Market = ) Market = ) komentáře u knih

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Nebýt čtenářské výzvy, asi bych se ke knížce už nedostala. Nejedná se o beletrii, ale ani o klasickou odbornou literaturu. Nečekejte tedy poutavý příběh, který vás nepustí, ale ani (alespoň pro mě často) těžko stravitelný příběh, kde nebudete znát každé desáté slovo a na konci každého odstavce zjistíte, že nevíte, o čem jste četli. Jsem ráda, že si v dnešní době můžeme číst o tom, "jak to tenkrát bylo".

25.11.2019 5 z 5

Mrtvou neměl nikdo rád Mrtvou neměl nikdo rád Eva Tvrdá

Taková útlá detektivka. Na mě možná až moc, jsem zvyklá na trochu košatější typy příběhů, navíc mi v příběhu chyběla jednak část, která by trochu vedla k vrahovi, jednak ukončení nebo vysvětlení alespoň pár dějových linek, ale by to fajn :-). Dala bych 3,5 *.

20.10.2019 3 z 5

Léto na druhý pokus Léto na druhý pokus Morgan Matson

No, to teda bylo něco :-(. Moc se mi líbí, jak autorka pojala takhle smutné téma, že nic nevynechala a zároveň se nesnažila nic zbytečně "dramatizovat". Nakonec je docela překvapující, jak velkou část knížky je čtení vážně hlavně "fajn a hezký" a jak byla díky sourozencům a kamarádům i celkem rozmanitá :-). Ale teda dědeček mě dorazil. No nic, doporučuju, připravte se na slzavý údolí.

11.10.2019 5 z 5

Černá kniha Černá kniha Paul Verhoeven

Film se mi moc líbil a knížka vlastně taky. Takové (ač to téma prakticky vylučuje) lehké, odpočinkové čtení. Kdyby knížka popisující tolik událostí měla třikrát více stran, byl by to válečný román jak se patří. Mně se ale líbila i novela.

03.10.2019 4 z 5

Běž, chlapče, běž Běž, chlapče, běž Uri Orlev (p)

Zajímalo by mě, jak by na mě knížka působila jako na dítě, knížka se četla sama, přišly mi bezva i návodné názvy kapitol, ale nejsem si jistá, jestli bych jako dítě neměla hroznou spoustu nejasností. Na druhou stranu je knížka výborný nápad a zase nový pohled na problematiku. Každopádně doporučuju.

01.10.2019 4 z 5

On On Elle Kennedy

Boží :-).

20.09.2019 5 z 5

Amy a Roger: Na cestě Amy a Roger: Na cestě Morgan Matson

V žánru YA nejkrásnější knížka za dlouhou dobu. Nemám co bych jí vytkla, tak príma postavy (hlavní i vedlejší), citlivě řešená závažná témata, vtip, play listy... Děkuju, fakt :-).

18.09.2019 5 z 5

Koktejlový věk Koktejlový věk Pelham Grenville Wodehouse

Myslím, že svého druhu laskavá a vtipná klasika :-).

05.09.2019 4 z 5

Jack a Jill Jack a Jill James Patterson

Knížka fajn, ale já jsem v žánru asi už trochu zmlsaná. Přijde mi, jako by se množství postav a dějových linek a dramatických událostí snažilo nahradit propracovaný příběh, kde bude trochu více propracovaná ta "krimi" část. Takhle jsem měla pocit, že nám bylo v krátkosti představených pár vrahů, pár obětí a pár vyšetřovatelů a pak najednou hotovo, všechno vyřešeno a my vlastně ani nevíme jak. Asi tak, že Alexovi "někdo zavolal" :-D. Ale jako oddechovka na cesty MHD dobrý.

15.08.2019 3 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Mně se to opět moc líbilo. Nenáročná oddechovka, která je podle mě i jazykově povedená :-).

07.08.2019 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Já jsem opět nadšená! Závažná témata obracená ze všech možných stran podle toho, kdo ze zúčastněných je právě řeší / prožívá, prima různorodé charaktery a opět oceňuju i vtipné dialogy.

04.08.2019 5 z 5

Rockové sólo Rockové sólo Kylie Scott

Jo, tak tohle vážně bylo o něco lepší :-). Na mě i tak řekněme trochu emočně vypjatý a nestabilní (myšleno že tam emoce a dramata lítaj, jak kdyby hrdinům bylo 16 a měli navíc nějakou duševní poruchu) a docela mi chyběla nějaká jasnější časová linka, ale jinak se mi příběh líbil. Taky mám ráda, když se v dalších dílech potkávají postavy z těch dřívějších :-).

25.07.2019 4 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Mno, tentokrát jsem se teda moc prázdninově nepobavila a to jsem si knížku šetřila několik měsíců :-D. Asi bych potřebovala zase něco trochu "prázdninovýho", protože číst ve 30 o třicítkách není zase taková prča :-D. Jak mám svůj život ráda, tak číst si o něm ještě ve volnym čase není žádný hitparáda :-D. Teď vážně - knížka byla fajn zejména proto, že jsem si mohla zase jednou uvědomit, jakou mám kliku, že mám bezva muže i kamarádky a rodinu, ale vracet se k ní nebudu (ačkoli u ostatních knížek LL jsem to opakovaně dělala).

24.07.2019 3 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Já Briar a hokejky vážně žeru :-). Parádní oddechovka, těším se na příště :-). Bezva náplast po dovolený, abych nebyla smutná, že jsem zase doma :-).

23.07.2019 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

So sad. Hezky zpracovaný důležitý námět, přečtení doporučuju už jenom proto, abyste se nad tématem zamysleli (nebo teda spíš zamyslely :-) ) z jiného pohledu. Strašně prima postavy, dialogy, prostředí... Jen to téma bohužel vylučuje klasický dobrý konec, no :-(.

23.07.2019 4 z 5

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

Za mě neurazí, nenadchne. V zásadě se mi příběh líbil, ale přišel mi jednak obecně málo propracovaný, jednak místy vyloženě odfláknutý (typově jako že jednou u večeře máte sukni a o dvě stránky dál kalhoty... :-D). Samozřejmě v tomhle žánru nečekám žádný literární skvost, ale knížka pro mě bohužel byla "áále, takovou blbost" (když se mě někdo ptal, co čtu). Škoda. Teď čtu druhý díl (plna optimismu jsem si na léto půjčila celou sérii) a ten mi přijde trochu lepší.

23.07.2019 3 z 5

Rosiin sladký krámek snů Rosiin sladký krámek snů Jenny Colgan

Knížka v zásadě fajn, docela hezký příběh :-). I když víc mě asi zaujala ta část z minulosti. Co ale nejsem schopná pochopit je jen v druhé polovině knihy 5 chyb ve shodě podnětu s přísudkem. Při první jsem chvíli váhala, jestli se mi to nezdálo, při dalších se moje zděšení stupňovalo :-D.

26.06.2019 3 z 5

Potomci mlčení Potomci mlčení Sabine Dittrich

Mno, myslím, že o něco lepší by mi knížka přišla, kdyby na ní o Gertě Schnirch nebyla ani zmínka, aspoň by to nebylo takový zklamání :-(. Námět dobrý, o tom není sporu, ale provedení mě nenadchlo ani trochu. Nic moc jazyk, až moc "jednoduchá" zápletka, působilo to na mě jako sloh snaživého žáka na druhém stupni základky. Zajímavý mi přišel jen pohled na Čechy (jako zemi i jako národ) od nečecha.

16.06.2019 2 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

To bylo dobrý! Knížku jsem četla strašně dlouho (resp. měla jsem ve čtení přestávku), ale druhá půlka mě fakt chytila :-). Zajímavý námět a prostředí, fajn postavy, doporučuju.

05.06.2019 4 z 5

Sběratel polibků Sběratel polibků James Patterson

Čtvrtá * za čtivost. Jinak mi příběh přišel mírně chaotický a značně fantastický, úplně si nemyslím, že by vyšetřování skutečně probíhalo takto místy až "lehkovážně". Ale možná se pletu. Pro boj s nespavostí se ale jednalo o dobrého společníka :-).

30.04.2019 4 z 5