mazlak mazlak komentáře u knih

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Krásná červená knihovna. Není to sice propracovaný román, ale příběh má krásný čtivý příběh a romantický děj. pohodové a jednoduché čtení. Prostě se u čtení uvolníte a postupně se necháte vtáhnout do příběhu. Hlavní hrdince držíte všechny palce a jejího kamaráda by jste někdy nejraději nakopli.

25.07.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Všichni tuto knihu chválí. Ani já nezůstávám pozadu, ale velice smutný závěr ve mne zanechal cosi hlubokého. Toto dílo vzniklo za jiné generace. Před více jak sto lety a přesto má stále tolik obdivovatelů. I to musí o ledasčem vypovídat.

24.07.2022 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Skvělá kniha. Krásně propracované postavy a jejich příběhy, ale ten závěr. Ten mě prostě neseděl. Chtěl jsem vědět kdo je skoro vrah a tady není stanoven. Maličký náznak, ale jinak nevyřčeno. A zahradník tady nefiguruje.
Ale ještě jedna taková pěkná kniha a autorku si zařadím mezi oblíbené autory. Opravdu skvělé příběhy.

21.07.2022 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Celkem obyčejný příběh. Jeden buduje a ostatní se vezou nebo se dokonce snaží využít toho ve svůj prospěch. ( Náhlý zájem o ochranu.)

14.07.2022 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Kniha mne osobně zaujala. Sice tento žánr nevyhledávám, dostal jsem se k ní díky výzvě, ale nakonec mě natolik zaujala, že jsem jí jen z těžka odkládal. Každopádně výborný námět na příští dovolenou či výlet. Ty vulgarismy trochu kazili celkový dojem. Myslím že tam byly zcela zbytečně.

14.07.2022 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Když jsem bral tuto knihu do ruky, bál jsem se co to bude za nudné, novinářské čtení formou reportáží. Jak jsem byl překvapen. A tu knihu jsem jen s obtížemi odkládal. Audiokniha pak byla jen zkrášlením tohoto díla. Jen ta fakta jsou opravdu hrůzná. Jeden by řek, že vymývání mozků už dnes neprojde a lidé prozřeli.

12.07.2022 5 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Tato kniha, svým žánrem, zrovna nepatří mezi mnou vyhledávané. Vzal jsem ji náhodně kvůli výzvě, ale byla to bomba. Není snad žánr, (napětí, drama, láska, pohádka a td,), kterou by tento skvost neobsahoval. Strhující příběh. Jen k málo které knize se někdy vracím, ale tato bude určitě na pořadí.

11.07.2022 4 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Tuto knihu jsem vzal do ruky jen náhodou, ale byl jsem mile překvapen. Kniha rozhodně nudná nebyla.

10.06.2022 4 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Tuto sérii prostě miluji. A kriminální příběhy tohoto typu také. Děj je po celou dobu napínavý, pulsní a energický. Kniha se se jen tak odložit nedá.

21.05.2022 5 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Další velice pěkná detektivka. Hned se vrhám na další pokračování.

20.04.2022 4 z 5

Strašidelné Brno Strašidelné Brno Arnošt Goldflam

Arnošta Goldflama mám rád. Jako herec je skvělý a tak jsem chtěl poznat i jeho dílo. Mimochodem, že píše knihy jsem zjistil čirou náhodou.
Bylo to však rozčarování a malinko i zklamání. Kniha mě prostě neoslovila a i celkově vyprávění velice průměrné. Já raději zase toho pana herce.

09.04.2022 3 z 5

O letadélku Káněti O letadélku Káněti Bohumil Říha

Tu knihu jsem miloval už jako dítě, kdy jsem si ji někdy v druhé třídě sám přečetl.
Bohumil Říha psal velice poutavě, ale hlavně i místy i nadčasově. Například tento příběh oslovil tenkrát i nyní.

03.04.2022 4 z 5

Smrtící sláva Smrtící sláva J. D. Robb (p)

Kniha je dosti podobná prvnímu dílu. Klasická detektivka s částí osobního příběhu hlavní hrdinky. Opět více vražd ale tentokrát jediný pachatel. určitě se k autorce ještě vrátím, ale prozatím asi dosti mordů z jednoho pera.

29.03.2022 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Tak to byla opravdu krása. Iž dlouho mě kniha tak netahala do svého děje jako tato. Dva milostné příběhy ve dvou samostatných liniích ale přeci do sebe propletených.Všem můžu jen doporučit.

18.02.2022 5 z 5

Obr Dobr Obr Dobr Roald Dahl

Asi jsem ve škole chyběl, když se zadávaly knihy pro povinnou četbu, ale tahle tam asi nebyla. Taky by mně zajímalo, jak by se mi to líbilo třeba v deseti letech. Nebo je to jen pro holky? Ty skvělé názvy, jako fňokurka, Flákožrout a jiné knihu určitě obohacují a pozvedávají.

30.01.2022 4 z 5

Necudná - já a mých 21 mužů Necudná - já a mých 21 mužů Linda Hogen

K této knize jsem přišel opravdu velkou náhodou. A protože jsem zrovna nehledal nic konkrétního a kniha byla v audio provedení, pustil jsem si ji při jedné dlouhé cestě do práce. Překvapila mne na samém začátku otevřenost pojetí a popisu pocitů, tužeb a činů samotné hlavní hrdinky. Některé puritány by kniha mohla pobuřovat, ale když se nad tím člověk zamyslí, je to reálný život bez pozlátek a masek. Odvážné a přímé.

26.01.2022 5 z 5

Holky s voctem Holky s voctem Klára Mandausová

Obyčejný příběh, průměrné dnešní ženy. Místy humorné statě, ale jinak opravdu nic na složité přemýšlení. Spíš bych to pojmenoval jako nastavení vlastního zrcadla. Myslím si, že se v tomto příběhu najde skoro každý. A když ne v celém ději, alespoň v nějaké části.

11.01.2022 3 z 5

Ošklivé kačátko Ošklivé kačátko Jane Brierley

Zase na malou chvíli v dětství. Krásná pohádka.

30.12.2021 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Krásná romantika. Nenáročná na přemýšlení, tak že ideální sladké čtení na dobrou noc. Určitě se ještě vrátím pro pokračování této série, ale zatím musím dohánět letošní výzvu.

12.12.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Překvapilo mě, že i když byla tato kniha situována do období druhé světové války, nic tomu na začátku knihy nenasvědčovalo. V průběhu děje je však již v náznacích čtenář na toto připravován různými dodatky ve vyprávění. I když pak popisuje i hrůzy koncentračního tábora a pokusy na lidech, končí úplně dramaticky v jiném směru, než jsem čekal.

26.11.2021 5 z 5