marli58 marli58 komentáře u knih

Čokoládovna Čokoládovna Maria Nikolai

Mám ráda knihy s epilogem. Takové doplnění a vysvětlení. Začátek mě moc nebavil, ale pak se to zlomilo a super. Pořád jsem měla chuť na čokoládu. Zajímavé historické pozadí.
Nakonec jsem zjistila, že román je začátkem zamýšlené trilogie. Tak uvidíme. Docela se těším.

22.02.2022 4 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Moc jsem se těšila na Chorvatsko... To neopakovatelné moře, oblázky a dovolená na lodi. Ale. Příběh byl takový nijaký. Ty hloupé a trapné modelky. Dočetla jsem snad jen kvůli tomu Chorvatsku.

22.02.2022 3 z 5

Liščí oči Liščí oči Petra Hůlová

Byla jsem na ni fakt zvědavá. Na to, jak nám všem a dětem zvlášť tuto dobu paní spisovatelka přiblíží a osvětlí. Zvláštní pojetí. Děti by mohlo bavit.

01.02.2022 4 z 5

Slib Slib Táňa Keleová-Vasilková

Knihy od této paní spisovatelky si vyberu vždy, když potřebuji četbu "odlehčit". Byl to opět pěkný příběh ze života. Tentokrát i hodně smutku , ale i ten k životu patří.

25.01.2022 3 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Nějak jsem si nepřečetla anotaci a pořád čekala, kdy se tam vynoří Bergman :D. Pak jsem zjistila, že tahle je trochu jiná... Ale napětí tam je. To poznám podle toho, že musím číst každou volnou chvilku. Šumava, vysidlování a osidlování pohraničí, minulost, budoucnost a vztahy. Pěkné.

04.01.2022 4 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Knihy Roberta Bryndzy čtu moc ráda. A i tahle nezklamala.

29.12.2021 4 z 5

Chci tě mít ve skříni Chci tě mít ve skříni Simona Votyová

Příběh ze života o manželství, lásce, dětech, vztazích, závislosti na alkoholu, nevěře, přátelství a těžkém vyrovnávání se s autismem v rodině. Zajímavé a čtivé.

29.12.2021 4 z 5

Z lodiček do holin Z lodiček do holin Marcela Mlynářová

Ale jako oddychovka dobré. Přišlo mně trochu (možná dost) přehnané, co hrdinka všechno sama zvládla. Obdiv. Užila jsem si s ní i její cestování a poznávání kraje.

29.12.2021 3 z 5

Návrat Návrat Anne Jacobs

Pokračování rodinné ságy se opět moc hezky čte. Přesto, že už se asi s pokračováním nepočítalo. Tím, že od přečtení 3. dílu uplynula nějaká doba, tak jsem se trochu ztrácela v některých jménech - kdo je kdo a ke komu patří. Možná by už na začátku knihy nebyl špatný rozepsaný rodokmen. Určitě stojí za přečtení a je to další plnohodnotný díl do série z historie o době hospodářské krize. A vypadá to, že sága bude pokračovat...

29.12.2021 5 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Pěkné... Je to věčný zápas dobra a zla. Zášť, závist, náboženský fanatismus. I tam se ale dají najít dobří lidé a přes nepřízeň osudu vznikne krásný vztah mezi hlavními hrdiny. Líbil se mi popis života na francouzském venkově a ve městě koncem 19. století.

16.11.2021 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

(SPOILER) Smutný příběh, neřešená traumata. Proč??? Jak se může vlastní otec takto zachovat? Matka? Jak mohla být tak sobecká? Kniha ve mně vyvolává plno otázek a konec na ně neodpoví... Nemám ráda otevřené konce příběhů, ale tento jsem si domyslela pozitivně :).

09.11.2021 4 z 5

Pod lampou není vždy tma Pod lampou není vždy tma Alena Jakoubková

No... Dočetla jsem to.

02.11.2021 1 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Zajímavý příběh napsaný zvláštním způsobem. Dalo by se říct zpravodajsky. Krátké stručné věty. Přesto je napsaný citlivě a uvěřitelně. A konec... Mám pocit, že pro Zuzanu byl dobrý. Doporučuji.

02.11.2021 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Detektivní příběh je zajímavý i napínavý, ale ty severské názvy měst, vesnic a ostrovů... Název holandského ostrova (nějak na S... navíc zmiňovaný na každé stránce nejmíň 5x) mě bude strašit ještě dlouho :D.

02.11.2021 4 z 5

Případ pro exorcistu Případ pro exorcistu Michal Sýkora

Ano, dobrá česká detektivka. Navíc jsem viděla televizní zpracování a tak knižní Marie Výrová se plně ztotožnila s Klárou Melíškovou. I s jejím hlasem. Super.

05.10.2021 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Knihy Julie Caplin mě lákají svým cestovatelským základem. Tady je ještě navíc přiblížení japonské rodiny a jejich všedního života, přiblížení čajového obřadu, důležitost japonských zahrad a poznávání nejznámějších památek. Na druhé straně romantická linka se mně moc nelíbila. Mladá žena a protivný chlap, který je protivný po větší část příběhu. Ještě že ho nakonec láska promění :D.

05.10.2021 3 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Prostě Bryndza! Druhý případ Kate Marshallové se také četl moc dobře a bavil mě. Už se těším na třetí :).

14.09.2021 4 z 5

Aspoň jsem to zkusil Aspoň jsem to zkusil Michael Třeštík

Jen aby, řekla moje žena byla prostě super (měla jsem z knihovny a chtěla bych ji mít doma k občasnému počteníčku :D), ale tahle... Nevím. Přečetla jsem větší polovinu, ale bavila mě jen občas. A pak už to nějak nešlo. Nevím proč. Někdy jsem nerozuměla složitému vyjmenovávání názvů obrazů. Mělo to být poučné, nebo zábavné? Určitě zkusím nějakou jinou, třeba tu "s křesílky" :D.

30.08.2021 2 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Docela zajímavý příběh, který začíná tam, kde většinou vše končí... Místo svatby pohřeb. Pak si hrdinka začíná budovat nový život a najednou může být všechno jinak. Pátrání v Mexiku je působivé.

29.08.2021 3 z 5

Všechno, co jsme opustili Všechno, co jsme opustili Kerry Lonsdale

Překombinované a komplikované lži.

29.08.2021 1 z 5