MarieVanda MarieVanda komentáře u knih

Čarovná hora Čarovná hora Thomas Mann

Román se mi líbil a oceňuji jej pěti hvězdami. Bohužel některé diskuse jsem už nedokázala přesně pochopit. Napřed jsem se k pasážím vracela, vyhledávala, co znamenají některé výrazy, ale usoudila jsem, že v mém věku až tak podrobně to sama pochopit nemusím a raději to probereme s dcerou.
I přes tento můj problém jsem si četbu užila.

26.03.2024 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Knihu jsem přečetla za necelé tři dny, Je opravdu čtivá, ale nějak mi neseděl závěr. Připadá mně, že to všechno moc dobře dopadlo. Ale i to se jednou za čas stane.
Po maturitě jsem dostala umístěnku na Statky Bruntál, obec Světlá Hora, kde také žila menší komunita těchto Řeků. Nikdy jsem nepřemýšlela o tom, co vlastně tito lidé prožili a dále prožívají a ani jsem se o to nezajímala. Prostě tam bydleli, zvláštně se oblékali, jinak se chovali slušně, prostě normální lidé.
Tato kniha mi otevřela alespoň částečně pohled na jejich osud.

20.02.2024 4 z 5

Do ráje Do ráje Hanya Yanagihara

Dobrá kniha, ne jednoduchá. Obzvlášť třetí povídka!
Ještě několik dnů jsem ji měla v myšlenkách a dodnes, když vidím auty ucpaná města, si představuji řešení této situace. Den a čas, kdy můžeme vyjet za
nákupy, kolik osob musí ve voze být atd.

18.02.2024 5 z 5

Všechny touhy vedou do Říma Všechny touhy vedou do Říma Luca Di Fulvio

Z MÉHO POHLEDU!!!
Nazvala bych zpracování příběhu jako parodii na tehdejší dobu. Něco jako
Limonádový Joe.
Knihu jsem dočetla, abych mohla objektivně napsat tento VLASTNÍ názor.
Znovu už si ji určitě nepřečtu.

18.02.2024 1 z 5

Kolos: rukopis Braga Bragessona Kolos: rukopis Braga Bragessona Finn Alnæs

Krásná kniha!!!
Poprvé jsem četla, když mi bylo asi 35, teď už je mi 72 a vrátila jsem se k ní pětkrát! To mluví za vše, ne?!

27.11.2023 5 z 5

Město v oblacích Město v oblacích Anthony Doerr

Krásné, krásné, krásné .... !!!
K vyburcování nás všech - a především těch, kteří vidí smysl života v materiálním
bohatství.

11.10.2022 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Pěkný příběh, odpočinkový. Konec až moc šťastný, ale někdy se to i tak podaří.
Spisovatelka píše dobře, ale pro mě zatím nepřekonaný titul od ni je
"Než jsem tě poznala".

15.09.2022 4 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Knihu jsem přečetla, ale nebude patřit k mým oblíbeným. Děj je přitažený za vlasy, pořád samý sex s vulgárním podtextem. Nejsem žádná jeptiška ani puritánka, s kamoškama probíráme ledacos, ale zachováváme (nebo spíš máme v krvi) určité dekorum, tzn. nevyjadřujeme se o sexuální části vztahů tak vulgárním a povrchním způsobem. To spíš patří do těch intimních částí partnerů. Ale to je můj názor. Jinak je příběh zajímavý, opravdu ze života a dal by se zpracovat na mnohem kvalitnější četbu, aby tam zůstalo něco, o čem by čtenář mohl přemýšlet. Faye je pro mě postava spíš neskutečná. Sama prožije takovou hrůzu s otcem, ale potom na své cestě za úspěchem klidně odstraní normálního kluka upálením a ani jednou se v knize neobjeví, že by ji to mrzelo, strašilo, hryzlo svědomí. A následně po nějaké době je z ní najednou "mužem terorizovaná chudinka". To přece vůbec nejde k sobě. Žena, která je chytrá, schopná pomáhat založit firmu a potom najednou taková změna? To se opravdu moc nepovedlo. Dvě hvězdičky jsem dala za čtivost. Čtenář, když už začne číst, rád se dozví, jak se to vyvine a co z toho vzejde.

24.04.2022 1 z 5

Motýlí pokoj Motýlí pokoj Lucinda Riley

Knihu jsem dočetla jen proto, abych se dozvěděla o jaké tajemství se jedná, jinak mi nic nedala. Myšlenka byla zajímavá, ale na můj vkus velmi plytce a naivně zpracovaná. Korunu tomu nasadil překlad. Víceméně byli všichni "drahoušci", kteří se buď "chechtali nebo zachechtali ", velmi často "zatleskali, tleskali, občas i nadšeně" atd. Přitom jak bohatá a pěkná je naše mateřština!!!

16.03.2022

Dej mamce pusu Dej mamce pusu Joy Fielding

Bylo zde již jednou napsáno: námět zajímavý, ale celkové zpracování, slovosled a opakující se slova řadí knihu v mých očích do "lepší červení knihovny"

27.01.2021 1 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

O knize jsem něco zaslechla a minulý týden během tří dnů přečetla. A bylo mi líto, že je konec. Nestihla jsem ani zjistit, že je i dvojka a dnes balíček od dcery! Neumím vyjádřit pocity, že se o postavách dozvím dál. Už se těším!

22.01.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Úžasn, napínavé a hlavně ze života.

22.01.2021 5 z 5

Drobotina Drobotina N. Kalininová

Tuto knížku jsem dostala pod stromeček v roce 1957, tedy v 1. třídě, a v březnu už jsem si ji dokázala sama přečíst. Byla to vlastně moje první knížka, kterou jsem přečetla. Vypůjčilo si ji i několik mých kamarádek, které pod stromek knížky nedostávaly. Moje děti už nezaujala, ale z nostalgie
jsem hodně dlouho přechovávala.

04.01.2021 5 z 5

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Pro mě dobré čtení ...

03.03.2020 5 z 5

Astrid a Veronika Astrid a Veronika Linda Olsson

Tak to se mi líbilo!

03.03.2020 5 z 5

Muzeum prazvláštních věcí Muzeum prazvláštních věcí Alice Hoffman

Přečetla jsem hodně rychle, ale …. Asi do dvou třetin zajímavé, čtivé, k zamyšlení. Zbytek knihy už byl pro mě nepřirozený, moc náhod až zázraků, jako by spisovatelce došly myšlenky a tlačil ji čas.

03.03.2020 2 z 5

Dobro v tobě Dobro v tobě Linda Olsson

Krásná a hodnotná četba, určitě se k ní ještě vrátím.

21.01.2019 4 z 5

Žluté oči krokodýlů Žluté oči krokodýlů Katherine Pancol

Připojuji se spíš k těm záporným hodnocením, i když jsem knížku přečetla celou. Ale tak to v životě nechodí, možná v pohádkách.

21.01.2019