medialstar medialstar komentáře u knih

Únava materiálu Únava materiálu Marek Šindelka

Šindelka vládne slovem, prostě to umí. Vnímám ji především jako o pokus o vidění problému i z druhé strany. Neházet prostě všechny do jednoho pytle. Představit si za příběhem skutečné lidi. Kniha má pár silných momentů. Ale nejradši bych se úplně odprostila od toho, že se jedná o téma migrace a brala ji jako knihu o cestě, vůli, naději, citech a potřebách. Paradoxně mě víc oslovila ta industrialní linie, tam to fungovalo nějak přirozeněji. Na knihu či spíše autora jsem četla spoustu negativních ohlasů v diskuzích, aniž by samozřejmě knihu četli. Už se nejednalo o nic jiného než o laciné útoky, které jen ukazují to, že se opravdu jedná o zásadní a ožehavé téma, které nám nemůže být jedno a o kterém se musí mluvit. Jen si prostě Šindelka nezvolil tu stranu barikády jako většina internetových diskutérů. Špatná reklama taky reklama.
Dala bych hodnocení 3,5*, ale vzhledem k tomu, že na 3 to zas nebylo, dávám 4. Ale s odřenýma ušima.

07.01.2017 4 z 5

Slavné romány 20.století: 50 nejvýznamnějších moderních románů Slavné romány 20.století: 50 nejvýznamnějších moderních románů Joachim Scholl

Zajímavé čtení o zajímavých knihách a jejich autorech. Prohloubí vaše všeobecné znalosti o knižní klasice. Nerozebírá díla dlouze a těžkopádně. Ocení ji studenti, milovníci dobrých knih i ti, kteří hledají inspiraci k četbě.

18.12.2016 4 z 5

Příběhy opředený život A. J. Fikryho Příběhy opředený život A. J. Fikryho Gabrielle Zevin

Pohodový příběh o lásce ke knihám. Trocha romantiky, naděje, sentimentu, smutku a tipů na literární díla. Četlo se jedním dechem. Jen ve dvou pasážích jsem se nemohla zbavit dojmu, jak kdyby si ze srandy připsal pár řádku její mladší brácha a autorka si toho ani nevšimla. Jak kdyby to bylo z jiné knihy. Tento detail ovšem nemá vliv na to, že jde o ideální knihu pro jedno deštivé odpoledne.

28.10.2016 3 z 5

Nebojte se být náladové & protivné Nebojte se být náladové & protivné Julie Holland

I přes poněkud pro mě matoucí obálku se jedná o velmi zajímavou knihu, která není snůškou prázdného tlachání, ale zcela solidní sondou do radostí i starostí ženy. Autorka čerpá ze své lékařské praxe, pracuje s podloženými fakty a vše je psáno čtivou formou. A nemusíte se bát, že to bude příliš ala Amerika, je to naprosto přenosné i do našich končin.

16.07.2016 4 z 5

Pálenka: Prózy z Banátu Pálenka: Prózy z Banátu Matěj Hořava (p)

Na styl psaní jsem si rychle zvykla, trošku jsem se nejdříve ztrácela v lokacích, ale pak se vše usadilo a od půlky jsem si knihu užívala. Pokud ji přečtete na jeden zátah jako já, ten den už do hlavy nic jiného nedostanete... Pár věci mi zůstalo nezodpovězených, alespoň mám nad čím přemýšlet.
Sami před sebou stejně nikam neutečeme, i kdyby jsme šli na kraj světa....

12.03.2016 4 z 5

Na velké planině Na velké planině Johan Theorin

Nemůžu si pomoct, pro mě trošku zklamání. Zřejmě mě kniha nezastihla ve správnou dobu. Ze sedmi povídek mě bavili jen tři..

28.02.2016 2 z 5

Čtení není žádná nuda Čtení není žádná nuda Olga Černá

Zajímavá kniha z pohledu knihovnice, ve které se dozvíte tipy a zkušenosti z praxe. Oceňuji zveřejnění několika pracovních listů, které jistě najdou své použití.

23.02.2016 3 z 5

Nářez brouků na palouku Nářez brouků na palouku Bohuslav Vaněk-Úvalský

Tohle je opravdu nářez. Kdysi jsem ji objevila v knihkupectví a byla to láska na první pohled. Hodně hravé a zábavné.

05.02.2016 5 z 5

A nakonec Vánoce A nakonec Vánoce Petr Šabach

Malá knížka, která zaujme křiklavým provedením. Jednohubka na pár minut, u které jsem se dobře bavila. Vtipné, leč opravdu velmi krátké.

05.02.2016 3 z 5

Nervy v čokoládě Nervy v čokoládě Eva Pospíšilová

Povídky mám ráda, bohužel tato kniha pro mě byla zklamáním. Jednu hvězdičku si zaslouží pouze za povídku Terezy Bělinové, u které jsem se pobavila.

01.02.2016 1 z 5

Vánoční pošta Vánoční pošta Daniel Hevier

Milé verše k zamyšlení nejen v čase vánočním, které dotváří povedené ilustrace.

28.01.2016 3 z 5

Gruffalo Gruffalo Julia Donaldson

Gruffalo je prostě úžasná postavička. Ač nejsem cílová skupina, nedokážu odolat. Překlad je věc druhá..

02.01.2016 5 z 5