Marselle Marselle komentáře u knih

V pasti V pasti Lilja Sigurðardóttir

Do složité situace jako Sonja se dostane spousta lidí, a každý se snaží nějak nad tím zvítězit.
Sonja přijala nabídku, která ji měla z takové situace pomoci velmi rychle, bohužel se vše událo trochu jinak než sama čekala a musí zapojit všechny síly aby dosáhla toho po čem tolik touží.
Tato kniha se čte dobře, ale na můj vkus postrádá trochu více akčních míst.

11.04.2017 3 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Čtivý příběh o velké ztrátě někoho blízkého, ale zároveň o uvědomění si, že i tak pro vás život nekončí a můžete být znovu šťastni.
Některé hrdiny si oblíbíte, a některým by jste nejraději nafackovali.
Tuto knihu určitě doporučuji si přečíst. Jejím hlavním motem je, nikdy se nevzdat a nepřestat doufat, že bude zase dobře.

31.03.2017 5 z 5

Zlo Zlo Ben Sanders

Čtení knihy si určitě užijete, nejsou zde místa kde by jste se vyloženě nudili.
Naopak vás čeká strhující, čtivý děj, kde není nouze o spoustu krve, mrtvol a riskantních zvratů.
Někdo by možná mohl mít trochu problém při čtení, ale podle mě si tuto knihu úžasně užijí i slabší povahy.

12.02.2017 4 z 5

Pečeme a zdobíme dorty - Jak na to Pečeme a zdobíme dorty - Jak na to Carol Deacon

Tato kniha je určena všem kteří si chtějí krásně nazdobit dorty a proniknout tak trochu do světa cukrářů.
Nikdy nevíte kdy se vám bude hodit něco nazdobit a zde najdete spoustu rad i s návody.
Stačí trocha trpělivosti a můžete si vykouzlit slavnostní dorty, miniozdoby či postavičky. Vše už je pak jen na vaší fantazii.
Já jsem podle této knihy vyrobila ozdoby na vánoční stůl a mini ozdůbky na poháry a muffinky.
Musím říci, že hlavně u dětí má marcipán velký úspěch.

12.02.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

S touto knihou jsem naprosto spokojená. Byla čtivá, napínavá, a do poslední chvíle jsem netušila kdo má smrt mladé Andrey na svědomí.
Rozuzlení pro mě bylo trochu šokem, čekala jsem že je pachatelem tohoto činu úplně někdo jiný.
Knihu určitě doporučuji, nudit se rozhodně nebudete. Musím také pochválit krásnou mrazivou obálku knihy.

23.01.2017 5 z 5

Ze života andílků Ze života andílků M. M. Cabicar (p)

Tato drobná knížečka určitě vyloudí ne jeden úsměv na tváři, častokrát přímo vyprsknete smíchy.
Mám všechny tři díly a neušlo mi, že se tu některé příběhy opakují, ale i tak si při jejich čtení užijete spoustu zábavy a humorných chvilek.
Jen pokud knihu budete číst někde v dopravních prostředcích, nebo čekárnách u lékaře, tak se připravte že se na vás okolí bude divně dívat až se budete pořád smát :-)

16.12.2016 4 z 5

Mini dobroty k čaji Mini dobroty k čaji Juliette Lalbaltry

V této kuchařce jsem objevila opravdu hodně inspirace k pečení.
Všechny recepty zaručeně naladí chuťové buňky každého kdo je ochutná.
Moc se mi líbí zpracování knihy i fotografie. Pro milovníky různých čajů je u každého receptu napsaný čaj, který se k dané pochoutce nejlépe hodí.

12.12.2016 5 z 5

Dům na Baker Street Dům na Baker Street Michelle Birkby

Tato kniha je moc pěkná oddechová detektivka. Případy Sherlocka Holmese mám ráda, i když v tomto případě jsou za detektivy dvě zvědavé ženy, které se rozhodly vyzkoušet něco jiného než být jen u plotny.
Líbí se mi jak okoukaly a odposlouchaly slavného detektiva a pak se ho snažily napodobit.
Určitě si tuto knihu zase znovu ráda přečtu.

10.12.2016 4 z 5

Přírodní kosmetika pro každý den Přírodní kosmetika pro každý den Christina Kraus

Mám radost, že jsem mohla vyzkoušet podle této knihy domácí kosmetiku. Není to vůbec těžké, a vše krásně voní.
Postupně vše testuji společně se svou dospívající dcerou, a dokonce plánujeme výrobu dárečků pro spolužačky.
Tato kniha je krásně graficky zpracovaná a určitě udělá mnoha převážně ženám radost.

08.12.2016 5 z 5

V mlze V mlze Caroline Eriksson

Začátek knihy jsem četla velice opatrně, protože jsem čekala něco ve smyslu duchařiny.
Celý děj je ponořený do mlhy tajemství, a na Gretě je přijít všemu na kloub.
Po událostech které ji potkají ale ani ona sama neví co je skutečné a co ne, a navíc se musí rozhodnout co v dané situaci udělá.
Knihu jsem si užila i když Greta mi zrovna do oka nepadla. Mám ráda knihy s nádechem tajemna, a to jsem tu částečně také našla.

29.11.2016 4 z 5

Otolína a žlutá kočka Otolína a žlutá kočka Chris Riddell

Krásná červená knížka se zlatými prvky na první pohled zaujme. Uvnitř knihy je velká spousta krásných obrázků, jen je škoda že nejsou barevné, ale jen černobílé a občas je nějaký prvek červený.
Já knihu četla svému čtyřletému synkovi a moc se nám líbila, a užili jsme si spoustu hezkých chvil při čtení i prohlížení obrázků.

26.11.2016 4 z 5

Nezlomná Nezlomná Lesley Pearse

Druhý díl série Belle mě naprosto dostal.
Čekala jsem všechno možné, ale to co se v knize odehrálo jsem nečekala ani náhodou.
Tak krásně napsaný příběh o lásce, touhách a utrpení z války mě vtáhl do děje a nešlo knihu moc odkládat. Kruté události mi přivodily i pár slz, ale to na úžasném zážitku z knihy nic nemění.
Obálka knihy je krásná, ale oproti tomu co čtenáře v knize čeká působí hodně sladce, a tím by mohla některé odradit. Rozhodně si ale knihu nenechte ujít.

19.11.2016 5 z 5

Čaj nejen o páté Čaj nejen o páté Karen Sullivan

Čaj nejen o páté je úžasná kniha plná různých čajů a nápojů. Dokonale ji doplňují krásné fotografie i celkově moc pěkné zpracování.
Já nemám této knize co vytknout jsem s ní naprosto spokojená, a už se moc těším až na tyto čaje budu moct použít i některé bylinky z vlastní zahrádky.

16.11.2016 5 z 5

Návrat Návrat Kathryn Taylor

Četla jsem i první dva díly, a tak jsem byla napnutá jak vše dopadne.
Tuto knihu přečtete během pár chvil, ale zanechá ve vás silný zážitek záchrany nejen majetku, ale i něčeho mnohem hlubšího co se ukrývá v Benově srdci.
Je to román a tak je tu více zamilovaných párů ne jen Ben a Kate, ale nic není zadarmo, za vše se musí bojovat.

14.11.2016 4 z 5

Polévková mánie Polévková mánie Kathryn Bruton

Kuchařka Polévková mánie se mi opravdu moc líbí, díky ní můžu do našeho jídelníčku zařadit spoustu dobrých polévek, ale ne jen jich.
Recepty jsou doplněny krásnými fotografiemi, které mi pomohou při jejich servírování.
Rozhodně je prima vyzkoušet netradiční potraviny a jejich využití, možná budete překvapeni tak jako já

06.11.2016 5 z 5

Musím říci, že mi tento druhý díl přijde o trochu slabší, než ten první. Autorka umí psát hodně čtivě, ale bohužel jsem tu nenašla nic trochu hlubšího co by mě mělo upoutat. Je to jen příběh, ve kterém se dozvíme jak si studentka Aubrey se svým asistentem Danielem krátili čas, než jim bylo oficiálně povoleno dát svou lásku najevo.
Jako příjemná oddechovka se spoustou citací se mi přesto kniha líbila, a oceňuji i krásnou obálku.

27.10.2016 4 z 5

Voliéra Voliéra Richard Merritt

Tato omalovánka je prostě skvělá. Já jsem si oblíbila už předešlý Zvěřinec a Voliéra je také plná nádherných obrázků. Navíc Grada ví, že kvalitní omalovánku nedělají jen obrázky, ale hlavně kvalitní papír a tisk a s tím já jsem naprosto spokojená. Papír je kvalitní, silný a nepropíjí se.
V této omalovánce jsou obrázky tvořeny z menších i větších detailů takže je tu možnost dát barvičkám velkou volnost, nebo ho vybarvit jen jako tón v tónu. To už je jen na vás a na vaší momentální náladě.

24.10.2016 5 z 5

Slunečnice Slunečnice Klára Mandausová

Na tuto knihu jsem se velice těšila, ale bohužel jsem z ní celkem zklamaná.
Jedná se o běžné denní starosti velice vytížené ženy, kdo z nás to nezná, ale co mi hrozně vadilo je styl jakým je kniha napsaná s tím jsem se nedokázala po celou dobu čtení nijak srovnat. Kniha je tenoučká, ale právě díky stylu psaní jsem ji četla celkem dlouho protože jsem ji neustále odkládala.
Vše zachraňuje krásná letní obálka.

20.10.2016 3 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Polednice je moje první setkání s autorem Jiřím Březinou a musím říci, že detektivka se mi líbila a byla napsaná příjemným čtivým stylem. V případu se prolínají dvě linie, ale vzájemně se nijak nenarušují. V jedné linii je vedeno vyšetřování a pak i rozuzlení celého případu. V druhé linii se čtenáři dozví kdo a proč vraždil. Já jsem nejprve vůbec netušila kdo za vším stojí, ale později se to celkem jasně nabízelo a trochu jsem byla i překvapená kdo je tím pachatelem.
Určitě si od tohoto autora zase ráda něco přečtu.

20.10.2016 4 z 5

Fotoateliér - ... když holky táhnou za jeden provaz Fotoateliér - ... když holky táhnou za jeden provaz J. S. Adlerová (p)

Martiny život je rozdělen na plusy a mínusy. Bohužel nyní ty mínusy převažují, ale ona se nehodlá vzdát a chce vše změnit. Vzhledem k její milé povaze potká i spoustu lidí, kteří ji nabídnou pomocnou ruku, a vyslechne si i spoustu životních příběhů.
Tato kniha je příjemně odpočinková a čte se jedním dechem.

06.10.2016 4 z 5