MartaPear MartaPear komentáře u knih

Enter, mami! Enter, mami! Martin Moravec

Mám ráda jeho sloupky v magazínu MFD, každý čtvrtek je čtu jako první. Na leckterý sloupek z let 2012 apod. jsem si i vzpomněla, ale po letech už to není ono. Protože většina se vztahuje k nějaké konkrétní společenské či politické situaci nebo třeba k aktuálnímu počasí nebo drbům, což po deseti letech aktuální není a ztrácí to ten "šmrnc".

28.12.2023 2 z 5

Lovci orchidejí 2 Lovci orchidejí 2 František Flos

V knihobudce v Motole jsem si půjčila postupně všechny tři díly, které jsem v dětství hltala. No... dnes jsem je sice přečetla, ale je na nich vidět letopočet vzniku a tehdejší společenský úzus. Nadřazenost bělochů nad domorodci, střílení zvířat jen pro zábavu... Myslím, že dnešní děti to už vůbec neosloví. První díl nejlepší, pak to klesá a třetí díl jsem přečetla s přemáháním.

28.12.2023 3 z 5

Lovci orchidejí 3 - Pod sluncem rovníkovým Lovci orchidejí 3 - Pod sluncem rovníkovým František Flos

28.12.2023 2 z 5

Lovci orchidejí 1 Lovci orchidejí 1 František Flos

28.12.2023 4 z 5

Tři ženy a člun Tři ženy a člun Anne Youngson

Celkově půvabné čtení o hledání nového směru a smyslu života v jiných dimenzích než dosud. A protože mám ráda vodu i Anglii, kniha se mi líbila. I když inspirací byl nejspíš Jerome Klapka Jerome a jeho Tři muži ve člunu.

28.12.2023 5 z 5

Nasraná máma - Nekorektní průvodce těhotenstvím od početí k porodu Nasraná máma - Nekorektní průvodce těhotenstvím od početí k porodu Tereza Maroušková

Knížkou jsem se prosmála, naprosto trefně a výstižně a popsané pocity!

28.12.2023 5 z 5