MarNe MarNe komentáře u knih

Jedna z pěti Jedna z pěti Dagmar Digma Čechová

Velmi čtivá knížka, i když je brzy jasné, jak to s hlavní hrdinkou asi dopadne. Termín pískoviště a vztahy na něm je nejen pro vesnici zcela výstižný. Aneb vztahy nejsou jednoduché, pravda se často skrývá hluboko pod maskou a okolí nemá ani tušení, co se ve skutečnosti odehrává za zavřenými dveřmi či přímo v hlavách druhých.
Terapie psaním je fajn, ale svět je opravdu malý a někdy ani anonymita nezaručí odhalení.
Stranou nemůžu nechat ani obálku, díky níž jsem si knížku vybrala. První od autorky a asi ne poslední.

18.05.2023 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Kniha splnila mé očekávání. Čte se sama. Snadno předvídatelná romantická linka zasazena do netradičního prostředí univerzitní knihovny v Londýně, a tak se čtenář mimo jiné může dozvědět, jak taková knihovna fungovala. Ale i jak se bavila londýnská smetánka i obyčejní lidé z periferie, jak tehdy Londýn vlastně vypadat a jaké měly ženy postavení ve společnosti.
Všude samé knihy, takže pro knihomola skoro povinná četba.)
Velmi se mi líbí i obálka knihy.
A co budu číst dál? Dovětek ke knize.)

09.05.2022 5 z 5

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Nádherná kniha o životě, naději, víře, pokoře, znovunalezení sama sebe i lásky, ale také o nemoci srdce, ztrátě, bolesti i solidaritě lidí.
Krásný dojemný příběh. Jen mě místy nesedly popisné pasáže místa či anatomie srdce. Přesto vřele doporučuji.

11.01.2023 4 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Moje první setkání s retellingem a rozhodně nelituji, naopak. Knížku jsem přečetla téměř jedním dechem.
Originální námět i zpracování, emoce, dějové zvraty, krásný jazyk. Nemám co vytknout. Vřele doporučuji.

26.07.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Na knížku jsem se dlouho těšila a rozhodně mě nezklamala. Čte se sama a místy vede k zamyšlení. Občas si sama říkám, co by se stalo, kdyby...
Vřele doporučuji. Ale asi po ní člověk musí sáhnout v tom správném rozpoložení.

05.03.2022 5 z 5

Kazišuk Kazišuk Kateřina Chaloupková

Obvykle tento žánr nečtu, ale zaujal mě trefný název. Super knížka na oddech. Vtipné hlášky, zajímavá přirovnání. Jen ten konec až moc rychlý.

29.03.2024 4 z 5

Jablka ze stromu nepadají Jablka ze stromu nepadají Liane Moriarty

Knížka nepatří mezi top knížky autorky, ale umí vtáhnout do děje, rozšířit obzory a prohrabávat se spletitými rodinnými vztahy a zákoutími duše. Možná příliš dlouhá a poslední kapitola dle mě zbytečná, ale nevadí. Mně se i tak líbila. Hlavně ten zvrat ke konci knihy mě dostal.

07.01.2024 4 z 5

Máma není služka, máma je dáma Máma není služka, máma je dáma Marek Herman

Kniha krátkých fejetonů, které se čtou samy, které vtáhnou do děje a vedou k zamyšlení. S některými myšlenkami zcela nesouhlasím, jiné mě vrátily do dětství a došlo i na Aha moment, tak tedy proto...

17.01.2023 4 z 5

Soukromá tajemství Soukromá tajemství * antologie

Krátké povídky, takové jednohubky. Nenadchnou a ani neurazí. Osobně mi pod kůží zůstala nejvíc první povídka od Aleny Mornštajnové Pohádky. Nezklamala ani Petra Dvořáková. Zbytek průměr, dvě povídky mi nesedly vůbec.

22.12.2022 3 z 5

Knihkupectví pana Livingstona Knihkupectví pana Livingstona Mónica Gutiérrez Artero

Edice 7lásky téměř nikdy nezklame. A tato knížka není výjimkou. Příjemné pohlazení po knihomolské duši v předvánočním čase. Lépe jsem si vybrat nemohla. Čtivé, prošpikováné citáty klasiků. Kniha plná očekávání, lásky nejen ke knihám, nechybí humor i pasáže k zamyšlení. Vřele doporučuji.

03.12.2022 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Přečteno za víkend po nocích, kdy jsem se místy i trochu bála.) Knížka je napsaná poutavě a nutí číst dál a dál. Během čtení jsem podezřívala jsem snad všechny, ale asi jsem naivní jako Alice a vrah mi téměř do samého konce unikal.
Jen název je zavádějící a trochu mi vadila posedlost Alice a její naivita.

04.04.2022 4 z 5

Chci tě mít ve skříni Chci tě mít ve skříni Simona Votyová

Autorku jsem neznala, recenze na knížku nečetla. Sáhla jsem po ní v době nemoci a nelituji. Zajímavě zpracované dvě desítky let jednoho manželského páru. Přes počáteční idylku a různé zvraty, autistické dítě, nevěru, boj a alkoholem, aneb co všechno nám život může nadělit. Příjemná oddychovka, i když místy ne příliš veselá.

26.11.2023 4 z 5

Vánoce po francouzsku Vánoce po francouzsku Fiona Valpy

Nejedná se o typický romantický vánoční příběh. Při čtení dost záleží, v jakém je čtenář rozpoložení, co zažil, nebo právě zažívá.
Lze vůbec utéct před Vánoci a s nimi spojenou ztrátou? Kolik času potřebujeme k uzdravení srdce, k odpuštění? A v čem tkví pravé kouzlo Vánoc?
Dějovou linku podtrhují krásy francouzského venkova. Nechybí vysvětlivky k názvům místních pokrmů a vín. Navíc zdatný kuchař pochytí i nějaký ten recept.

28.12.2022 4 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Knížku jsem přečetla za pár dní. Zajímavý námět, zvláštní hlavní hrdinové. Místy velmi napínavé, ale často neuvěřitelné, ale i tak chcete vědět, jak to celé dopadne. Konec na mě až moc pohádkový, ale jde o americkou literaturu, takže co bych chtěla. Některá místa příliš předimenzovaná, jiná by naopak zasloužila více prostoru. Na YA knížku to není špatné.

25.11.2022 4 z 5

Manželkou podruhé Manželkou podruhé Melanie Summers

Hořkosladký romantický příběh plný rozličných emocí, tápání, bolesti, smutku, odpuštění, smíření, naděje, ale i hledání nejen odvahy, ale i sama sebe a lásky.
Velmi se mi líbily i citáty v úvodu každé kapitoly.
Knížku mohu vřele doporučit. Slabší povahy nechť přibalí kapesník.

17.11.2022 5 z 5

Jen 27 dnů Jen 27 dnů Alison Gervais

Ač nejsem cílová skupina, knížka se mi líbila. Romantická linka protkaná s prvky nadpřirozena. Nejedná se ale jen o lacinou romantiku, ale o něco víc. Co nebo kdo je pro člověka důležitý? Dává vždy život smysl? Jaké to je uvědomit si, že i když je člověk obklopen lidmi a přáteli, může se cítit sám a osamoceně, anebo naopak poté naplno zažít nefalšovanou rodinou atmosféru. A kdy se z povinnosti stane zábava a z přátelství něco víc?
Velmi zajímavý příběh, od kterého není lehké se odtrhnout. Vřele doporučuji.

05.11.2022 5 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

Moje první setkání s autorkou a rozhodně ne poslední.
Dlouho se mi nestalo, že bych se s hlavní hrdinkou, i když tak trochu šílenou, tolik sžila, smála se a skoro i brečela. Prožívala naplno příběh její rodící se lásky i oné nešťastné zapovězené.
Příjemná oddechovka, která se čte jedna báseň, vhodná na letní večery. Ale na rozdíl od jiných romantických knížek ve mně zanechá stopu, důvody zamyšlení. Dělá z nás láska blázny? A co se vlastně v historii v té době a na tom místě stalo?

15.08.2022 5 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Úžasná knížka nádherných ilustrací proložených životními moudry, které často panda pronese jen tak na okraj, ale to vyznění.
Pohlazení po duši i mnoho důvodů k zamyšlení mnohdy nad zdánlivě jednoduchými věcmi.

26.05.2022 5 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Skvělý dodatek ke knize Kroniky prachu a pro její fanoušky.
Ale opravdu jen pár stránek textu navíc a mnoho ilustrací.

13.05.2022 4 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Na knížku jsem narazila během čtenářské výzvy. Mohu ji doporučit nejen dětským čtenářům, ale i mnohým rodičům.
Zajímavá sonda do světa dětí, které se chovají divně, nezapadají do kolektivu a vůbec nejsou tabulkové. Co se jim odehrává v hlavě, po čem touží a jací opravdu jsou...A přesto je dokáže tato jinakost díky náhodě spojit a zažijí díky ní nevšední dobrodružství.

24.03.2022 4 z 5