marta3736 marta3736 komentáře u knih

To To Stephen King

Po "přečtení" musím říct, že mě kniha nijak nezaujala. Teď jsem v polovině a musím říct, že dál číst už ani nebudu. Příběh mě nudí, což mě mrzí. Měla jsem asi moc velké předsudky, že kniha bude skvělá. Nevím, jestli mi příběh prostě tentokrát jen nesedl nebo je to podle mě opravdu tak zvláštně napsané. Nechci říct ošklivě, protože Stephen King je přeci jen velké jméno v knižním průmyslu a bylo by pošetilé ho jen kritizovat. Určitě to je Pan spisovatel, mě však jeho knihy nijak nezaujaly a asi nikdy se k nim už nevrátím..

13.02.2018 1 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

OBSAHUJE SPOILERY
Já budu asi jediná, které se titul nelíbil. Předem chci říct, že tohle není můj žánr a nedokážu pochopit, jak se ženám může líbit něco takového. Začala jsem číst s tím, že si trochu odpočinu a zasměju se - všichni říkají, jak je to vtipné. Tak ten smích mě přešel kolem padesáté strany, kdy se pro mě čtení stalo trochu nepříjemným. Názory, které autorka prezentuje, že jsou naprosto v pořádku.. Jako fakt? Veškeré erotické pasáže byly postavené na tom, že ON CHTĚL, tak se to prostě stane. Hlavní hrdinka např. nevěděla, jestli vůbec spolu budou a on ji prostě odbyl, že se to bude řešit později, aby si užil. Jako pardon, ale tohle je moc. Nejsem kdovíjaká feministka, ale v tom vztahu jsou dva a takové věci by se měly řešit. Navíc některé pasáže jsou napsané tak neohrabaně...

Dvě hvězdy dávám za to, že ke konci už spolu nespali a autorka tam nemohla nacpat další perličky. V jednu chvíli jsem z toho měla docela dobrý pocit, protože si postavy začaly uvědomovat své chyby a začaly se k nim stavět čelem. Bohužel samotný závěr působí až moc růžově, nerealisticky. Touhle knihou začínám a také končím tuhle sérii.

18.03.2020 2 z 5

Spoutávač Spoutávač Sebastien de Castell

No... Co si budeme. Už to není ono. Třetí díl byl relativně dobrý, ale Spoutávač ztrácí na kouzlu. Možná se mnou někdo nesouhlasí. Série má ještě stále dobrý potenciál (a stále nechápu, proč ještě není mapa), má čtenářům co nabídnout, ale tady mi to přišlo lehce o ničem. Anotace slibuje něco trochu temnějšího, ale nic takového jsem nedostala. Kellen se o sobě sice něco nového dozví, nepřijde mi to ale jako nějaký průlom v příběhu. Doufám, že si na pátém díle autor opět se vším vyhraje, jelikož první tři knihy nebyly špatné. 3/5

10.09.2019 3 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Za mě tohle fakticky NE. Hlavní hrdinové jsou většinou na přes držku. Sice mají občas světlé chvilky, ale ty v následujícím odstavci totálně zabijí a pohřbí. Ke konci se ke mně dostala informace, že to psaly děti v 16 nebo 17 letech, což občas omlouvá úroveň textu. Katastrofický je překlad (nebo i styl psaní autorů?). Nesmyslné věty či slovní spojení. Nebudu lhát - dost jsem se pobavila. Vyskytují se tu klasické klišé momenty, které najdete v naprosto každé romantické knize (ať už v YA nebo NA).

Asi jsem měla až moc vysoká očekávání a hledala jsem ve všem chyby a nesrovnalosti. Bohužel to dopadlo tak jak dopadlo, proto 2/5 hvězdiček.

24.07.2019 2 z 5

Pramen Povýšení Pramen Povýšení Brandon Sanderson

Po dvojce jsem trochu na rozpacích. Emočně mě příběh docela odrovnal, přesto jsem na vážkách, jestli jsem s tím vůbec spokojená. Úplně nejde říct, jestli byl Pramen povýšení lepší než Finální říše - řekla bych, že každá kniha má něco do sebe. K dějové lince nemám žádnou výtku, jsem s ní spoko, ale co mě fakt vytáčelo - opakování informací.

Myslím si o sobě, že důležité informace k postavám, jejich pohnutky a úmysly si zapamatuji celkem snadno (a nejen já). Je fajn, když vám něco autor připomene tak dvakrát, třikrát v celé knize - ale třeba dvakrát v jedné kapitole? Hah.

Dalším mínusem je taky neustálé předhazování čtenářům faktu, že se daná osoba změnila (případně jakým (drsným) vývojem si prošla, v jakých podmínkách vyrůstala a podobně). To mám začít všechny litovat? Jako pardon mno, ale tohle není nic pro mě. Určitě na druhou stranu nehaním to, že se postavy vyvíjejí (to vůbec), ale fakt nepotřebuji v druhém díle číst litující odstavce toho, jak to měla hlavní hrdinka v dětství těžké.

3,5/5 hvězdiček

28.10.2019 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

První díl byl takový nijaký. Dvojkou se zvedl potenciál příběhu a trojka? Hlavně nevyužitý potenciál. Přišlo mi, že autorka zbytečně natahovala děj a vlastně od samého začátku jsem věděla, jak to vlastně dopadne. To ale tak úplně nevadí. Kniha se určitě dala o značnou haldu stránek zkrátit. Napínavé momenty byly převážně nedotažené. Maasová mohla věnovat i více pozornosti vedlejším postavám, jejichž osudy byl leckdy zajímavější než postava Feyre (Rhysand je ale fajn!). Hlavní hrdinka mi začala občas lézt na nervy už jen svými myšlenkovými pochody.

Opravdu škoda, přesto se určitě najdou horší knihy. Hodnotím dvěma hvězdami. Za dlouhé, únavné natahování děje a hlavně nevyužitý potenciál. Titul mohl mít určitě tak o 200 stránek méně.

30.07.2018 2 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Nic nového, překvapujícího. Vztah hlavní hrdinky k Ezrovi mi přišel umělý - nikdo jí z rodiny nezbyl, tak si zpátky nabrnkne ex, aby nebyla sama. Anotace totálně vyspoileruje veškerý příběh, nedozvíte se nic nového. Autoři se snažili, aby všechno postupně gradovalo, ale jelikož je to s anotací tak, jak je, nemělo to takový dopad. Takže jako vždy - nápad super, ale realita je nic moc. 2/5 za nápad a grafické zpracování.

02.09.2019 2 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Skvělost. I když jsem byla občas trochu zmatená z postav a situací, moc se mi to líbilo. Přeložený je to naprosto skvěle, použitá slova se do prostředí hodila. Autor píše pěkně, četlo se mi to skoro samo. Některé věci mi trochu unikají, ale je to série, takže doufám, že více se dozvím v dalších dílech. Dobrá práce. :)

02.09.2019 4 z 5

Poslední smrtelné pouto Poslední smrtelné pouto Brian Staveley

(SPOILER) Na závěrečný díl jsem se opravdu těšila a čekalo mě velké zklamání. Abych pravdu řekla, jsem spíš naštvaná a to kvůli posledním asi 20 stranám. Připadala jsem si jako ve špatném YA. Před postavami velký problém a lusknutím prstů najednou všechny zmizely tak lehce, až to hezké není.

Autor si vybudoval příběh, z něhož nešlo vyjít bez obětí. Už to vypadalo, že vlastně celý svět zanikne. No. Ono to skončilo vlastně až moc dobře (na ty poměry, které v celé sérii panovaly a k čemu se schylovalo - nebo jsem si to alespoň myslela). Přišlo mi, jako by se autor na poslední chvíli rozmyslel a šoupnul tam vlastně vcelku růžový konec, aby se všem zavděčil. Nikdo přeci nemá rád špatné konce. To je sice pravda, jenže takhle to působí hodně nereálně.

No a aby to nebylo málo, většina scén je natahovaných a nudných. Hezu jazyk, dlouhý popisy - fajn, ale k věci, prosím. Dost jsem se přemáhala k tomu, abych vůbec pokračovala ve čtení. V průběhu celé knihy se na vás budou valit rádoby filozofický myšlenky, které s počtem přečtených stran začnou stoupat co do počtu. Nemyslím, že to tam mělo co dělat ve většině případech.

Nebylo to vyloženě špatné, ale po dočtení jsem byla tak vytočená, že tento názor dopisuji zpětně po týdnu, protože by jinak byl založen až na vulgaritách a emočním výlevu. Do Lebek se pustím ráda, protože ten svět je boží, postavy jsou boží. Tím ale s autorem končím, protože pohřbil konec téhle úžasné série. A to mu neodpustím.

19.05.2020 2 z 5

Císařovy čepele Císařovy čepele Brian Staveley

Císařovy čepele v zásadě nenabídnou nic nového, co by fantasy čtenář už nečetl, ale autor prostě umí psát a jeho vyprávění vás pohltí. Myslím, že je to právě ten důvod, proč byste měli po knize sáhnout. Je umění napsat něco, co už jste v zásadě několikrát četli, a přesto vás to neskutečně baví.

4,5 hvězdičky

14.10.2019 4 z 5

Skleněný les Skleněný les Cynthia Swanson

Strhující thriller, který si zamilujete díky jeho lidskosti a blízkosti všedního života. Tohle prostě potřebujete.

04.03.2019 5 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

Hezký příběh s novou tématikou. Autorce se podařilo děj hezky zpracovat, o tom žádná. Velkým mínusem shledávám postavy, které bych chtěla rozebrat.

Hlavní hrdinka mi přišla moc upjatá, nemohla jsem se do ní vžít. Chápu, že miluje svou sestru natolik, že by za ni položila život, ale bylo to tam zmíněno tolikrát, že jsem musela pár vět přeskakovat ke konci.

Celkově mi postavy přišli odosobněné, žádnou jsem si nedokázala oblíbit – dobře, dobře, Julian je jiná kapitolka.

Co ale přičtu k dobru, je vývoj hlavní hrdinky. Ke konci knihy už byl znát jistý posun vpřed a začala jsem ji mít i ráda (!).

Doufám, že druhý díl bude mnohem lepší a autorka nedostatky doladí. Přesto dávám čtyři hvězdičky, protože se mi líbilo samotné prostředí a vývoj hlavní hrdinky, kdy se měnila z nesnesitelné a upjaté dívky na milou a odvážnou ženu.

05.05.2018 4 z 5

Černá ruka: Válka mezi geniálním detektivem a nejnebezpečnějším tajným spolkem americké historie Černá ruka: Válka mezi geniálním detektivem a nejnebezpečnějším tajným spolkem americké historie Stephan Talty

Kniha se silným a pravdivým příběhem.

Nejde o mafii v pravém slova smyslu, i když nikdo si nemůže být jistý, o co vlastně šlo. Čtenář má možnost sledovat osud italského detektiva, který se snaží bojovat proti něčemu, co nemá tvář.

V některých pasážích člověka až mrazí a v jiných se modlí, aby je měl už za sebou. Jde o prostý popis událostí se spoustou poznámek, které pro mě (člověka, který se nezajímá tolik do detailů o historii) byly nadbytečné.

Kniha je zajímavým zpestřením pro příležitostné čtenáře historie. Nejspíš nejvíce knihu ocení ti, které toto téma opravdu zajímá.

01.05.2018 3 z 5

Ydris: kniha první Ydris: kniha první Květoslav Hönig

Na české poměry je to celkem kvalitní čtení. Kniha mě opravdu zaujala a těším se na další díl. Děj je poutavý a napínavý. Knihu jsem četla jedním dechem a ty kresby.. Úžasné prostě.

25.01.2018 4 z 5

Nezdejší Nezdejší Jana Rečková

Logika příběhu mne minula širokým obloukem. Mnoho postav, těžko se mi rozeznávalo kdo je kdo a kam si jej můžu zařadit. Knihu jsem ani nedočetla. Za mě tahle kniha rozhodně ne. Potenciál ale rozhodně měla.

05.07.2018 odpad!

Assassin's Creed (Oficiální knižní adaptace filmu) Assassin's Creed (Oficiální knižní adaptace filmu) Christie Golden

Jako první jsem viděla výjimečně film a až poté se dostala ke knize. Přesto si dovolím tvrdit, že knižní zpracování vede. Autorka se zaměřuje více na psychiku postav - hlavně těch vedlejších - což mi naprosto vyhovuje. U filmu jsem tuto stránku velmi postrádala, přesto hezky zpracovaný příběh. Jde o titul plný akce a dá se to přečíst i za jediný den. jednoznačně doporučuji.

23.04.2018 5 z 5

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

Kniha je velice čtivá a dokázala mě pohltit. Určitě je to kniha se zajímavým tématem. Knihy jsou určitě svým způsobem vzácností. Líbilo se mi propletení osudů různých postav. Na můj vkus jich tam bylo ale pár nepodstatných, že jsem neviděla smysl toho rozvětvení jejich osudů.

Obálka je opravdu nádherná a já knihu řadím do celkem povedených děl. Jsem zvědavá na druhý díl, protože konec byl celkem otevřený a já jsem zvídavý človíček.

02.02.2018 4 z 5