Marie022 Marie022 komentáře u knih

Úžasná knížka. Já ságu HP miluju a Draco Malfoy je moje oblíbená postava a s každou stránkou téhle knížky je mi Tom Felton ještě sympatičtější. Nádherná a čtivá knížka plná vtipných momentů.
Jediná věc která mě tak trochu mrzí je to že je v ní docela dost překlepů, myslím že u knihy takové hodnoty by to být nemělo.

19.01.2023 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Tenhle příběh naprosto miluju, v psané i hrané podobě.
Za mě nemám co vytknout, jenom to, že pět hvězdiček je málo.

25.02.2021 5 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Na filmech o Jurském parku jsem prakticky vyrostla :) Proto když jsem viděla tuhle knížku okamžitě musela být doma, ale trvalo pěkně dlouho než jsem si ji začala číst.
Jako někdo, kdo znal jen ten film, mě začalo docela překvapovat když jsem začala narážet na některé odlišnosti v obou dějích, film od pana Spielberga je ve mně zakořeněná klasika. Ale nakonec to bylo moc zajímavé, sice mi přečtení trvalo asi půl roku, letos nemám moc čtecí náladu, a taky jsem nečekala tak uzavřený konec.
Oproti filmu mi tu byl Hammond hrozně nesympatický, umíněný dědek který si neuměl přiznat, že udělal chybu a pořád ji svádí na něco nebo někoho jiného.

19.10.2023 4 z 5

Úžasné. Jsem veliký fanoušek HP světa a další knížku s touhle tématikou jsem skoro zhltla (opět jsem si ji ale musela šetřit).

08.08.2022 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Četla jsem všechny tři díly a za mě obrovský palec nahoru, skvělá série.

09.02.2021 5 z 5

Láska a jiná vykolejení Láska a jiná vykolejení Leah Konen

Jsem romantik. Takže jsem byla naprosto nadšená. Moc dobře se to četlo a najednou se to i samo přečetlo. Nemám co vytýkat. Moc se mi líbil náhled děje z obou pohledů, a děj byl místy i vtipný.

21.01.2023 5 z 5

Jedna z mých milovaných sérií. Všechny díly se mi neskutečně líbily, není co dodat. Miluju svět HP

01.02.2021 5 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Miluju ten film a knížka byla snad ještě lepši, nicméně jsem se nezvládala orientovat v tom že ve filmu je Jonasovi 16 zatímco v knížce 12 let. Ale i tak to bylo krásné čtení které jsem zhltla asi za 14 dní, protože kdybych si ho nešetřila nevydržel by ani dva dny.

07.08.2022 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Zajímavé číst o Snowovi který miluje (z HG ho známe jenom jako toho krutého dědka, nebo aspoň já mám ten dojem) a aspoň do jisté míry se chová jako člověk.
Hrozně mi bylo líto Sejana, fakt, po tomhle jsem v noci nespala. Ale náznak Snowovy podstaty tu probleskoval i teď, smýšlení že vše co dělá, dělá ve jménu Kapitolu.
Moc se mi líbilo zavedení romance do příběhu, Lucy Gray byla zvláštní, ale velmi sympatická postava, ikdyž konec mě trochu zklamal. Na druhou stranu se dalo očekávat že happy end nebude.
Tak či tak to byla skvělá knížka a úžasný příběh, a já ho vřele doporučuju :)

07.08.2022 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Knihu jsem měla v povinné četbě, a musím se přiznat, četla jsem ji až teď. Ale byla jsem příjemně překvapená. Na to, jak nemám moc v oblibě díla českých spisovatelů, jsem knížku dočetla až do konce a dozajista si koupím ještě další díla tohohle autora. Příběh je podle mě naprosto geniální jen si myslím že konec příběhu byl, jakmile pan Povondra spatřil mloka v Labi, poslední kapitola mi spíše připadá jako autorovy dodatečné myšlenky.

08.08.2021 4 z 5

Pochopíš, až budeš velká Pochopíš, až budeš velká Virginie Grimaldi

Když jsem si tuhle knížku kupovala, ani jsem nevěděla o čem je, když jsem se to potom dozvěděla, myslela jsem, že to bude jedna z těch knížek co nikdy nedočtu, ale jenom jsem si přečetla první kapitolu už jsem měla pocit, že ji snad ani neodložím.
Juliiny zážitky v Tamaris byly legrační místy i smutné, ale strašně dobře popsané. Seniory člověk najednou vidí úplně jinak.
Zkrátka je to skvělá knížka ke čtení, doporučuji.

06.03.2021 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

NÁDHERA :)

31.03.2022 5 z 5

Štěstí pro lidi Štěstí pro lidi P. Z. Reizin

Mě se knížka moc líbila. Moc zajímavě se to celé vyvíjelo, nutno podotknout že se mi hrozně líbily Aidenovy názory, ikdyž mě občas, to jak umělé inteligence ovlivňují dění, trochu děsilo, a když se do toho ještě vložil Sinai...
O knize jsem si sice četla recenze a když přišla byla jsem nadšená, ale když jsem si přečetla přebal byla jsem přesvědčená, že si knihu nepřečtu, ale od první strany jsem změnila názor =)

13.06.2021 5 z 5

Nástroje smrti 1–6: Sága o lovcích stínů (box) Nástroje smrti 1–6: Sága o lovcích stínů (box) Cassandra Clare (p)

Nádhera.

09.02.2021 5 z 5

Pán prstenů (souborné vydání - box) Pán prstenů (souborné vydání - box) J. R. R. Tolkien

Co dodávat? Snad nejlepší příběh jaký znám. Kdyby to šlo, dala bych aspoň sto hvězdiček. Tenhle příběh miluju

01.02.2021 5 z 5

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

Je to čistě můj názor, ale myslím, že každý, kdo je fanouškem Odkazu musí být nadšený z jakéhokoli pokračování. Nejvíc se mi asi zamlouvala úvodní část Poutník, Čarodějnice je trochu zmatená (ikdyž od Angely by člověk nic jiného nečekal) a Červ je podle mě strašně zdlouhavý. Ale jsem z tohohle znovuoživení Eragona nadšená.

31.01.2021 5 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

O tomhle, respektive o seriálu mi řekla napřed kamarádka, tak jsem se podívala na první sérii, a nic moc.
Po letech mi i můj bratr říkal jak je to úžasný, tak jsem si řekla, proč ne, a jelikož na seriály moc nejsem koupila jsem si knihu, a zas nic moc.
Knihu jsem popravdě ještě nedočetla, a to ji mám rozečtenou asi už od jara. Ale už jsem skoro na konci takže píšu svůj názor.
Spisovatel všechno skvěle popsal, tu středověkou(možná starověkou) surovost, krásně do toho vložil i fantasy prvky, o tom žádná... Ale je to příšerně zdlouhavý, táhne se to jak smrad. A ty výrazy- jako mně to do té doby fakt brutálně nesedí, copak v době rytířů kulatého stolu znali takový pojmy?
Opravdu by mě zajímalo proč je tím polovina země tak posedlá.
Špatná knížka to není ale druhý díl si asi nekoupím.

23.11.2023 2 z 5

Rituál Rituál Sergej Djačenko

Knížka byla krásná, trochu pohádková ale krásná. Prvních sedm kapitol jsem prakticky zhltla, potom následoval princův boj s drakem a královská svatba a já už byla skoro přesvědčená že knížku nechci dočíst. Arman mi hrozně přirostl k srdci, moc jsem mu fandila. Nicméně nakonec jsem příběh dočetla až do konce. Ale neskutečně mě štve ten otevřený konec.

10.03.2022 4 z 5

Upír Lestat Upír Lestat Anne Rice (p)

Ještě knihu čtu ale za mě je to ještě lepší než Interview s upírem. Hrozně se mi líbí že Lestat tu ještě není tím chladným, sarkastickým, necitelným tvorem jak si jej člověk představí při čten Intervia. Úvod jsem po několika stranách znuděně odložila a už jsem si říkala že to bude zase jedna z těch knížek co prostě nedočtu, ale přirozeně mi to nedalo a ačala jsem si číst rovnou hlavní příběh... a nakonec jsem naprosto nadšená jak nádherně detailně a procítěně je napsaná. Smekám před spisovatelkou.

07.01.2022 5 z 5

Řeč květů Řeč květů Vanessa Diffenbaugh

Knížka byla vcelku zajímavá, Victoriin život byl vcelku smutný a její chování docela pochopitelné, ale občas mě už štvala. Ovšem když jsem se brodila v těch scénách věnovaných porodu a potom mateřství myslela jsem, že už ji nedočtu, přišlo mi to hrozně zdlouhavé a popisovala to jako nějaký horor. Nicméně nakonec jsem ráda, že jsem vydržela a knihu dočetla do konce.

02.05.2021 3 z 5