Mates84 Mates84 komentáře u knih

Maškaráda Maškaráda Terry Pratchett

Carodejky nezklamou:-)

Velmi rady bychom cestovaly do Lancre,ale nanestesti jsme zjistily,ze jsme ponekud nedostatecne vybavene v oddeleni spodaru

Drz hubu,drz hubu,drz hubu

Myslel jsem ze uz je dve ste let mrtva.Ja mluvim o lady Esmeralde.Ja taky.

Pani,vase kozesinova stola mi vyzira bonbonieru.

To je kozesinovy limec.Ale...ale omlouvam se,ale mel jsem dojem,ze se prave pohnul.Jiste.Ja verim na krasu bez krutosti

07.12.2017 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Knizku jsem cetla nekdy na ZS a pak na stredni,ale musim rici,ze i po tech letech,kdyz si na ni vzpomenu vyvolava ve me porad silne pocity,takhle silne me zasahlo jen par knih.Kniha na me pusobila co se tyka drog naprosto odpuzujicim dojmem.Nekde jsem,ale cetla,ze vydani knihy melo naopak opacny efekt a plno ,,deti" po precteni to slo vyzkouset.Kazdopadne az syn bude ve veku puberty,dostane to jako povinnou cetbu.

10.12.2018 5 z 5

Nadělat prachy Nadělat prachy Terry Pratchett

Ach jo,chtela bych vice dilu s Vlahosem:(

,,Igor se nad tim na chvilku zamyslel.Podle jeho zkusenosti byl nejpresnejsim ekvivalentem terminu ,,nepovolene ruce" vyraz ,,vlada".

,,Slecna Firhankova ted byla technicky vzato zhanena zena,coz se ji zdalo nefer,vzhledem k tomu,ze ze vzato jeste technicteji vlastne vubec nebyla."

,,Bhane Hubherte ?kolik prstu ukazuji?Hubertuv pohled se pomalu zaostril.13?vypravil ze sebe nejiste.Igor se uvolnil a vsunul sklenici zpet do kapsy.,,Bhrave vcas.Skhvele pocty bahne"

,,Jenom proto,ze zamestnavam Igora a pracuju ve sklepeni,neznamena,ze jsem nejaky silenec,ha,ha"
,,Ha ha"souhlasil Vlahos
,,Ha,haha,hahaha!"navazal Hubert.,,Haha-hahahahy!Ahahahahahahhhh!!!!!!

,,No reknete,nejsou vsechny ty vulvy uzasne?"Po dosti dlouhe pauze,ktera po jeho slovech nastala,Vlahos opatrne nadhodil:,A jsou?"
,,Vy si to nemyslite?Je jich tady vic,nez by jste nasel pohromade kdekoliv jinde ve meste!"
,,Opravdu?"nakrabatil Vlahos celo a zacal se ponekud nervozne rozhlizet.Ehm..a to sem musite prijit pri nejakych zvlastnich prilezitostech?
,,Snad ani ne,obvykle sem zaskocim v urednich hodinach,ale po predbezne dohode sem bereme i cele vypravy."
,,Nezlobte se,odhodlal se nakonec Vlahos,,obavam se,ze mi ted behem poslednich minut smysl nasi konverzace ponekud unika.."Korouhvicka mavl rukou smerem ke zdobenemu stropu a prohlasil:,,Mluvim o tom krasnem dlazdenem stropu.Vulvy od slova vulvus,coz znamena tvar nebo oblicej"
,,Aha!Ano?Mate pravdu,rekl Vlahos a ponekud si oddychl."

19.11.2019 5 z 5

Buch! Buch! Terry Pratchett

Kdyz jsem zacinala cist kniho o UZ nemohla jsem se dockat dalsiho a dalsiho dilu,ted me desi ze uz zbyva tech dilu tak malo a ze plno mych oblibenych postav uz znovu v dalsich knihach neozije:(
Ale ke knize BUCH-kniha je uzasna,jako kazda kniha o hlidce a hlavne kniha je opet velmi nadcasova a uzasny a k
tomu naprosto famozni preklad pana Kanturka.
,,Je tohle ma kravicka?"nalehalo stvoreni neodbytne a postoupilo o nekolik kroku kupredu.Pak ale potraslo hlavou a pokracovalo.,,Beee"stenalo, ,,to je ovecka" Pak prizrak padl na kolena zatal zuby a obratil tvar vzhuru a jako zmuceny k silenstvi a podoben bohovi nahody vykrikl:,,Neni !To!Ma!Kravicka!!!Vykrik se odrazil od sten jeskyne....Trpaslici znovu ustoupili dolu po svahu...Ve vzduchu bylo vahani a nejistota.Vzdyt to byl nakonec jen jediny clovek a v mnoha myslich se chvela otazka:,,Udela s tim nekdo neco?"Jenze uz nepokrocovala,
:,,nemel bych to byt ja? a krome toho,kde je ta zatracena krava?

,,A proto nemam rad magii kapitane.Nemuzete ji klast otazky,je to magie"Nic vam nevysvetli,je to magie.Nevite,odkud to prilezlo,je to magie.Proste nemam magii rad,protoze dela vsechno magicky! ,,To je vyznacny rys te veci,pane,o tom neni pochyb."odpovedl Karotka

,,Takze ty mi rikas,ze chodit s Nobym je jako jit do drahe a vznesene restaurace a dat si tam jen rohlik?" ,,Presne"prikyvla Angua,,Ted jsi to pochopila!

,,A nejste vy sam tak trochu mineralog amater,veliteli?",,Fakt je,ze po mne nejednou hodili kamenem,ale nikdy sem se nazajimal ,o to jakeho druhu" odpovedel Elanius.

,,Prosim?!Pan A.E.Pesimysl zautocil na trola?
,,Ano pane"
,,Na celeho trola?"
,,Ano pane,vlastnimi zuby"
Vetinari si vybral jednu z nejkratsich otazek
z dlouhe fronty tvorici se v jeho mysli.
,,Proc?"......
Elanius ponekud rozpacite preslapl.
....Pak na Vetinariho vrhl pohled,ktery hlasal:jestli se budete vyptavat budu lhat.Vetinari to oplatil pohledem,ktery rikal ja vim.

Jak se ukazalo,vyvoj dezorganizatoru,ktere postupne dostal do rukou,dosel postupne uz tak daleko,ze temer beze zbytku se vyporadal se vsemi problemy,do nichz se majitel dostal predevsim diky tomu,ze jej vlastnil.

,,Trvalo mu 16 let,nez obraz dohotovil."
,,To nic neni",ozval se rozzarene Noby,,,to tudhle Fred jeste nedokoncil.vymalovani kuchyne a zacal pred 20ti rokama."
,,No dekuji ti Noby",prohlasil Tracnik dost odmerene

,Bylo to fakticky moc zle,kdyz tam dorazil majitel,protoze tam stala uz 3 hodiny s jednou nohou nahore hlavou dolu a zuby ji vypadly na podlahu.No pekny pohled to nebyl....

,,A jak.jste se seznamili?"vskocil mu Tracnik rychle do reci.,,Coze?..Jo to..nase oci se setkaly,kdyz sem ji za podvazek strkal papirek jsme ti dluznej.. A nebyla akorat po nejaky rane do hlavy,nebo tak neco?
,,To bych nerekl serzo",,A neni nahodou nemocna?"patral Tracnik,aby si overil vsechny moznosti.
,,Neni serzo"
,,Jses si jistej?"

,,To platno jest jednim z obrazu ve svete nejznamejsich!Kazdy pak trochu civilizovany clovek by ho poznal v ten mzik"
,,A jak vypadal?,zajimal se Alfred Tracnik

15.11.2019 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Knihy D.B.mam moc rada,jsou to super napinave oddychovky kdy se dozvim i nove zajimave veci.Pocatek je dobra kniha a urcite neurazi.Ale oproti drivejsim kniham mi prisla prece jen o neco slabsi.U ostatnich knih jsem byla vzdy na konci prekvapena zvratem a odhalenim,ale tady jsem konec tusila uz od pulky knihy.Ale urcite stoji za precteni.

18.04.2018 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Nechci byt sprosta ale ty..... to byl masakr!pokazde me udivi jak lide umit byt zli, kruti, nelitostni.Jak 90% z nas jsou jak ovce, ktere se drzi stada a jak nenavist a hloupost dokaze zvitezit nad vsim co by melo byt v cloveku dobre.Kniha je drsna, ale skvela.Jak Bohyne tak Vyhnanini jsem nedokazala odlozit a za den bylo precteno.Urcite stoji za precteni

24.04.2016 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Stopařova průvodce jsem četla před xx lety a docela se mi líbil.Teď jsem se k němu vrátila a jsem nadšená. Dlouho jsem se tak nezasmála!!!Obzvláště při návštěvě stavebního úřadu jsem si na tuto knihu vzpomněla:)))))
Skvělý humor, skvělé hlášky. Knížka se čte sama.Moc doporučuji.

02.04.2015 5 z 5

Šňupec Šňupec Terry Pratchett

od prvni prectene knihy z UZ (Barva kouzel) jsem se do UZ uplne zamilovala a ctenim dalsich a dalsich knih ji milovala cim dal vic.Diky uzasnemu popisu postav mam pocit,jako bych tam zila a vsechny je znala.
Tato kniha se od ostatnich lisi.Vetsina ostatnich knih ukazovala na problemy v nasi spolecnosti humornym nadhledem, ale tahle kniha se s tim nepare a ukazuje neprikrasleny pohled na dnesni svet.Je to prava detektivka.
Samozrejme i zde najdeme vtipne momenty.

,,Tohle je Mackal",predstavil Florian prase.,,Jeho otec byl divoky kanec a jeho matka dost prekvapena."

,,Serzant utrpel tak trochu sok,Igore,tak jsem si myslel,jestli bys mu nemohl pomoct"
,,No muzu mu privodit dalsi",uvazoval Igor nahlas.

,,Byl bych rad, abyste si naplno uvedomil,ze Tratvoda a jeho kumpani by se dostali do laskave pece pana Vojacka jen proto,ze se on a jeho kumpani nalodili na Obrovskou Pi-ano,co je?Vetinari se ohledl,protoze mu Vazuzel opatrne poklepal na rameno.Pak mu neco zaseptal do ucha,a na to si Vetinari odkaslal a prohlasil:,,No samozrejme ,myslel jsem pochopitelne Uzasnou Pícku,a zatim co se vyhybal Elaniovu pohledu,pokracoval.

16.12.2019 5 z 5

Čarodějky na cestách Čarodějky na cestách Terry Pratchett

Po precteni Caropravnosti jsem si myslela,ze me knihy s carodejkami bavit nebudou,ale Soudne sestry me vyvedly z omylu a Carodejky na cestach tez.Kdybych si mela vybrat vzor pro sve stari bude to Starenka:-))

Mluvis o tech penezich,co jsme vsechny daly dohromady a sverily ti je do uschovy,protoze jsi tvrdila,ze tvoje bombardaky jsou nejbezpecnejsi misto na svete:-))

Dober tag,skvely chlap.Trois pivos,naval sjuda,pour favour,ham ham,smotri

Hole magu,to nejsou preludy,byvaji na konci zdobeny zaludy:-))

Pratchett byl proste PAN spisovatel a pan Kanturek je PAN prekladatel

10.11.2017 4 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Tuhle knihu jsem četla asi na třikrát, vždy asi po 30-40 ti stránkách mě další čtení totálně odradilo.Pak mi někdo řekl, hele vydrž prvních XX stránek a uvidíš. A viděla jsem, četla jsem a zjistila jsem jak moc je tahle knížka skvělá!!!!!A ráda se k ní po delší době vracím!
Skvěle napsaná, skvělý humor, který bohužel není vzdálený realitě...!!
Pokud máte rádi seriál M*A*S*H, myslím, že i tuhle knihu si zamilujete:)
Opravdu doporučuji

15.05.2015 5 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Nekde jsem cetla ze Babi Zlopocasna je nejoblibenejsi postava z UZ,ale teda me naprosto rozsekala Starenka Oggova a hlavne jeji jezci pisen:-)))))

01.11.2017 5 z 5

Maryčka Magdonova Maryčka Magdonova Petr Bezruč (p)

Poprve jsem tuhle basen slysela nekdy pred 20ti lety a stale si ji pamatuji .Smutna a krasna.

31.12.2019 5 z 5

Pod parou Pod parou Terry Pratchett

Víc Vlahoše,víc Elania,víc hlídky!!!ach jo:(uz zadne nove dily:((((
,,Vlahos se obratil k Vetinarimu a rekl s nevyraznou tvari,,Jo, co vy na to..nacelniku?"

,,Vlahos vylestil svuj nejdokonalejsi usmev typu,,spolehnete se,hrob je proti me stara drbna"nasadil si ho a rozsvitil.

18.12.2019 5 z 5

Zaslaná pošta Zaslaná pošta Terry Pratchett

Myslím,že k přečtení téhle knihy,není lepší čas než jsou blížící se vánoce a s tím související předpoklad,dárky co mi dorazí poštou objednat co nejdříve:)))Jinak kniha výborná!

10.11.2019 4 z 5

Zajímavé časy Zajímavé časy Terry Pratchett

Carodejky jsou naprosto skvele( hlavne SO),nocni hlidka taky , u obou brecim smichy.Ale Mrakoplas to je proste srdecni zalezitost!!!Kdybych mela vypsat uryvky co me pobavily,musela bych opsat celou knihu.
Tak jen na okraj:-)

Ehm,odkaslal si Mrakoplas nejiste a ponekud zmatenym pohledem,zkoumal okoli,je nekteremu z nich pod osmdesat?"

Ale ...to prece...co ten nedostatek soukromi,straslive nervove vypeti,denne v nebezpeci zivota...Pan Cabajka se rozzaril:,,Oh,vy jste byl taky ucitel,vidte?''

Nezkuseny vezen by se dal proste na utek.Ale Mrakoplas mel v oboru preziti postgradual a vedel,ze v podobnych situacich je nejlepsi osvobodit vsechny ostatni vezne,kazdeho poplacat po zadech a rici:,,Rychle!Prijdou pro tebe behem par minut.''a pak si hezky nenapadne sednout nekam do koutka a pockat,az zvuky pronasledovatelu utichnou v dalce.

,,Mrakoplasi jsi to ty?Vazne,uz jsen neveril,ze te jeste nekdy uvidim",rekl clovicek.
,,Jo,ja taky doufal v neco podobneho",prikyvl Mrakoplas.

,,Pochopil jsi i prvni slovo?Vitr?"zaradoval se Mrakoplas.,,Ach ne,to z nas nikomu nedoslo,"odpovedel Dvoukvitek, ale kdyz ta socha predvadela,doprdeledoprdele,ja urcite umru",pochopil to kazdy hned napoprve.

Poslys,vzpominas na to jak jsme spadli z okraje sveta?Casto,prisvedcil Mrakoplas,obvykle kolem treti rano.Nebo jak jsme leteli na drakovi a on se pod nami ve vzduchu ztratil?Veril bys,usekl Mrakoplas,ze kolikrat ubehne cela hodina,behem ktere si na to nevzpomenu?

05.12.2017 5 z 5

Proč nepožádali Evanse? Proč nepožádali Evanse? Agatha Christie

Asi jako u vetsiny patri k mym nejoblibenejsim detektivkam od A.CH. ty s H.Poirotem a J.Marplovou,ale i ty s amaterskou vysetrovaci dvojci nejsou vubec spatne,ikdyz maji tendenci hodne sklouzavat k cervene knihovne.Ale i tak to je fajn cteni.

14.07.2018 4 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Terry Pratchett

Je to jina UZ nez na kterou jsem byla zvykla.Vaznejsi,temnejsi a bohuzel zase velmi pravdiva, ale OPET NESKUTECNE VYBORNE NAPSANA.musim rici,ze sem necekala,ze me TP dokaze jeste prijemeji prekvapit, ale dokazal.

08.01.2018 5 z 5

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Vzdycky si myslim,ze uz lepsi kniha byt nemuze a opak je pravdou:-)))uplne uzasny!!!

01.11.2017 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

O knize jsem četla cca 2 roky zpět a hrozně jsem si ji přála.Když jsem ji dostala, nemohla jsem se přinutit ji začíst číst.Tak tam chuděra ležela ještě zabalená na poličce až do včerejška, kdy jsem po ní sáhla,vybalila ji a konečně ji začla číst. A výsledek? Dnes dopoledne dočteno.Pecka!!!Fakt skvělá knížka.Moc moc doporučuji . Autorka mě velmi potěšila, jdu shánět její další knihy.

01.04.2016 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Za me plny pocet.Stejne jako Harry a jeho pratele tak Cormoran a Robin se mi dostali pod kuzi.Ac nekdo nadava na mnozstvi stran tak ja sem naopak za ne rada,ze si knihu,ktera me bavi mohu uzit co nejdele!Naopak mi knihy RG(ci JR)prijdou i presto kratke.Protoze ten dej me proste vtahnul a silene mi to uteklo!!!Takze doufam ze brzo prijde dalsi a klidne delsi dil:)))))

16.06.2022 5 z 5