MaroCZ MaroCZ komentáře u knih

Slavné bitvy naší historie Slavné bitvy naší historie Jiří Fidler

Normálně bych dal 4/5 , ale vzhledem k ikonické pozici knihy v mém pozdním dětství a pubertě musím dát plný počet :-) Každopádně velmi zdařilá publikace z dílny předních vojenských historiků (nejen Běliny a Čorneje)

09.11.2015 5 z 5

Ďábelská garda Ďábelská garda George Robert Elford

Četl jsem jen první díl. Skvěle napsaná kniha, evidentně z pera někoho, kdo ví, o čem píše. Nicméně opravdu jde o fikci.

16.10.2015 4 z 5

Případy inspektora Rádla Případy inspektora Rádla Marek Skřipský

Zdravím a rád bych poděkoval všem kteří si přečetli (a zejména pak koupili :-) ) mou knihu. Nemám ve zvyku reagovat, nicméně vzhledem k tomu, že se teď doma léčím a také k příspěvku uživatele Disease, udělám malou výjimku.

Předně chci říci, že si vážím každé reakce. Ty pozitivní mě těší, negativní poskytují prostor k uvažování coby kritická zpětná vazba.

Jedna velmi důležitá věc - Rádlovy příběhy NEJSOU ani Četnické humoresky, ani Hříšní lidé (obojí mám velmi rád) a už vůbec ne První republika (kterou mám upřímně a velmi nerad). Zkusil jsem prvorepublikové kulisy uchopit jinak, právě proto, že mi doposud chybělo něco na způsob jakéhosi špionážně politického příběhu z té doby. Jak sám poněkud neohrabaně říkám, jde o "detektivně špionážní thriller z první republiky." Tedy, Jan Rádl NENÍ Karel Arazím, Petr Brázda NENÍ inšpektor Bouše a Rudolf Wuršer NENÍ třeba rada Vacátko.

Pravda, nevím, do jaké míry se záměr zdařil, protože už několikrát jsem zažil ten smíšený pocit : "Jo, je to perfektní" (koutky úst jdou nahoru) - jako Četnické humoresky (koutky úst jdou dolů)

Uživatel Disease, kterému děkuji za příspěvek, napsal: "tam, kde Markovi stačí napsat, že detektivu Bouše teklo z nosu, se tady uvádí na kterých bojištích bojoval apod." Má naprostou pravdu. Ale ono to tak má být. Vysvětlím - Přestože prioritní je samozřejmě dějová linka vymyšleného příběhu, Rádla pojímám v jakési druhé řadě i coby nenásilného průvodce dějinami první republiky. Tedy životy hlavních hrdinů jsou nějakým způsobem spojeny s tehdejšímy problémy, idejemi, kauzami, atp. Hodně lidí už mi řeklo, že si po přečtení Rádla začalo hledat podrobnější informace, "jakže to tehdy bylo" Ano, i o to jde (byť sekundárně). Do toho jsem šel i s tím rizikem, že to někoho skutečně může poněkud obtěžovat, nebo nudit. Já si ,čistě subjektivně, myslím, že to pomáhá atmosféře. Pravda, ono se to asi více projevuje v dalších sériích.

Jinak, ještě jednou díky všem za zájem. S dosavadním hodnocením jsem velmi spokojen. Jinak, dvojka vyšla koncem srpna. Hezký den a pardon za překlepy

Marek Skřipský

P.S. Málem bych zapomněl ! Ten mýtický hrdina je označován asi deseti variantami svého jména, jednu jsem náhodně vybral. Souhlasím, Bruncvík je jaksi ustálenější a používanější.

15.10.2015

Monarcha Absint Monarcha Absint Natálie Kocábová

pokud jediným kritériem pro vydání knihy je protekce, toto je výsledek...

01.09.2015 odpad!

Nové případy inspektora Rádla: Muž za oponou Nové případy inspektora Rádla: Muž za oponou Marek Skřipský

kniha už vyšla a to právě dnes (27.8. 2015)

27.08.2015

Tenkrát v Německu Tenkrát v Německu Dermot Bolger

Obrovská škoda, že tahle výjimečná "fotbalová" novelka zapadla..

24.03.2015 4 z 5