Meda77 Meda77 komentáře u knih

Mayday Mayday Thomas H. Block

Klasický Block. Ranveje, napětí, akce, piloti, letušky a letadla s KŘIDÉLKY. Blockova tvorba se točí kolem leteckého provozu, letadel a napínavých a i katastrofických příbězích. Píše pěkně, vypravěčsky a umí udržet u děje. Příjemné, napínavé čtení.. Doporučuji.

07.11.2021 4 z 5

Predátoři Predátoři Miroslav Žamboch

Ke knihám od autora se ještě určitě vrátím, psaní je stylově i vypravěčsky zcela na pohodu. Objektivně ke knize:
Námět o návratu do pravěku už tu mnohokrát byl, takže každý ví co má očekávat. V tomto směru autor nepřinesl nic co by v knize bylo nového. Převážnou stopáž knihy se hlavní hrdinové přesouvají z jednoho tábora do druhého, za mě zde chybí dějová linka, která by udržovala napětí. K postavám v knize si čtenář žádný vztah nevybuduje, možná tak trochu k hlavnímu hrdinovi, ostatní mi připadají jako maso do mlýnku. Poslední stovka stran už je v daleko svižnějsim tempu, ale to už autor moc nezachrání. V knize nenacházím nic co by se dalo označit za nadprůměr, je dobře čtivá což je plus, ale jinak zcela v průměru beletrie. Takže poctivé 3starsy,na 4 a více to rozhodně není, to by musela mít pro lepší díla tabulka 10 hvězd.

18.02.2023 3 z 5

Poutník z Mohameda Poutník z Mohameda Leoš Kyša

Klasický Kotleta, akce a řezničinka celou dobu. Oddechová zábavná akční beletrie. Nehledat v ní nic víc, k tomu není kniha ani určena. Poctivé 4 za kousek, který funguje jak má.

23.03.2022 4 z 5

Dravec Dravec Wilbur Smith

Jedna z mých prvních Smithovek a taky jedna z těch mistrovských, skvěle psaná, vyvážený děj i dobré ukončení. Opět plný počet.

04.03.2022 5 z 5

Podivuhodné příběhy a dobrodružství Jana Kornela Podivuhodné příběhy a dobrodružství Jana Kornela Miloš Václav Kratochvíl

Kniha samozřejmě odpovídá době, kdy byla publikována a to platí i pro humor a dobrodružství hlavního hrdiny. Každopádně se nejedná o žádný brak ani v době současné, prožité povídky a příběhy jsou krásně psané, s milým humorem a čte se to úplně v pohodě. Slušné 4.

06.12.2021 4 z 5

Slovácko sa nesúdí Slovácko sa nesúdí Zdeněk Galuška

Na znečištění spodního prádla, namožení svalových vláken bránice stejně vhodný jako první díl. Prostředí Slovácka 70tých let je prostě nádhera a v mnoha knížkách se s ním zrovna nesetkáte. Tohle je povinnost, tož teda enem 5starsů, víc nemožu.

01.12.2021 5 z 5

Vinnetou III Vinnetou III Karel May

A do třetice všeho dobrého, tady to ovšem platí pro všechny díly. Celá Apačská sága je legenda a nelze jinak než 5starsů.

22.11.2021 5 z 5

Vinnetou II Vinnetou II Karel May

Už jsem psal u prvního dílu, platí i zde povinnost, kdo nezná je z jiné galaxie.

22.11.2021 5 z 5

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

První kniha od autora, které dávám 4hvězdy.Příběhy Mrakoplaše a Zavazadla, stejně jako knihy o Hlídce jsou o level výš než o Bábi. Tato kniha má solidní děj i dobře dávkovaný humor. Zatím asi nejlepší co jsem od autora četl. Tento díl můžu doporučit.

24.10.2022 4 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Neskutečně nudný blábol o ničem, prvky fantasy minimální, jakékoliv napětí, mystično, nebo aspoň spádný děj naprosto nulový. Co strana to utrpení, přečíst tohle chce vážně nervy. Souhlas s uživatelkou theale , tohle má být úspěšná městská fantasy? Ty méně úspěšné vydávají asi na toaletním papíru. Nápad by mohl fungovat, ale musel by mít profi zpracování. Tohle je jen nudná fušeřina, hodna tak začínajícího autora po studiích. Doporučuji to nečíst. Pro mě ztráta životního času a fůra nudy.

22.06.2022 1 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Kniha je psána stylově dobře a lineárně a to hlavně díky krátkým kapitolám, ale to je asi tak všechno. Napětí nebo zábava naprosto nulová. Pokud tedy nehledáte napětí mezi navzájem se osahávajicími se dvěmi sekvencemi DNA a nebo tulícími se chromozomi. Kniha působí více jako manuál biochemie a biologie než jako zábavná literatura. A cesta přes magii jakou se dostal hlavní hrdina k vrahovi je leda tak k smíchu, jenže ke smíchu tu opravdu nic není, téma dětské pedofilie v kombinaci s nudnou dějovou linkou vede tak max k frustraci. Kniha v beletrii mimo mísu a čtenářům hledajícím krimi zábavu naprosto nedoporučuji. 2starsy za styl psaní jsou až moc.

13.05.2022 2 z 5

Manžel Manžel Dean Koontz

Kniha není ani tak thriller, jako spíš napínavé krimi. Psána je celkem pěknou formou a děj se odvíjí plynule, bez nějakého zbytečného motání. Dokáže si udržet pozornost i napětí. Jediná věc, která je v knize totálně blbost je popisování krás okolní krajiny ve vyhrocených situacích, je nepředstavitelné si všímat třpitících se hvězd a svítícího měsíce, když vás někdo dloube do nosu pistolí s tlumičem a šušínky vám zrovna vytahovat nechce. Tady je autor tedy zcela mimo mísu. To neustálé popisování rostlin a stromů vlnících se ve větru mě lezlo trochu na nervy, ale jinak je kniha lehce nadprůměrné krimi. Ztráta času to nebyla. Lehce nad 3starsy.

13.03.2022 3 z 5

Hlava rezatá, noha strakatá Hlava rezatá, noha strakatá Věra Provazníková

Sbírečka pohádek k předčítání pro drobotinu. Psáno stylově a s obrázky. Standardní průměrovka v pohádkové četbě.

04.03.2022 3 z 5

Jurášek Jurášek Jiří Sosnar

Dobrodružný příběh z Moravy před ukončením 2 světové války. Dobrodružství, napětí a akce spíše pro dorost.

04.03.2022 3 z 5

Nemova říše Nemova říše J. M. Troska (p)

Silnější část Nemovi trilogie, opět krásně psaný a zpracovaný příběh.

04.03.2022 4 z 5

Muž pro Oklahomu Muž pro Oklahomu Mirko Pašek

Mirko Pašek psát umí a obzvláště literaturu westernově laděnou. Příběh i trochu neokoukaný, děj pěkně a srozumitelně ubíhá. Standardní 4.

Město Město Clifford D. Simak

Velmi dobrá kniha pana Simaka, jedna z nejznámějších a taky nejlepších. Kniha je jednou velkou úvahou nejen nad existencí lidstva na planetě, ale taky co bude po ní. Krásně napsáno a vůbec nenudí i bez akčních scén. Silné 4.

20.01.2022 4 z 5

Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1 Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1 Miloslav Švandrlík

Mňoukovci jsou klasikou své doby, stejně jako Švandrlík a ilustrace pana Neprakty. Humorné vzpomínkové počtení na pohodu. Silné 4.

20.01.2022 4 z 5

Perunova krev I. Perunova krev I. František Kotleta (p)

Super čtení. Takhle nějak má vypadat oddechová beletrie. Nemáte u ní přemýšlením pálit mozkové buňky ani znalostmi rolovat tangáče. Zábava a relax jde Kotletovi na jedničku včetně lehkého typicky českého humoru. Silně doporučuji.

15.01.2022 4 z 5

Let do nebezpečí Let do nebezpečí Arthur Hailey

Opět jedno drama na palubě od autora, který to s těmi plechovými bazmeky umí. Ačkoli ve vymezeném prostoru, přesto udrží v napětí. Pro fanoušky letadlových dobrodružství, kromě flirtování s letuškami asi povinnost. Červená knihovna si tu místo nenajde, jelikož žádné šmajchlovačky na toaletách nejsou. Ale k tomu není kniha určena takže čtěte. Průměrné 4starsy.

25.11.2021 4 z 5