marhoul marhoul komentáře u knih

Přes matný sklo Přes matný sklo Petra Hůlová

Tento příběh mě, bohužel, nezaujal.

22.10.2018 1 z 5

Divoká labuť a jiné příběhy Divoká labuť a jiné příběhy Michael Cunningham

Pohádkové variace podle Cunninghama, i zajímavé ilustrace japonské výtvarnice se mi nesmírně líbily. Tak zvláštní...

21.10.2018 5 z 5

Štiavnickí permoníci Štiavnickí permoníci Zuzana Boďová

Hezká knížka pro dětičky, která je, kromě pohádek ověnčena reálnými informacemi z magického, banskoštiavnického kraje, čili může být vhodným doplňkem průvodce. Našim dětem se moc líbila. Krásné ilustrace. Zakoupeno v infocentru v Kremnici, jelikož v Štiavnici byla vyprodaná. Díl "Kremnickí permoníci" byl naopak zakoupen v Banské Štiavnici, v Kremnickém infocentru byl vyprodán. :))) Naštěstí jsou obě krásná města nedaleko od sebe. Obě knížky jsou ozdobou dětské knihovny. Vhodné nejen pro slovenské čtenáře, ale i pro děti české, které s rodinou jezdí poznávat krásy Slovenska. V knížkách je i pexeso. ;)

02.08.2022 5 z 5

Pravopis pro všechny Pravopis pro všechny Erika Hanáčková

Člověk netuší, jak moc neumí česky. :)) Radost do každé knihovny!

03.03.2022 5 z 5

Zánik pražského ghetta Zánik pražského ghetta Dan Hrubý

Jsem nadšená čtenářka Pražských příběhů, ale Zánik pražského gheta mě tolik nebavil. Dost mě zklamala i kvalita tisku samotného.

29.12.2019 3 z 5

Do světa Do světa Hana Machalová

Knížka mě velmi potěšila! Dostala jsem ji jako dáreček a jsem z ní nadšená. A to předesílám, že si na motivační literaturu nepotrpím. Ale tato, ryze praktická knížka je ideální pro cestovatelky, které se nechtějí na nikoho vázat a rády by toho na cestách viděly co nejvíc. Nic pro: "placatím se převelice ráda a výhradně jen na přeplněné pláži, kam jsem přirazila s cestovkou..." Autorku chválím za sympatický přístup ke čtenářům, jednoduché, stručné a přitom výborné návody, které vytáhnou z gauče snad každou znuděnou "pecku".

09.03.2019 4 z 5

Čarovný zeměklíč: Tatranské pověsti a báje Čarovný zeměklíč: Tatranské pověsti a báje Václav Cibula

Moc pěkná knížka! Sem tam si v ní čtu dodnes... :-)

21.01.2019 5 z 5

Mizející rok Mizející rok Kate Moretti

Knížka se čte dobře, ale s obsahem jsem měla problém. Připadalo mi, že je tam všeho nějak moc. Myslím mnoho postav, mnoho příběhů, chvílemi Rebeka, chvílemi Sběratel. K hlavní postavě jsem si nedokázala vytvořit vztah... Uzavírám to, jako jednoduché odpočinkové čtení, které nenadchne ani neurazí.

07.11.2018 3 z 5

Ptáci a jiné povídky Ptáci a jiné povídky Daphne du Maurier

Když jsem zjistila, že Ptáky napsala moje oblíbená spisovatelka, musela jsem se pousmát. Hororová povídka nemá chybu a ani Hitchovo filmové zpracování jí neuškodilo.

22.10.2018 5 z 5

List od Nimrala a jiné příběhy List od Nimrala a jiné příběhy J. R. R. Tolkien

Miluji! Tolkien byl geniánlní autor. Jeho fantazií tak disponovat.

22.10.2018 5 z 5

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Detektivka, takový lepší průměr.

22.10.2018 3 z 5

Nemusí být vždycky kaviár Nemusí být vždycky kaviár Johannes Mario Simmel

Autor se trochu odklonil od svého stylu, knihu jsem sice přečetla, je dobrá, ale více mi seděla Láska je jen slovo.

22.10.2018 4 z 5

Boží a jiná muka Boží a jiná muka Tereza Boučková

Pěkná knížka fejetonů, styl Terezy Boučkové mám ráda.

21.10.2018 3 z 5

Mexická vlna Mexická vlna Maxim E. Matkin

Matkinovka, která je trošku vážnější.

Miluj mě ironicky Miluj mě ironicky Maxim E. Matkin

Lehké svižné, věrné "tajemnému" Matkinovi. ;-)

Láska je chyba v programe Láska je chyba v programe Maxim E. Matkin

Lehoučké, příjemné čtení. Nic velkého v tom není třeba hledat.

Eskorta Eskorta Michal Hvorecký

Druhá kniha autora, která mě utvrdila v tom, že nejsem jeho cílová skupina.. Mě to nebavilo a nezajímalo.

21.10.2018 1 z 5

Plyš Plyš Michal Hvorecký

Mě to tak nebavilo, že jsem to odnesla do antikvariátu. Bohužel.

21.10.2018 1 z 5

Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče Dušan Taragel

Miluji! Hlavně, když je poslouchám z CD, které namluvila Aňa Geislerová. Perfektní!

21.10.2018 5 z 5