maluck maluck komentáře u knih

Válka krys Válka krys David Lea Robbins

V probíhající bitvě o Stalingrad se odehrává i souboj dvou elitních odstřelovačů a vítěz může být jen jeden. Děj je popisován z pohledu německé i ruské strany. Kniha je kvalitně zpracovaná, podrobně je popsáno prostředí zničeného města, ve kterém se obě strany snaží udržet své pozice. V závěru se dozvídáme, jak duel dopadl, ale osudy hlavních postav zůstaly otevřené.

31.03.2024 4 z 5

Absolutní zlo Absolutní zlo Alex Kava (p)

Celkem podařená detektivka. Vrah je sice znám od prvních stránek, ale v příběhu je několikrát hozená udička jinam, a ta zanechává čtenáře na pochybách. Romantická linka není moc uvěřitelná, je zde naprosto zbytečná. A ten konec? Ale proč ne, 4* si zaslouží.

15.03.2024 4 z 5

Hot Boys Hot Boys M. T. Majar (p)

Od této knihy jsem nakonec dostala víc, než jsem původně očekávala. Odpočinkový příběh o partě amatérských striptérů, vyprávěný z pohledu jednoho z nich. Děj obsahoval lásku, vtipné momenty i nějaké to napětí. Chemie mezi hlavními postavami nepatřila mezi ty nejžhavější, zato představa vystoupení striptérů na skladbu AC/DC mě rozpálila dostatečně.

23.02.2024 3 z 5

Jednou nohou v hrobě Jednou nohou v hrobě Jeaniene Frost

Celkem zajímavá upírská série, které nechybí akce, vtip i romantika. Hlavní postavy poloviční upírka Cat a letitý upír Bones i nadále společnými silami porážejí své nepřátele. Oblíbila jsem si vedlejší postavy, zejména chlapy v Catině jednotce. Druhý díl je vcelku dobře ukončen a v podstatě by tak mohl celý příběh i skončit. Když narazím na další díly, tak si je pravděpodobně přečtu.

16.01.2024 4 z 5

Tanec papírových draků Tanec papírových draků Petr Brožovský

Plukovník Mrtvola a jeho utajená jednotka složená z vybraných odpadlíků společnosti. Začátek se mi líbil, seznámili jsme se s jednotlivými členy a také účelem této jednotky. Děj je prošpikován vtipnými hláškami, spoustou akcí i mrtvol. Ovšem jakmile se na scéně objevila telekineze a převtělování duší, mé prvotní nadšení z této knihy značně opadlo. Celkově to ale nebylo špatné.

27.10.2023 3 z 5

Zmije Zmije J. R. Ward (p)

Bohužel za mě teda zklamání. Autorce už poněkud dochází dech. Děj příliš nezaujme a výsledné rozuzlení by šlo zpracovat mnohem lépe. V knize obsažená gay romantika už na mě byla moc. Celkově hodnotím 2,5*.

01.09.2023 2 z 5

Specialista Specialista Tom Cain (p)

Povedený špionážní román inspirovaný skutečnými událostmi. Hlavní postavy Samuel a Alix byly takový mix známých agentů. Děj byl napínavý a rychle ubíhal. Závěrečné vyústění skončilo pro Samuela, potom co prožil, relativně dobře.

"Předpokládám, že mě teď zabijete, prohlásil odevzdaně. Moc rád bych chlape, odpověděl Samuel Carver. Jenže na to opravdu nemám čas."

01.05.2023 4 z 5

Hedina válka Hedina válka Jenny Lecoat

Krásný příběh lásky a přátelství na pozadí 2. světové války. Židovka Hedy se na ostrově Jersey nechá zaměstnat jako překladatelka v tamním německém vojenském táboře. Zde se setkává s německým důstojníkem Kurtem, který ji zachrání před trestem za krádež. Postupně se sbližují a vznikne mezi nimi vážný vztah. I přes řadu nebezpečných situací, kde hrozí prozrazení a také za pomocí přátel, se dočkají konce války.

02.04.2023 5 z 5

Území vlků Území vlků J. R. Ward (p)

Bohužel tato kniha mě moc nenadchla.
Děj ubíhal pomalu, větší zvrat se odehrával až na posledních stránkách, kde se však dočkáme velmi otevřeného konce. Opět byl příběh propletený s Bratrstvem. Tady mi to ale docela vadilo. Hlavní postavy byly sympatické a měla každá své tajemství, což činilo příběh o něco zajímavější. Nicméně i přes otevřený konec si nejsem jistá, jestli se do dalšího dílu pustím.

28.01.2023 3 z 5

Do Poklidné modři Do Poklidné modři Veronica Rossi

Skvělá série.
V prvním díle mi sice chvíli trvalo se v tomto světě orientovat, ale jakmile jsem se začetla, nemohla jsem se odtrhnout. Všechny díly přečteny jedním dechem.
Příběh obsahoval vše - dobrodružství, napětí, intriky, přátelství i lásku. Jen by podle mě mohly být hlavní postavy o pár let starší.

05.12.2022 5 z 5

Ledový ostrov Ledový ostrov James Rollins (p)

Skvělá oddechovka o objevení zapomenuté polární výzkumné stanice plná dobrodružství, napětí a politických machinací. Rollins prostě umí.

24.08.2022 5 z 5