mazlak mazlak komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Všichni tuto knihu chválí. Ani já nezůstávám pozadu, ale velice smutný závěr ve mne zanechal cosi hlubokého. Toto dílo vzniklo za jiné generace. Před více jak sto lety a přesto má stále tolik obdivovatelů. I to musí o ledasčem vypovídat.

24.07.2022 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

U této knihy si poprvé můžu říct, tak ta nezklamala. Již jsem se vrátil k mnoha knihám, které se mi v dětství líbily, ale dnes mne neoslovily nebo dokonce se mi znelíbyly. Tato je snad první a jediná, která si i po tolika letech udržela pozici favorita.

06.04.2020 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Tak to byla opravdu krása. Iž dlouho mě kniha tak netahala do svého děje jako tato. Dva milostné příběhy ve dvou samostatných liniích ale přeci do sebe propletených.Všem můžu jen doporučit.

18.02.2022 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

No tak tohle byla opravdu silná kniha. Tedy mám na mysli její obsah.
Knihu jsem vybral jen náhodně. V takovém tom žebříčku knih pro inspiraci na jedno téma letošní čtenářské výzvy. Navíc jsem měl možnost získat knihu jako audio a hodnocení bylo taky přesvědčivé. Obsah jsem neznal a tak jen poslouchal. Je to opravdu kontraverzní dílo. Ale po skončení celibátu je to opravdu silné poznání. Možná by k tomu ani nedošlo, kdyby se události vyvíjeli jinak. Každopádně i ten závěr ukazuje, co se stane, když je dána nějaká nálepka. Nikdo už neřeší jestli takový člověk opravdu je či není.

27.08.2023 5 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Tato kniha, svým žánrem, zrovna nepatří mezi mnou vyhledávané. Vzal jsem ji náhodně kvůli výzvě, ale byla to bomba. Není snad žánr, (napětí, drama, láska, pohádka a td,), kterou by tento skvost neobsahoval. Strhující příběh. Jen k málo které knize se někdy vracím, ale tato bude určitě na pořadí.

11.07.2022 4 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Tak i ve svém věku je mi tato kniha něco jako útočiště pro zlepšení nálady a místem pro naprosté odreagování. Prostě ji miluji.

09.12.2016 5 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Teda kočky, to vám byl zase jednou fantastický návrat do let plný jen radostí a her. Při čtení jsem si i živě vybavoval filmovou podobu. Prostě tohle byla taková opravdu super oddechová knížka ne jen pro děti.

17.01.2024 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Teda, místy jsem si myslel, že autorka bydlí v naši dědině. Nářečí, ale i obyčejné příběhy obyčejných lidí spojené v jeden neobyčejný příběh. Skvělé. Hned doporučuji dalším knihomolům.

05.04.2021 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Krásné pohádky od Čapka. Zase jsem si na malý okamžik zavzpomínal na dětství a pohádky na dobrou noc. Dokonce byl na motivy této knihy natočen i večerníček, tedy seriál pro děti, který patřil mezi mé zamilované.

01.03.2018 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Jedním slovem "úžasné". Kniha se čte úplně sama a nudit se u ní prostě nelze. Na pár stránkách fenomenální detektivka. Teprve závěr všechno objasnil. Vřele doporučuji.

12.12.2017 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Nádherné, ale dosti obsáhlé dílo. místy jsem se už vzdával a místy stránky hltal. Rozhodně to muselo znamenat spoustu materiálu, který byl zpracován do příběhu. Nad "Bohyně" to ale nedosáhlo.

11.03.2024 4 z 5

Opravdu nádherné dílo. Ale ten první díl je prostě nejlepší. Ty další už mi malinko připomínají i pohádky tisíce a jedné noci. Spousta přirovnání k jiným příběhům jiných lidí. A mezi tím vším Švejk, kterého nerozházela ani možnost jeho popravy. Stále vyrovnaný, klidný a neustále výřečný.
Doporučuji

15.08.2023 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Teda to byla krása. Ta první - seznamovací třetina - ta byla slabší. Pak už jsme se poznaly a příběh dostal spád. Hodně překvapující, až dojemná byla ta hlavní a vůbec nečekaná zápletka. No a to trvalo skoro až do samého konce. A pak rozuzlení na několika málo posledních listech.

15.01.2023 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Překvapilo mě, že i když byla tato kniha situována do období druhé světové války, nic tomu na začátku knihy nenasvědčovalo. V průběhu děje je však již v náznacích čtenář na toto připravován různými dodatky ve vyprávění. I když pak popisuje i hrůzy koncentračního tábora a pokusy na lidech, končí úplně dramaticky v jiném směru, než jsem čekal.

26.11.2021 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nádherná kniha. Hluboký příběh ale zdrcující závěr. Celou dobu jsem si přál, aby tento žánr byla pohádka.

30.10.2021 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Teda to byla paráda. Už hodně dlouho se mi do ruky nedostala tak poutavá kniha. Kniha se velice dobře čte, je poutavá s napětím kriminální zápletkou, ale i erotikou. Závěr byl opravdu převratný. Tím vyvolal otázku kde je vlastně pravda a co je lež.

29.08.2021 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Naprosto mně tato kniha pohltila. Sice jsem se k ní dostal náhodou, neboť jsem potřeboval nějakou knihu z ostrova do čtenářské výzvy, ale tak skvělou volbu jsem opravdu nečekal. Čím více se děj odvíjel, tím více se rodilo otázek k zodpovězení. K této autorce se určitě ještě vrátím.

18.10.2017 5 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Jedna z dalších knih o hrůzách koncentačních táborů. jak již tady někdo uvedl, není zde popsáno tolik hrůz, jako v jiných knihách s touto tematikou, ale i to o čem kniha vypráví je nepředstavitelné. Jen moc doufám v to, že se knihy na toot téma nepestanou vydávat, aby i další generace věděly čeho byli "lidé" schopni.

23.02.2020 4 z 5

O chytré kmotře lišce O chytré kmotře lišce Josef Lada

Díky čtenářské výzvě jsem se po více jak třiceti letech vrátil do dětství. Tato kniha mě opět nezklamala. Navíc mne při četbě této knihy napadlo, abych si někdy přečetl i kocoura Mikeše.

17.05.2016 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

A pak, že se pohádky nedají číst ve středním věku. Super pohádkový příběh.

30.05.2015 5 z 5