MamaKnihomolka MamaKnihomolka komentáře u knih

Moderní gynekologie Moderní gynekologie Aleš Roztočil

Z této knihy jsem se učila na všechny zkoušky co mě kdy v mém studiu čekali. Když jsem během let studií přicházela na knihy, které jsou psané jednodušeji tak mi tato jen stojí v knihovně. Někdo si ji samozřejmě nemůže vynachválit, ale já jsem toho názoru, že je mnoho knih ("učebnic"), které jsou určitě jednodušeji psané než je tato a snáze se pochopí. Ještě bych uvítala více obrázků v některých kapitolách.

Moderní porodnictví Moderní porodnictví Aleš Roztočil

Z této knihy jsem se učila na všechny zkoušky co mě kdy v mém studiu čekali. Když jsem během let studií přicházela na knihy, které jsou psané jednodušeji tak mi tato jen stojí v knihovně. Někdo si ji samozřejmě nemůže vynachválit, ale já jsem toho názoru, že je mnoho knih ("učebnic"), které jsou určitě jednodušeji psané než je tato a snáze se pochopí. Ještě bych uvítala i více obrázků v určitých kapitolách.

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Skvělá odpočinková kniha. Kapitoly krátké. Občas jsem se i pobavila. Pro mě nudné čtení, čekala jsem od knihy víc.

Rituál Rituál Matt Baglio

Pro mě dost zajímavá kniha. I když se hůře četla. Hodně mě upoutal samotný rituál vymítání a i informace o padlých andělech apod. jsou super zpestření.

01.01.2020 5 z 5

Dívka z nočních můr Dívka z nočních můr Kendare Blake

Nepovedené. První díl byl mnohem strašidelnější, zajímavější a lépe napsaný. Kniha se mi špatně četla a vůbec mě nebavila. Měl zůstat jen první díl.

Moje mateřství Moje mateřství Meghann Foye

Za mě dost slabá kniha, kterou jsem nedokázala dočíst do konce a to jsem čtenář, který vždycky rozečtenou knihu dočte ať se děje co se děje. Kniha se mi nelíbila už jen tím, že mi absolutně nesedla povaha hlavní hrdinky a děj, který se neuvěřitelně táhnul než se stalo něco zásadního. Za mě ztráta času, i když alespoň jednu hvězdu za zajímavou myšlenku knihy. Škoda, čekala jsem mnohem víc.

01.01.2020 odpad!

Stmívání / Život a smrt: druhý pohled Stmívání / Život a smrt: druhý pohled Stephenie Meyer

Na knihu jsem se těšila už jen pro to,že Stmívání mám ráda,tak proč si ho nepřečíst z druhého pohledu? Vyjadřování autorky je určitě zralejší a výstižnější než v prvním díle.
Než jsem začala číst knihu, hodně recenzí na internetu vypovídalo o tom, že je to stejný příběh jen s obracenými rolemi, podle mě to tak určitě není. Námět je stejný ano, ale hodně pasáží je vynecháno a jiné jsou zase více rozvedené.
Beau je dle mého názoru zženštělý. Autorka mu mohla ponechat kapku mužnosti a ne z něj dělat pedantskou hospodyňku s obsedantně kompulzivní poruchou i když ke konci už mi tolik nevadil.
Edythe je mi velmi sympatická postava.
Archie tak pozitivní povaha až závidím.
I když se autorka v doslovu omlouvá za zakončení příběhu, mě se rozhodně omlouvat nemusí. Byl super.
Samozřejmě originál je originál.

01.01.2020 5 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Zajímavý námět knihy, pozitivní reakce a akce v knihách Dobrovský mě přimělo knihu koupit. Trvalo mi se začíst. Do půlky jsem se nutila do čtení, s tím, že se to ještě rozjede.
postava Quinci mě štvala a Sam ještě víc. Číhat na cizí chlapy v parku a mlátit je? To jako fakt?!!
ALE! Posledních cca 100 stran jsem doslova hltala. A to rozuzlení jsem opravdu nečekala, díky tomu u mě kniha vyšplhala že dvou * na 4 *.Takže doporučuji vydržet nudnou polovinu knihy.

01.01.2020 3 z 5

Jsme poslední Jsme poslední Hanna Jameson

Kniha se dobře četla, děj byl svižný a čtivý. Občas mě deprimoval samotný námět knihy a donutí člověka přemýšlet jak by se choval kdyby k nějaké apokalypse došlo. Bez vody, elektřiny, internetu a dalších vymožeností.
Styl psaní jakého si deníku přeživšího se mi moc líbilo. To dodávalo knize na zajímavosti.
Ovšem když jsem knihu dočetla přišlo mi, že jsem si z ní nic neodnesla, překvapilo mě i samotné zakončení otevřeného konce, které nemám ráda. Samozřejmě, že takový námět ukončit jen tak nejde, ale mohlo to být lepší.
Čekala jsem od knihy víc.