Market = ) Market = ) komentáře u knih

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Jsem nadšená. Bezva oddechovka, vtipná, se sympatickýma postavama a v zajímavém prostředí. Doporučuju.

26.07.2021 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Chvílema mi bylo při čtení strašně smutno, ale knížka je vážně moc pěkně napsaná.

26.07.2021 5 z 5

Jako led Jako led J. Lynn (p)

Bylo jsem skoro až nadšená :-). Knížka mě zastihla ve chvíli, kdy jsem oddechovku potřebovala jako sůl a můžu doporučit. Podle mě je trochu útlejší, než jsou knížky od autorky obvykle, a za mě to ve finále možná bylo lepší, jak úplně nezbožňuju "kriminální část zápletky", co v knížkách mívá, vyhovovalo mi, že na ní nebylo tolik prostoru :-D.

26.07.2021 5 z 5

Vzdej se mi Vzdej se mi J. Lynn (p)

Považuju se za milovníka "šťastného průběhu" (že je všechno ve vztahu dobrý, žádný dramata a zvraty...), ale u téhle série s tím trochu bojuju... Stejně jako s tak závažnými tématy / traumaty hrdinů, která by možná vzhledem k cílové skupině mohla být trochu "odborněji" nebo "seriózněji" pojatá... Vzhledem k tomu, že je to už čtvrtý díl jsem si říkala, s jakou další závažnou kriminální historkou chce autorka vyrukovat... Na jednu stranu jsou knížky bezva čtivé, se sympatickými hrdiny, vtipnými dialogy, já mám ráda i opakující se postavy... Na druhou stranu jsem zatím měla pokaždé pocit, že cca ve třech čtvrtinách knížce trochu dojde dech, já začnu číst něco dalšího a k tomuto se vrátím jen aby se neřeklo... Ale pořád to podle mě kvalitou dost převyšuje průměr žánru a určitě doporučuju :-).

25.03.2021 4 z 5

Přísně tajné Přísně tajné Elle Kennedy

Jsem nadšená, jako obvykle. Radši bych byla, kdyby holky mohly dohromady nebo zvlášť psát tak zhruba jednu knížku měsíčně, ale co se dá dělat. Miluju tohle prostředí, postavy, dialogy... a v nejmenším nemám tendence hledat cokoli, co se mi třeba nelíbilo. Máte se na co těšit :-).

16.02.2021 5 z 5

Nádech Nádech Penelope Douglas

No, tak tohle nebylo dobrý. Dávám tři * pro případ, že se ke mně dostal nějaký špatný překlad. Nicméně se obávám, že to tak nebylo a že se skutečně jedná o oficiálně vydanou verzi. Jasně, na knihy pro teenagery jsem stará, ale tady jsem měla problém spíš s tím, že knížka jako by byla PSANÁ teenagerem. Neobratná práce s jazykem, až trochu úspěvně intenzivní popisování emocí a dramatizování každé situace. Přitom příběh jako takový měl podle mě vážně potenciál. Mám tenhle žánr skutečně a upřímně ráda a na cesty do práce a odreagování se pohorším dni neznám lepší, ale tuhle knížku nedoporučuju a už vůbec ne nikomu přes dvacet.

28.01.2021 3 z 5

S pozdravem Carter S pozdravem Carter Whitney G. (p)

Fajn oddechovka, na svůj žánr mi přijde spíš lepší :-) (mě teda chytla děsně, nečetla jsem jí ani den). Sympatičtí hrdinové, vtipné dialogy, líbilo se mi i prostředí. Místy bych možná nějaké situace / vztahy popsala trochu obšírněji / podrobněji, takhle mi přišlo, že se v druhé půlce knížky vlastně už rychle směřovalo ke konci (tu pvní půlku bych mohla mít tak na 1.000 stran samozřejmě :-D), což mi přijde škoda. Každopádně doporučuju.

05.01.2021 4 z 5

Polibek v Londýně Polibek v Londýně Catherine Rider

Za mě zatím asi nejlepší :-). Pořád mi to v žánru "vánočních oddechovek" (což je pro mě důvod, proč knížku na Vánoce čtu) přijde jako takový průměr, ale z této serie mi knížka přišla asi nejlepší a jako jediná aspoň trochu vánoční, nic moc jiného v uro dobu nehodnotím (i když je fakt, že hrdinové byli fajn a příběh se mi taky líbil).

05.01.2021 4 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Pro mě naštěstí mě knížka nezasáhla tak strašně moc jako Slavík. I tak je v ní ale myslím velká síla a často jsem si říkala "Ach jo, to přece už není možný!". Zajímavý vhled do života s válečným veteránem, do života dcery bohatých rodičů a do života dcery, která nikdy nebyla dlouho ve stejném, stabilním prostředí včetně všech důsledků, které to s sebou nese. A naproti tomu krásný vztah máma / dcera, síla komunity, první láska a (trochu melodramaticky řečeno) na hodně způsobů ukázka toho, co všechno člověk vydrží a zvládne... Veselé počtení to není, já jsem to cca v půlce nevydržela a trochu jsem prolistovala konec a nelitovala jsem toho.

13.12.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

V tomhle případě by možná bylo lepší nejdříve přečíst doslov. Ten totiž trochu vysvětlí, proč je příběh psaný takovým zvláštním způsobem. Snad prvně od základky jsem si vzpomněla na "vyprávění". Občas jsem překlikávala mezi kapitolama, jestli mi někde jedna, dvě nebo deset neutekly a i hloubkou mi přišel příběh spíš jako ze základky... V průběhu čtení jsem si říkala, jaká je to škoda a jaký je to nevyužitý potenciál, možná to byl ale záměr autorky, pojmout knížku hodně pohledem autora, místy povrchně, chaoticky... A třeba z toho těch několik románů, na které by to mohlo být, jednou někdo napíše :-). Prý byl Tatér původně psaný jako scénář - to by byl myslím dobrý směr :-). Jinak ale děkuju za zase "trochu jiný příběh".

11.11.2020 4 z 5

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Rozhodně to pro mě byla zajímavá zkušenost. Ke knížce jsem se dostala díky čtenářské výzvě, jinak bych jí určitě nikdy nečetla. Na mě je autor moc "naturalistický / realistický", ale dějová linka byla napsaná docela poutavě. Vsuvky ze vzniku knížky a propojení s předchozími díly se mi líbily, naopak teda ty "abstraktní!, místy rýmované, vůbec. Ale tady je chyba na mojí straně, věřím, že kvalitu měly i tyhle části, já se u čtení ale radši bavím.

04.11.2020 4 z 5

Topíme se v sobě Topíme se v sobě Jasinda Wilder

Hezký. Je pro mě trochu nezvyk obsáhnout v jedný knížce tolik let a tolik neštěstí, ale stejně jako v Topím se v tobě mi příběh přišel dobře pojatý. Jen teda doufám, že v reálným životě se tolik neštěstí najednou v blízkosti dvou kamarádek neděje často :-(.

22.10.2020 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou J. Lynn (p)

Hodnotila bych prakticky přes kopírák jako druhý díl. Knížka je fajn, čtivá, místy trochu vtipná, se sympatickými hrdiny. Oceňuju, že jsem byli ušetřeni klasického červenoknihovnového zvratu na konci. Na mě knížkám ubírá snaha o drama navozovaná prakticky až kriminálníma zápletkama. A teda neviděla jsem originál, ale jak bylo všechno "sladký" mi neskutečně lezlo na nervy :-D. Jinak je to ale vážně fajn čtení.

19.09.2020 4 z 5

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

Dojem vlastně hodně podobný jako u první knížky. Jsou autoři jako třeba Colleen Hoover, kteří používají závažná témata v příbězích svých hrdinů takovým stylem, že vám běhá mráz po zádech, bolí vás u srdce a následně si jdete rozšířit povědomí o problematice alespoň přečtením pár článků. Pak tu máme závažné příběhy hlavních hrdinů jako třeba tady, kde je myšlenka v zásadě dobrá a je asi dobře, že se "o tom mluví", ale pojetí je ve finále na jednu stranu dost povrchní, na druhou stranu v té malé hloubce dost melodramatické. Ale když od tohoto odhlédneme, je to fajn holčičí počtení se sympatickými postavami, dialogy a tak :-).

11.08.2020 4 z 5

Sexy hoteliér Sexy hoteliér Alice Clayton

Za mě tahle asi nejslabší z trojice, ale stejně se mi líbila. Obvykle mi předvídatelný děj nevadí, ale tentokrát se mi nějak sešlo, že jsem knížku četla během hodně dlouhé doby a ve finále jsem se vlastně trochu nudila. Ale stejně je to podle mě v žánru pořád lepší průměr :-).

05.08.2020 4 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Nebýt posledních cca 50-70 stran, dala bych 5*, knížka se mi jinak moc líbila. Chápu, že závěr asi měl uzavřít tu "závažnou část" dějové linky, ale mně přišlo, jako by se najednou z YA knížky (která mě bavila i ve 30 :-) ) dostala na úroveň cca desetiletých dětí, škoda. Druhý díl mě teď baví taky hned od začátku, tak jsem zvědavá, jestli to na konci bude totéž :-D. Jinak mě ale bavily příběh, prostředí, postavy, dialogy... :-)

28.07.2020 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Za mě i tento díl bezva :-D.

27.07.2020 4 z 5

Sexy mlékař Sexy mlékař Alice Clayton

Za mě v podstatě stejné jako první díl - vtipné, milé, známé, ale trochu specifické prostředí, bezva :-).

21.06.2020 4 z 5

Sexy farmář Sexy farmář Alice Clayton

Vtpné, lehké, nekomplikované, dostatečně originální v prostředí :-). Mám serie od AC o to raději, že se odehrávají v té samé skupině lidí a jsme díky tomu s nimi v kontaktu delší dobu :-).

14.06.2020 4 z 5

Rockový polibek Rockový polibek Kylie Scott

Ve svém žánru podle mě príma. Známá skupina lidí, občas vtipné dialogy, nekonají se žádná velká dramata a je to v nejlepším slova smyslu nekomplikované. Ne že by mě to nějak "zasáhlo" a plánovala bych se ke knížce vracet (a že to dělám dost často :-D), ale byla to fajn oddechovka.

15.05.2020 4 z 5