MCGinger Online MCGinger komentáře u knih

Rakovina Rakovina Jan Těsnohlídek ml.

A mě se tahle "moderní" poměrně depresivní poezie líbila...

25.12.2021 5 z 5

Legenda o nekonečnu Legenda o nekonečnu Nikkarin (p)

Vtipná jízda se spoustou narážek.

25.10.2021 5 z 5

Ve stínu šumavských hvozdů Ve stínu šumavských hvozdů Džian Baban

No...asi jsem to úplně nepochopil. A kresba se mi taky moc nelíbila, ale některé větší panely a scéna s bitkou byly povedené.

11.09.2021 2 z 5

Lovec duší Lovec duší Brian Edmund Posehn

Pro mě tedy výrazně slabší než Mrtví prezidenti, kteří mě nadchli. Příběh Lovce duší mě moc nezaujal, hlášky to zachraňovaly. Čteno v originále, takže překlad nehodnotím.

30.05.2020 3 z 5

Hovory z rezidence Schlechtfreund Hovory z rezidence Schlechtfreund Džian Baban

K těmto stripům jsem se dostal náhodou a ze začátku jsem na ně podobně jako na další "intelektuálský humor" hleděl dost nechápavě. Ale ke konci už jsem si našel svoje a dokázal se i dobře zasmát. Hodně se mi líbili grafiky na předělových dvoustránkách.

30.05.2020 3 z 5

Mor Mor Milada Mašinová

Celou trilogii jsem přečetl během chvilky a úplně nevím jak hodnotit...trošku drsné čtení na jaře 2020, ale nemůže se mu upřít, že o pět let předstihlo dobu. Kdybych celou trilogii Mor četl v době kdy čerstvě vyšla, tak bych si o příběhu říkal, že je krajně nereálný a nevěřil bych mu ani stránku. Ale v kontextu této doby jsou některé prvky jen lehce dotaženy přes úroveň reality do lehkého absurdna a zbytek je docela snadno uvěřitelný.

30.05.2020

Kasta metabaronů Kasta metabaronů Alejandro Jodorowsky

Dlouhý předlouhý epos, který si prostě jen tak nevezmete do MHD, takže mi trvalo bez přehánění s přestávkami půl roku, než jsem ho dočetl. Ale rozhodně to stálo za to.

26.12.2019 4 z 5

Prokletí vran Prokletí vran Paul Tobin

A mně se to líbilo. :)

04.10.2019 5 z 5

Zajícův rok Zajícův rok Arto Paasilinna

Má druhá knížka od autora po Staré dámě...a bavila mě ještě o něco víc. Příhody redaktora a zajíce byly velmi vtipné a kromě některých pasáží (viz komentáře níže) jsem se většinou smál. Příjemné odpočinkové čtení.

23.06.2019 5 z 5

Umění války Umění války Sun-c'

Ani nevím, jak hodnotit. Za sebe jsem tam příliš nenašel ony vychvalované rady pro reálný život, spíš jen občas. Pravdou je, že jsem si aspoň uvědomoval chyby, které napáchali scénáristé v poslední řadě Hry o trůny, kde válečnické umění dostávalo velmi na frak. :D

23.06.2019

Dívka jménem Patience Dívka jménem Patience Daniel Clowes

Hodně dobrý...motanice přes časové dimenze s rozřešením, které jsem nečekal. Vizuálně výborné, jednoduché zářivě barevné. Edit: po přečtení komentáře pode mnou: ano, připomnělo mi to Burnsovo Naposled, ale pár o procent hodnocení Patience ztrácí.

02.05.2019 5 z 5

Tabule osudů Tabule osudů Joe Benitez (p)

Budu se opakovat: jako u prvního dílu má kniha opravdu krásný vizuál, ale poněkud slabší příběh. Konečné rozuzlení mi přišlo opravdu docela nesmyslné. A nejkrásnějším obrázkem pro mě byla jednoznačně obálka ve stylu Dia de los Muertos.

25.03.2019 4 z 5

Salvatore Salvatore Nicolas de Crécy

Komiks, který jsem si i přes dobré hodnocení zde nechtěl koupit, protože jsem si myslel, že bude příliš dětský, až jsem ho nakonec dostal darem...

No a jak se to vezme. Dítě by si ho určitě mohlo přečíst, líbil by se mu příběh o věčné lásce, obrázky kreslené "lehkou rukou", občas by se zasmálo zjevnému fóru, ale unikl by mu plný význam narážek na některá "dospělácká" témata či problémy moderní doby. (Za mě byla třeba výborná scéna s nejlepším přítelem psa – člověkem a prasátka na nádraží.)

I když vezmu v potaz neuzavřený konec dávám 5*, doporučuji a přes to, že už uplynulo od vydání několik let, tak věřím, že pomrknutí směrem k pokračování nebylo úplně plané. :)

06.02.2019 5 z 5

Nad českými zeměmi slunce nezapadá Nad českými zeměmi slunce nezapadá Jan Kotouč

Zajímavá oddechová knížka plná vojenské hantýrky. Pro nadšence do létání a fantasty, kteří rádi přemítají "co by, kdyby" doporučuju. Chce to ale přenést se přes poněkud nedotaženou základní myšlenku oné katastrofy, hlavně za ni -1,5*.

06.02.2019 4 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Za mě strhující konec série. Nejtlustější a asi nejlépe vyprávěný díl plný akce. Jediná slabší stránka (pro někoho) by mohl být dlouhý popis bitvy.

02.02.2019 5 z 5

Unesená Unesená Manuro (p)

Po delší době jsem se dostal ke gamebooku, tentokrát jsem dostal tento zajímavý komiksový od přítelkyně a společně jsme se na něj vrhli. Ani na druhý pokus se nám nepodařilo dojít k tomu nejlepšímu z možných konců, ale příběh i tak stál za to a někdy to asi zkusíme ještě potřetí. :) Námět a kresba uchází, líbí se mi, že obrázky jsou vždy pouze v odstínech jedné barvy.

02.01.2019 4 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Oproti Křestu ohněm výrazně lepší díl, napínavější, lépe se proplétají dějové a časové linie.

14.12.2018 5 z 5

Alois Nebel: Na trati Alois Nebel: Na trati Jaroslav Rudiš

Už dlouho se rozhoduju, jestli si koupím a přečtu kompletní Nebelovu trilogii a náhodou jsem ve výprodeji narazil na Na trati. A soubor těchto krátkých povídek/stripů doplněných textem mě přesvědčil, že si "velkého" Nebela opatřím. Často jsem se smál nahlas a to se mi u knížek tak často nestává. Jednu hvězdičku si nechávám v zásobě a čekám s ní na trilogii.

29.10.2018 4 z 5

Dallas Dallas Gerard Way

Jednička mě nadchla...no a dvojka to překonala. Fakt, pokud se vám Apokalyptická suita líbila, tak neváhejte.

21.10.2018 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Pro mě první knížka od autorky. Na začátku mě moc nezaujala (pletl jsem si jednotlivé ženy od A, nevěděl jsem, jaká se právě odehrává časová linka), pak jsem se ale zorientoval a konec to napravil, ve výsledku tedy pro mě dobré čtení.

27.09.2018 3 z 5