MarsyPint MarsyPint komentáře u knih

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Krásně napsaný příběh o přátelství, které se během okamžiku změní v nenávist, o tom jak některé naše činy mohou způsobit velkou tragédii, o tom, že každý člověk potřebuje vědět, že ho má někdo rád, o tom, že každý z nás má předsudky a ne každý se s nimi dokáže vypořádat o tom, že i když to tak někdy může vypadat, tak nikdo není na světě sám a vždycky se najde alespoň jedna osoba, která Vás podrží a především o tom, že je důležité žít!

16.09.2019 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Stejně jako první kniha mě i tato velice nadchla. Styl jakým je psána, rychlý sled událostí bez zbytečných průtahů a občas černý humor jsou velice sympatické. Těším se na další.

Medveďovce Medveďovce Fredrik Backman

Po roce jsem se ke knize vrátila, abych si oživila postavy a příběh než začnu číst volné pokračování My proti Vám. Znovu jsem našla momenty, které mě při prvním čtení unikly a znovu jsem se při čtení musela opakovaně zamýšlet jak těžké je zůstat tzv. loajální nebo se umět postavit a říci pravdu. Příběh mě velmi zasáhl , moc se mi líbilo jak Backman lehce rozvíjí příběhy několika dospívajících dětí a se stejnou mrazivou lehkostí, jakoby na pozadí, ale o to silněji i jejich rodičů. Nádherně popsaná pouta přátelství, která se během okamžiku ztratí a už nikdy je nikdo není schopen obnovit. Takové přátele jako má člověk v patnácti už nikdy mít nebude.

08.09.2019 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Děj mě naprosto uchvátil.Líbilo se mi jak se nenápadně rozvíjí a pro mě naprosto nečekaně vyvrcholí - myslela jsem, že se v závěru vrátí někdo jiný.Chvílemi mě až mrazilo, ale zároveň jsem si říkala, co kdyby takové místo skutečně existovalo.

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Velké zklamání. Věřím, že tento styl má své příznivce, ale mě kniha spíše přišla jak parodie na thriller.Rychlý začátek z kterého se velice stručně dozvíme to nejdůležitější, hlavní hrdinka je žena vyšetřovatelka a samozřejmě má spoustu osobních problému, které jsou vlastně nejdůležitější pro celý děj, protože jinak by nebylo o čem psát.

05.02.2020 1 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Je to první kniha, kterou jsem od této autorky četla a určitě nebude poslední.Ze začátku mi trochu vadilo jak se rychle střídají jednotlivá vyprávění vždy konkrétní postavy a přišla mi příliš krátká a strohá, ale postupně jsem právě této formě přišla na chuť. Jediné co bych vytkla je příliš krátké až stručné popsání samotného potopení lodi a ukončení příběhů jednotlivých postav.

21.09.2019 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Už od prvních řádek se mi kniha moc líbila. Zajímavý a místy velmi vtipně napsaný příběh, děj nijak nepřitažený za vlasy a i vážné zamyšlení mezi samotným příběhem jsem četla jedním dechem.Moc pěkná fantasy.

05.09.2019

Cujo Cujo Stephen King

Knihu jsem četla už poměrně dávno, ale od té doby když potkám vzteklého psa, tak mu řeknu Cujo :-)

03.09.2020 4 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Na doporučení jsem očekávala dobrou knihu, ale tohle je prostě super silný a skvělý příběh. Styl vyprávění, pohled ze dvou stran a konečné propojení mě naprosto dostalo.

07.09.2020 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Za mě velice dobře napsané, i když by se našlo několik nelogických věcí - především doba po kterou jsou stále bez vody a přesto reálně schopni uvažovat a fyzicky fungovat - ale jinak moc poutavě napsané, především se mi líbilo rozdělení kapitol z pohledu jednotlivých postav a i to, že hlavní "hrdinové" jsou dospívající děti. Děj má spád, hlavních postav není mnoho a lehce se v nich člověk orientuje. Moc pěkné!

13.02.2020 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Opět naprostá pecka! Je k neuvěření kde S.King stále čerpá náměty a vždy něco originálního. "Každý z nás něco potřebuje, jen ještě neví co přesně" :))

05.09.2019 5 z 5

Knihu jsem si od vydání přečetla podruhé a opět jsem našla úryvky, které mě moc pobavily. Myslím, že se Staříkem nebo Analfabetkou nelze úplně srovnávat, protože zde nejsou velké historické postavy a události, ale právě proto je zábavnou svou osobitou formou.

05.09.2019 4 z 5

A Bůh pravil: Budiž Jonáš A Bůh pravil: Budiž Jonáš Sebastian Niedlich

Kniha se mi líbila, i když po přečtení první ( Smrt a jiné vrcholy života ) jsem možná čekala trochu víc. Rozhodně je to ale příjemná oddychovka u které občas zacukají koutky. Škoda trochu toho závěru, jako kdyby najednou autor nevěděl, co dál napsat a tak to raději rychle ukončil.

05.02.2020 2 z 5

Tři vteřiny Tři vteřiny Anders Roslund

Velmi zajímavé téma, vcelku pěkně popsané detaily, rychlý spád, v jeden moment i šok ve smyslu, to snad autor nemyslí vážně ( kdo četl, jistě ví, co myslím ), ale konec mi přišel až moc přehnaný. Jinak musím přiznat, že mě celkem dostalo, jak snadno lze využít a zneužít člověka a velice rychle v případě vlastního prospěchu tzv. hodit přes palubu.

05.02.2020 4 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Po dlouhé době jsem zkusila žánr severské krimi a musím přiznat, že mě moc nenadchl. Téma vcelku zajímavé, začátek opravdu slibuje napětí, během příběhu přijde i několik nečekaných zvratů, ale vše mi přijde, tak nějak rychle a stroze napsané. Trochu matoucí bylo popisování postav a odhalení vraha nakonec vyzrazené během jedné věty, bez nějakého vysvětlení ( motiv mohl být trochu více rozvinut ).

05.02.2020 2 z 5

Anděl temnoty Anděl temnoty Caleb Carr

Kniha se mi líbila jak stylem, kterým je napsána, tak hlavně zvoleným dějem příběhu.Pěkně spojená zajímavá kriminální zápletka s celkem podrobným, ale ne nudným vysvětlením jednotlivých kroků dopátrání se "padoucha" :-) ( nechci prozrazovat, o co konkrétně jde ).

05.02.2020 5 z 5

Muž, který stál v cestě Muž, který stál v cestě Ivan Fíla

Brilantně zpracovaný příběh muže o kterém si troufám říci, že ho nikdo a především jeho úlohu v té době neznal. Neumím si představit jeho zklamání a pocit bezmoci poté, co pochopil, že takto opravdu ne.

05.09.2019 5 z 5

Člověk má dělat to, nač má sílu Člověk má dělat to, nač má sílu Pavel Kosatík

Naprosto skvěle sepsaný životopis výjimečné ženy. Styl psaní p.Kosatíka mám velice ráda.Stejně jako u jiných svých knih i zde píše naprosto nezaujatě - nehodnotí, nekritizuje, nevytváří spekulace - drží se pouze faktů a nechává na čtenáři, aby si názor vytvořil sám.Paní Olga byla výjimečná žena, neskutečně silná osobnost a jistě vzorem pro mnoho jiných.

05.09.2019 5 z 5

Původ Původ Irving Stone (p)

Kniha Irvinga Stone mě opět nezklamala.I když je to zase ohromné množství stránek četla se mi celkem lehce a plynule.První část o plavbě bych možná malinko zredukovala , ale druhá mě naprosto nadchla rozsáhlým popisem o životě vědců v 19.století.Obdivuji autora u kterého je vidět, že si s každou knihou - každým životopisem - dá opravdu práci a přípravě věnuje spoustu času.

05.09.2019

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Zcela popravdě jsem z příběhu celkem zklamaná. Řekla bych, že daleko více stránek obsahuje popis a druhy hub než samotný příběh. Netvrdím, že to nemusí být pro někoho zajímavé, ale pro mě byla půlka, někdy i více, stránky na téma kolik máme druhů, čím se liší, kde přesně rostou a pod. už moc.Samotný děj mi přišel v celé knize trochu ztracený.

05.09.2019 2 z 5