Medicka19 Medicka19 komentáře u knih

21 nevyvratitelných zákonů leadershipu 21 nevyvratitelných zákonů leadershipu John C. Maxwell

Moc pěkná kniha. Samotná teorie je dost náročná a vyžaduje přečíst knihu několikrát.

31.10.2019 3 z 5

Pohon: Překvapivá pravda o tom, co nás motivuje! Pohon: Překvapivá pravda o tom, co nás motivuje! Daniel H. Pink

Hodně líbivé, dost americké a tak trochu mlácení prázdné slámy.

31.10.2019 2 z 5

Devět krejčíků. Další případ pro lorda Petra Devět krejčíků. Další případ pro lorda Petra Dorothy L. Sayers

Z mého pohledu méně známá i méně zdařilá kniha od této autorky. I když musím ocenit popis umění jak zvonařského tak vodohospodařského.
Samotná zápletka ovšem není nijak zajímavá.

31.10.2019 3 z 5

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Toto je několikátá kniha od spisovatelky a musím říct, že mě nebaví.
Dočetla jsem pouze jednu, děj je na mě příliš rozvláčný, pomalý a vlastně mě ani moc nezajímá jak to dopadne.
Přesto si myslím že kniha si najde své čtenáře

24.09.2019 2 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Dle mého názoru nejlepší detektivka od agathy naprosto nepřekonatelná a nepřekonaná

24.09.2019 5 z 5

Dobrodružný život milovníka starých tisků Dobrodružný život milovníka starých tisků Dorothy L. Sayers

Má nejoblíbenější. Vytříbený anglicky aristokratický styl. Vlastně mě chvílemi ani nezajímá zápletka ...Baví mě samotné vyprávění a vykreslení postav

24.09.2019 5 z 5

Já si tě najdu Já si tě najdu P. D. James (p)

Opravdu úžasná kniha, díky ní jsem objevila Jamesovou. Někomu může připadat děj moc rozvleklý, já se přiznám že si ho užívam...

24.09.2019 4 z 5

Dotkni se ran – Spiritualita nelhostejnosti Dotkni se ran – Spiritualita nelhostejnosti Tomáš Halík

Chvílemi se mi zdá že v knize je více Halíka než Boha.

24.09.2019 2 z 5

Rubáš pro slavíka Rubáš pro slavíka P. D. James (p)

Skvělá kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem a v myšlenkách jsem se k ní musela opakovaně vracet.

24.09.2019 5 z 5

Zahalte jí tvář Zahalte jí tvář P. D. James (p)

Hezká a čtivá detektivka, velmi dobrá psychologie postav, ale ten závěr mě zas tak nenadchnul. Za skvost považovat stejné autorky Rubáš pro slavíka.

24.09.2019 3 z 5

Kočičí oči Kočičí oči Alan Winnington

Hezká anglická detektivka. Prostá a velmi čtivá

24.09.2019 4 z 5

Poutník Poutník Chalíl Džibrán

Neuvěřitelně nesmrtelná moudrost

13.04.2019 5 z 5

Třikrát Adam Dalgliesh Třikrát Adam Dalgliesh P. D. James (p)

Díky těmto třem knihám jsem si vytvořila nehynoucí vztah k práci P D Jamesové... postava inspektora je naprosto okouzlující , detektivky mají inteligentní a poutavý děj, prostředí anglického venkova i Londýna je uklidňující a zajímavé z pohledu reálií.
Zcela chápu, že někdo může tyto detektivky označit za nudné.
Nejde zde totiž jen o spád děje samotného, ale i o jemné a psychologické vlákno příběhu vykreslující postavy a prostředí.
Nedám na ně dopustit a stále se pidím po dalších pracích této autorky

13.04.2019 5 z 5

Povolání pro ženu nevhodné Povolání pro ženu nevhodné P. D. James (p)

Velmi zajímavá kniha ze zcela odlišným pohledem na detektivní práci než jakou jsme vídali u inspektora Dalglishe.
Jsem již po léta vášnivý chroustač detektivek, ale tahle kniha byla zcela jiná.... zcela mě přikovala a stáhla do děje.
Zasadit příběh do Cambridgských reálií byl skvělý nápad.

Blaho a jiné povídky Blaho a jiné povídky Katherine Mansfield

Skvělé napsané, jemné a překvapivě mnohovrstevné povídky. Vykresluji krásně i dobu začátku 20.stol.
Blaho je nejlepší z nich.

18.02.2019 5 z 5

Silný mýtický příběh. Četla bych ho znovu a znovu.

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Jemný a tklivý příběh o zlaté a ztracené americké poválečné generaci...

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Špatná čeština, špatně napsáno, zcela nezajímavá a fádní zápletka připomíná od začátku do konce béčkové americké filmy
Nejhorší kniha kterou jsem četla za posledních několik let

17.02.2019 1 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Velice zajímavá a čtivá kniha. Překrásné vykreslení interiéru a designu domů.
Zklamal mě konec. Čekala jsem víc.

17.02.2019 2 z 5

Zapadákov Zapadákov Jeffery Deaver

Perfektní kniha s atypickou zápletku. Od tohoto autora dle mého soudu úplně nejlepší!

17.02.2019 5 z 5