martina.riz martina.riz komentáře u knih

Zátoka bouří Zátoka bouří Patricia Shaw

Autorka je výborná vypravěčka a opět nezklamala.

13.03.2015 5 z 5

Lída Baarová & Joseph Goebbels - prokletá láska české herečky a ďáblova náměstka Lída Baarová & Joseph Goebbels - prokletá láska české herečky a ďáblova náměstka Stanislav Motl

Za knihu chválím pana Motla. Myslím, že Lída Baarová byla jen naivní a zahleděná do sebe. Já ji neodsuzuji. Kolik zločinců a kolaborantů v té době bylo a vše jim prošlo?

02.02.2015 5 z 5

Muž, který přežil Lidice Muž, který přežil Lidice Zdeněk Mahler

Trochu strohé, kniha se četla velmi rychle. Jinak silný příběh. V tomto případě byl film lepší.

14.01.2015 4 z 5

Psycho III Psycho III Robert Bloch

Trochu lepší,než druhý díl.

12.01.2015 3 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Smutná kniha,srozumitelná i pro děti.Film jsem viděla dřív,takže už jsem věděla,co se stane.

24.12.2014 5 z 5

Psycho II Psycho II Robert Bloch

Kniha nic moc, trochu překombinované. První díl mnohem lepší.

17.12.2014 2 z 5

Pevnost devíti věží Pevnost devíti věží Qais Akbar Omar

Krásná, ale smutná kniha. Jak napsal Khaled Hosseini: "Poetické, působivé a nezapomenutelné čtení." Doufám, že autor nezůstane jen u jedné knihy.

09.12.2014 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Dobře napsaná kniha a měl by jí přečíst každý.Hrozba totality je stále živá.

01.12.2014 5 z 5

Očista Očista Sofi Oksanen

Velmi silný,dramatický a krutý příběh.

04.11.2014 5 z 5

Perličky dětství Perličky dětství Věra Gissingová

Co napsat? Velice smutná doba, obdivuji paní Gissingovou a pana Wintona.

29.10.2014 5 z 5

Nemám žádné jméno Nemám žádné jméno Dagmar Hilarová

Četla jsem jedním dechem.

11.10.2014 5 z 5

Nula stupňů volnosti Nula stupňů volnosti Jeffery Deaver

Jsem ráda, že tuto Deaverovu knihu jsem nečetla jako první. Asi bych se k jeho knihám nevracela.

30.09.2014 2 z 5

Jan Palach. Zpráva o životě, činu a smrti českého studenta Jan Palach. Zpráva o životě, činu a smrti českého studenta Jiří Lederer

Knize musím dát jedině pět hvězdiček. Od Jana Palacha to byla obrovská obět. Musel to být hodně silný člověk, nikomu se nesvěřil, s maminkou se nerozloučil.

27.04.2014 5 z 5

Exodus Exodus Leon Uris

Krásná kniha, hodně smutné téma. Dost jsem se i poučila, autor čtivě popsal osud Židů po válce i před ní.A také jsem pochopila, proč v té oblasti nebude nikdy klid.

24.04.2014 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Knížka nebyla špatná, ale první dvě byly lepší. Stejně se těším na další Hosseiniho knihu.

08.03.2014 4 z 5

S láskou k vlasti nejdál dojdeš S láskou k vlasti nejdál dojdeš Johannes Mario Simmel

Já doporučuji, knihu jsem hltala a po přečtení jsem nemohla usnout.

23.01.2014 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Hodně zajímavá kniha k zamyšlení, Coelho je můj oblíbený autor.

22.01.2014 5 z 5

Mangový vrch Mangový vrch Patricia Shaw

Včera jsem dočetla tento román a jsem nadšená. Patricia Shaw výborně popisuje Austrálii, její postupné osidlování bílými, přírodu, války mezi bílými a Austrálci. Můžu všem doporučit. Chystám se postupně přečíst všechny její knihy.

22.01.2014 5 z 5

Bestiář Bestiář Barbara Nesvadbová

Mám podobné pocity, oddychové čtení do vlaku.

16.01.2014

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Je mi líto, co se paní Monyové stalo, ale obdivovatelka jejích knih nejsem. Takové odpočinkové čtení.

16.01.2014