což je super. Na konci knihy je i seznam vybavení, který Lucka měla na tento trail, takže pokud by se chtěl někdo inspirovat a vydat se na Pacifickou hřebenovku, má zde tipy, co si vzít na cestu. Celkově bych knihu zhodnotila jako fajn čtení, kdy se nejedná o nějakou vysokou literaturu, ale určitě se zde člověk dozví zajímavé informace, co taková dlouhá a náročná cesta obnáší a co ho na ni všechno může potkat a já se u toho dobře bavila.

01.10.2020 3 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Průměrná detektivka.

Severní blata Severní blata Arnaldur Indriðason

Detektivka z Islandu. Islandské prostředí mám ráda, takže díky knize jsem se zase mohla na chvíli ocitnout na Islandu... Četla jsem už lepší detektivky, ale rozhodně to nebylo špatné. Chvíli jsem si musela zvykat na styl psaní autora, ale celkově to bylo fajn.

14.09.2020 3 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Zajimavy namet knihy. Prvni polovina byla takova nudnejsi, ve druhe polovine se zacal dej vice rozjizdet. Zaver byl nejvice napinavy. Celkove fajn cteni.

13.09.2020 3 z 5