Medicka19 Medicka19 komentáře u knih

Hadísy – Mohamedova sunna Hadísy – Mohamedova sunna Bill Warner (p)

Propagandistické, historický nepřesné a nenávist šířící dílo. Jediným důvodem vzniku této knihy byla rozsévání nenávisti a zloby... Manipulace a propaganda těch, kteří si nedali tu práci a nestudovali islám, korán i arabskou kulturu. Je to snad jediná kniha v životě kterou jsem hodila do popelnice.

06.01.2022 odpad!

Zázrak Zázrak Emma Donoghue

(SPOILER) Tato kniha má velmi poutavý a netipycký námět.
Dej je pomalý a je možné, že mě kniha bavila jen z pohledu zdravotníka.
Rozuzlení je až příliš velkým happy endem.
Celkově knihu doporučuji, připravte se ale na velmi velmi pomalé tempo.

29.06.2021 4 z 5

Kempenského Tomáše Čtvero knih o následování Krista Kempenského Tomáše Čtvero knih o následování Krista Vladimír Šťastný

Stále moudré a nestárnoucí dílo

07.02.2021 5 z 5

Smrt půvabného média: detektivka ze staré Vídně Smrt půvabného média: detektivka ze staré Vídně Frank Tallis

Nečekaně krásný zážitek! Úžasná znalost reálií staré císařské Vídně na začátku 20.století. Autor popisuje překrásný kaleidoskop umění architektury i vědy v tomto pohnutém období. Vražda se, z mého pohledu, odehrávat tak jaksi v pozadí popisu překrásné vídeňské kultury. Děj má spád a popis doby je mistrný.. Budu počítat dny do další knihy!

01.11.2020 5 z 5

Jiná Afrika Jiná Afrika Pavla Jazairiová

Skvělá kniha od moudré ženy. Na svých cestách po africe jsem na její slova vzpomínala a doporučuji ji jako povinnou četbu každému, kdo se na černý a svérázný kontinent chystá.

21.04.2020 5 z 5

Afrika na zabití aneb evrycink is oukej Afrika na zabití aneb evrycink is oukej Lenka Stránská

Dlouho jsem nikomu jednu hvězdu nedala....ale tady se nadá nic dělat....protřelý český spekulant jede kšeftmanit do afriky, místními hluboce pohrdá, a vždy se naštve když oni jeho okradou dříve než on je...no prostě odpad!

21.04.2020 odpad!

365 dní s Anselmem Grünem: Duchovní lékárna pouštních otců 365 dní s Anselmem Grünem: Duchovní lékárna pouštních otců Anselm Grün

Velmi příjemné duchovní čtení. Z mého pohledu se ale příběhy stále opakují. Myslím si že materiálu bylo méně než na 365 dní

21.04.2020 2 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Zajímavé téma a prostředí...ale velmi neděle zpracováno...slané zápletka...Ocenit sms mohu jen.popis dramatu rodiny Zoe a Zacha

18.02.2020 2 z 5

Trenér Trenér John Grisham

První dvě třetiny knihy jsou o vzpomínkach hráčů na trenéra, poslední třetina je právě trenérovi samotném.
Z mého pohledu jde o sentimentální závěr, který je sice velmi milý ale americkým způsobem přesycený.

13.11.2019 3 z 5

Poutník – Mágův deník Poutník – Mágův deník Paulo Coelho

Zvláštní a nepopiratelně hluboká kniha. Na jejím základě jsem se rozhodla pro cestu do Santiaga kterou jsem skutečně absolvovala. Přes to nyní toto pojetí Poutní cesty tím čím jsem si prošla. V této knize je více démonů než Boha.
Před umělcovo způsobem vyprávění a sugesce se však hluboce skláním

13.11.2019 2 z 5

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Toto je několikátá kniha od spisovatelky a musím říct, že mě nebaví.
Dočetla jsem pouze jednu, děj je na mě příliš rozvláčný, pomalý a vlastně mě ani moc nezajímá jak to dopadne.
Přesto si myslím že kniha si najde své čtenáře

24.09.2019 2 z 5

Já si tě najdu Já si tě najdu P. D. James (p)

Opravdu úžasná kniha, díky ní jsem objevila Jamesovou. Někomu může připadat děj moc rozvleklý, já se přiznám že si ho užívam...

24.09.2019 4 z 5

Povolání pro ženu nevhodné Povolání pro ženu nevhodné P. D. James (p)

Velmi zajímavá kniha ze zcela odlišným pohledem na detektivní práci než jakou jsme vídali u inspektora Dalglishe.
Jsem již po léta vášnivý chroustač detektivek, ale tahle kniha byla zcela jiná.... zcela mě přikovala a stáhla do děje.
Zasadit příběh do Cambridgských reálií byl skvělý nápad.

13.04.2019 5 z 5

Blaho a jiné povídky Blaho a jiné povídky Katherine Mansfield

Skvělé napsané, jemné a překvapivě mnohovrstevné povídky. Vykresluji krásně i dobu začátku 20.stol.
Blaho je nejlepší z nich.

18.02.2019 5 z 5

Silný mýtický příběh. Četla bych ho znovu a znovu.

18.02.2019 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Velice zajímavá a čtivá kniha. Překrásné vykreslení interiéru a designu domů.
Zklamal mě konec. Čekala jsem víc.

17.02.2019 2 z 5

Zlí duchové a exorcismy Zlí duchové a exorcismy Gabriele Amorth

Nejlepší krátké a přehledné dílo na toto téma.

08.10.2023 5 z 5

90 otázek pro exorcistu 90 otázek pro exorcistu Jean-Régis Fropo

Existují jistě lepší knihy na toto téma. Zde jsem měla pocit přílišné popularizace a tak trochu beznaděje. Myslím, že boj dobra a zla už vítěze má. O tom je evangelium.

08.10.2023 3 z 5

Otcovo srdce Otcovo srdce Neal Lozano

Od knihy jsem čekala mnohem víc. Tohle sice neurazí, s tradičními křesťanskými pravdami se nedá nesouhlasit, ale nic nového nepřináší.
Dlouhé, nudné a plující po povrchu

24.09.2023 3 z 5

Rubínový pokoj Rubínový pokoj Pauline Peters (p)

Chtěla jsem autorku nachytat na historické nepřesnosti, a tak jsem její líčení hnutí sufražetek podrobila pečlivé rešerši. A skutečně vše je více než přesné!
Dialogy, reálie, historické souvislosti... No až na postavu "strýčka" komorníka.
Jenže ten probeh není tak chytlavý. Ryder je první milovník z červené knihovny, teta až příliš jednoduše zlá atd
Trochu jako dětská kniha či roman pro ženy v měkké trafikové vazbě...

26.12.2022 3 z 5