Martinahl Martinahl komentáře u knih

Jako bychom dnes zemřít měli Jako bychom dnes zemřít měli Miloš Doležal

Moc děkuji panu Doležalovi za ucelené zpracování životního příběhu jednoho z hrdinů našeho národa. I když číst bylo s očekáváním trpkého konce těžké, příběh pátera Toufara je takto důkazem, že za komunistů líp nebylo. Jen víc takových knih. Díky za ni.

30.06.2015 5 z 5

Skála Skála Peter May

Tahle knížka se mi moc líbila, oslovila mě příběhem i atmosférou. Pokud si chcete přečíst jeden poutavý lidský příběh a přenést se do skotské krajiny, neváhejte. Už vyhlížím slibovaná pokračování z trilogie. (Dávám 90% - na dokonalosti ubírá pouze z mého pohledu příliš vyhrocený závěr)

14.06.2013 5 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Silný příběh lásky, čtivá kniha. Jen jsem udělala chybu, že jsem nejdříve viděla film, výkon hlavních představitelů pro mě kniha nevyrovnala. Přesto můžu doporučit, čte se sama.

04.03.2016 4 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Dokonale originální, mnohokrát jsem se zastavila a musela se vrátit o větu, řádek, či odstavec zpět, abych se znovu pobavila jedinečným popisem děje. Nad Úžasnou Zeměplochou jsem vskutku často žasla, můžu jen doporučit ;).

21.01.2016 5 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Kniha pro mě vynikala nejvíc hloubkou propracování děje a životností postav, stejně jako srozumitelným jazykem. Budu vzpomínat na tento jedinečný čtenářský zážitek!!

30.07.2013 5 z 5

Odvedu vás do Sierry Madre Odvedu vás do Sierry Madre Forrest Carter (p)

Ocenila jsem téma knihy a možnost seznámit se blíže s částí historie Indiánů. Děj byl poutavý a očekávala jsem napjatě vyústění jednotlivých zápletek. Některé scény byly pro mě až příliš naturalisticky popsané a tehdy bylo těžké ve čtení pokračovat. Brutalita a bezohlednost ale bohužel k této etapě patří - po dočtení knížky mám o to větší obavy z rostoucí nesnášenlivosti a bezohlednosti lidí vůči sobě.

23.07.2013 4 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Dohnala jsem jeden rest z dětství a moc mě mrzí, že jsem tuhle knížku neměla sebou na táboře - na noční hlídky by byla ideální :-). Kdo v sobě má ještě kus dítěte, sáhněte po téhle knížce ;).

01.04.2015 4 z 5

Vlk Vlk Shaun Ellis

Jedinečná kniha s úžasnými fotografiemi a obohacujícími informacemi ze života vlků - pokud obdivujete tato krásná zvířata jako já, určitě vás osloví.

07.01.2014 5 z 5

Americkým západem Americkým západem Leoš Šimánek

Poutavý cestopis - určitě to nebyla moje poslední kniha od pana Šimánka - obdivuji celou jeho rodinu, ráda jsem si četla o jejich zážitcích z cest.

07.01.2014 5 z 5

Jaké je to být vlkem Jaké je to být vlkem Anne Ménatory

Kniha se mi moc líbila, mohu doporučit - stačí si prohlížet krásné fotografie divoké přírody a kdo se do ní začte, získá jako bonus mnoho informací ze života vlků.

01.07.2015 5 z 5

Pepi: Josef Bican Pepi: Josef Bican Zdeněk Pavlis

Inspirativní čtení nejen pro sešívky :-). Ráda jsem se dozvěděla bližší informace ze života fotbalisty, který svůj sport, klub a národ miloval.

13.02.2015 4 z 5