Martina999 Martina999 komentáře u knih

Sedm let v Tibetu Sedm let v Tibetu Heinrich Harrer

právě jsem dočetla tuto knihu a musím říct - mě se moc líbila. Ano, souhlasím s názory, že je místy suchá a popisná, ve stylu šli jsme, mrzli jsme, báli jsme se, ale to je právě o těch pocitech člověka, který se nespokojil s tím ,že bude někde v táboře čekat na to, jak to všechno dopadne. I za cenu ohrožení vlastního života.
Je to můj první cestopis a začínám číst pokračování. Myslím si že Tibet je neskutečná země a lidé v ní si zaslouží svobodu, lásku a mír, jež zachovávají. Nikdy jsem tam sice nebyla, velmi mě to láká, podívat se do míst, která jsou "vyhlášena" svou mírumilovností a nenásilností. Máme se od nich mnoho co učit!!!

23.02.2017 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

četla jsem už dávněji, ale opět - musím se podělit o krásný zážitek z četby - krásné, poetické, půvabné. Svádí k tomu, aby se člověk cítil tak, že musí okamžitě vstát, jít udělat něco, co by tady taky po něm zůstalo!!! Něco krásného, užitečného, stálého.

11.02.2017 5 z 5

Ztracený obzor Ztracený obzor James Hilton

knihu jsem četla už dávněji, ale vracím se ke komentářům - které jsem si tady pročítala - asi bych to cítila ve dvaceti jako něco jako klec, ale dnes, kdy je mi skoro padesát a člověk více přemýšlí nad "světem a jsoucností" si myslím, že by to bylo krásné místo na světě. Je škoda, že je to jen výplod fantazie, i když nádherný, že taková místa neexistují. Kniha se mi četla nádherně, prostě jsem zatoužila tam být, a být součástí toho všeho - moudra, dobroty, klidu, nenásilí, lásky k dobru a lidem.

11.02.2017

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

asi tak v polovině jsem musela četbu přerušit, tak silně to na mě zapůsobilo, a asi po týdnu jsem ji dočetla během soboty. Neskutečné, jaká doba to byla, v jaké době jsme žili, aniž bychom to věděli. Za mě plný počet.

02.10.2016